Arkeolojiye ilginiz ya da merakınız var mı?

Küçüklüğümden beri arkeolog olmak istedim ama kısmet değilmiş hemşire olduk..
Ama ilgileniyorum araştırıyorum hatta yerlerine gidiyorum, bu bende hobi.. kazıcılık yani :)
hafta sonları yapıyorum..

0|0
7|19

En İyi Kız Görüşü

• Belgesellerine bakmakla yetiniyorum.
    Büyük hayranlık duyuyorum ne yalan söyleyeyim..
    Bunu hobiye çevirme şansım yok ne yazık ki.
    Ama o gizemi keşfetmek çok isterdim. Bu mesleği insan salt para kazanmak için yapmamalı ya, neler hissediyorlar buldukları materyalleri görünce acaba.. Heyecan verici.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• Üniversite 1. sınıfta kaldığım ve 4 senede veremediğim ders desem ne kadar ilgili olduğumu tahmin edersin..

0|0
    0|0
  • sana Lara diyebilir miyim :P
    nesini sevdin toprak eşelemenin merak ettim. belgesellerde falan görüyoruz adamların yıllarca hiç bir şey bulamadıgı oluyor. arkeolog olma demiyorum. elbet seni çeken bir tarafı olmuşki istiyorsun. ama arkeologluk haricinde bir meslek edinmende bence iyi olmuş.

0|0
    0|0
  • Pardon konuyla alakası yok ama bişey diycem.
    Sen Scott Adkins in karısı olduğun gün bende Scarlett Johanson un kocası olucam. 😂😊

0|0
    0|0
  • Sen nasılım diye gizliden soran kişi değil misiin :)

0|0
    0|0
  • Benim var ama daha gidip bir yeri kazabilmis değilim. Ama hasankeyfte eski roma dönemine ait bir çok şey bulduklarını biliyorum. bir de simgeleri çok merak ederim. Sembolleri yani.

0|0
    0|0
  • olmaz mı bir nevi küpçü sayılırız

0|0
    0|0
  • Bana göre değil merakta etmedim.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle çok seviyorum arkeolojiyi, meslek olarak bende isterdim ama mümkün olmadı. Haftasonları nasıl yapıyorsun merak ettim :)

0|0
    0|0
  • Ben Tarihe ilgiliyim doğal olarak arkeolojiyede ilgim var ama bende gittim Att oldum :) Yapcak bişey yok :) Hayallaer ilber ortaylı gerçekler , Dikloron , muscoril , metpamit hacı :D

0|0
    0|0
  • Bende aynıyım çok isterdim arkeolog olmayı ama nasip değilmiş ilgimi çekiyor biraz işte

0|0
    0|0
  • Azıcık dahi olsa umrumda dehil , arkeolijiye asla merakım olmaz. Banane geçmişteki kalıntılardan , ben geleceğime bakarım.

0|0
    0|0
  • Cevren neresi olabilir :)

0|0
    0|0
  • Okur müze ziyaret ederim kadim zamanların öğretileri hoşuma gider

0|0
    0|0
  • Defineciyim bende

0|0
    0|0
  • Ben sever ve ilgilenirim

0|0
    0|0
  • Sadece dinozor lar. O da Türkiye yok. En iyisi Nat Geo👍

0|0
    0|0
  • Evet bende ilgileniyorum takım cantam bile var

0|0
    0|0
  • Küçükken bir ara azcık vardı tarihe arkeolojiye sonra vazgeçtim , vali olmaya karar verdim

0|0
    0|0
  • Daha çok definecilik kısmıyla ilgilendim bir süre. Fakat ülkemizdeki şartlarla neredeyse imkansız :)

0|0
    0|0
    • şartlarla alakası yok yüzde altmısı daha yerin altnda :)

• Kanunlardan haberiniz yok sanırım :) Kaçakçı muamelesi görüyorsunuz, kazı için izin almak. neredeyse imkansız.

Kızlar Ne Diyor 6

• Üniversitede okumak istediğim bölüm. Ama Türkiye bu mesleğin Başkenti gibi bir konumdayken bu kadar değersiz hale getirilmesi imkanların olmayışı eselerin çalınması ve ne okumak istiyorsun diye soranlara bu cevabı verdiğimde açlıktan ağızının kokacağı bir meslek mi istiyorsun diyorlar. Hal böyle olunca kendimce bir çözüm arıyorum diyorum ki
    gerçekten gönlünü bu mesleğe verenlerle belki Türkiye de bu algıyı değiştirebilirim. Ama bu sadece düşünce aşaması hayatımı buna adamaya emin miyim yoksa sadece hobi olarak katkı sağlayabilir miyim. Buna karar vermeye çalışıyorum.

0|0
    0|0
  • Bende hemşirelik okuyorum ve babam. arkeolog vol. eğlenceli aslında bende arada onunla kazılara gidiyorum :)

0|0
    0|0
  • Evet merakım var

0|0
    0|0
  • bazen ama o kadar sabırlı olacağımı sanmıyorum

0|0
    0|0
  • Arada anneannemi inceliyorum :D

0|0
    0|0
  • Arkeoloji okuyorum koş gel beraber gidelim kazılara :D