Müzik zevki olmayan insanlara ısınamamak normal bir şey değil mi?

İsmail Yk dinleyenler, Demet Akalın'cılar, Serdar Ortaççılar, Türkü Bar müdavimleri vs.

Özellikle de bir kadın, dış görünüşte ne kadar çekici olursa olsun, yukarıdaki şeylerden birine haiz olduğunda, anında soğuyorum. Masadan kalkıp gitmişliğim bile vardır.

Gerçekten müzik zevki oturmuş bir insanın karakterinin paha biçilmez olduğunu ve beyninin/karakterinin dolu dolu olduğunu düşünmekle birlikte sadece, hep bu kadınlara aşık oluyorum birden bire.

Evlendiğim kadın ile bir pazar kahvaltısında sadece ikimizin bilip sevdiği, arada derede kalmış bir parçayı dinleyemedikten, içim kabarmadıktan sonra evliliğin bile hiç bir anlamı olmayacakmış, sinsi ve salak mahalle kızlarının eline kalacakmışım gibime geliyor.

Yanlış mı yapıyorum? Ya da nedir bu? Saçmalık mı yoksa?

(İşin aslı, böyle düşünen bir çok insan tanıyorum)

Güncellemeler:
Saygı duymuyoruz veya aşağılıyoruz değil. Kendi içimizde soğuyoruz sadece bu insanlardan.. Isınamıyoruz ve bunun normal olup olmadığını soruyoruz size. İyi okuyun şu başlığı ve yazılanları. Aşağıda halen daha bir takım gerizekalılar sanki hakaret ediyormuşuz gibi cevap yazıyor. Anlatamıyorum galiba..

0|0
33|27

En İyi Kız Görüşü

• rap dinlediği için kardeşimin boğazına sarılmamak için kendimi zor tuttuğum zamanlar oldu

tamam saygı duyuyorum ama şu müzik aşkınızı içinizde tutamaz mısınız?

pop müzik özellikle rap müzik ve en hat safhada olanı arabeskle beni bir arada tutmak zordur. kulaklıklarla dolaştığım zamanlar çoktu eskiden

rock müziğe hakaret eden çok insan duydum ama hiç biri bu müziği ortaya koyan baş yapıtlardan haberdar değil

ben serdar ortaçtan demet akalından ya da bunların yabancı versiyonu justin bieber tarzı müzikçilerden de haberdarken bilinçsizce kendi zevki dışındaki yapıtları aşağılayan insanlar bu soruda yaptığın yorumları kesinlikle hak etmişler

0|1
    0|0
    • Çok güzelsin bu gün.. :)

• teşekkürler efendim

• Rica ederim efendim.. Şarkılar sizi söyler, dillerde nağmedir adınız ayrıca..

Kızlar Ne Diyor 32

• Kesinlikle haklısın özellikle sevgili eş durumunda olan insanların hatta ve hatta yakın arkadaşların müzük zevkelri onların uyumları açısından önemlidir..

Açıkçası bende katlanamam ...

0|2
    1|1
  • Ne yazıyorsun sen böyle biraz saygılı olurmusun...

Gerizekalı demek de neyın nesi sen soru sordun herkes cevap verdi.. Özur dılemelısın herkesten...

1|0
    0|1
    • sen niye üstüne alındın ki? Ben halen daha anlamayıp, üstüne bik bik ötenlere konuşuyorum. Boş boğazlılık ve işgüzarlık yapma arkadaşım..

• Benım ılk yorumumu okudun mu sen... ?

benimle aynı düşünmeyen insanlara saygısızlık yapma hakkını nerden buluyorsun.. İşgüzarlık da neyın nesi.. ... Ayıpladım her kimsen...

• Bende senin gibi düşünüyorum ,beğenilerinden zevklerinden kişilik tahlili yapmaya bayılırım .Ortak zevklerimiz yoksa biraz zor , saçmalık değil tabikii .Benim türk halk müziği ve sanat müziği sevdiğimi duyduklarında şaşıranlar az değil :))

0|1
    1|0
  • evet sacmalik. sacmalamissin resmen. ben ismalik yk sevmem digeri grup yorum sevmez

ben rammstein hasatisyam digeri müslüm manyagidir ozaman herkes herkese salak gözüyle baksin.

ayrica ismail yk her nekadar sevmesemde neredeyse tüm enstrümanlari calabildigini ögrendigimde saskinlik yasamistim itiraf etmeliyim. o da ayri bir yetenektir.

1|2
    2|1
  • Aynı müzik zevkini paylaşmayabilirz ama en azından üstünde emek harcanmış kaliteli bişeyler dinlemeli bencede sevecegim kişi..

0|1
    0|0
  • doğru yapıyorsun müzik ruhun gıdasıdır yani bende sabah kalkınca mutlaka neşeli yada o an ki ruh halime göre bir şarkı açarım falan yani müzik benim için çok önemli birde yabancı müzikleri çok sewerim türkçe pek dinlemem ama bence müzik we dans ikiside önemli şeyler ..

0|0
    0|0
  • ısınamamak normal hatta link

0|2
    1|0
  • müzik zevki derken, sen olayı kendine göre yorumlamışsın arkadaşım, senin sevmediklerini seviyo diye kimseye müzik zevkinden yoksun diyemezsin.

0|0
    0|0
  • ismail yk svmem deme akalında ama eskı sevgılım tam bı demet akalın hayranıydı hatta abısının dugununde demet akalın adına çıcek yaptırmıstı ne kadar sogudugumu anlatamam.. :)

ama insanların duruşuneden anlarsınız ya hangı takımlı oldugunu bnde artıkb unu ayırt edebılıyorum kalıte ınsan her yerde kalıtelı oluyor..

0|0
    0|1
    • E demin aşağıya +1 yazıyorsun,? Niye çelişiyosun kendinle?

• tiksinti oluşabilir sonuçta senin kültür ve çevrenden uzak kimseler bunlar ozaman sende senin kafa yapına uygun insanlarla muhattap olursun salak mahalle kızlarına kalıp kalmamak birazdan senin elinde

0|1
    0|0
  • demet akalın dinleyene ben de hoş gözle bakmıyorum ismail yk ve türevlerini saymıyorum bile..dogru yoldasın

0|1
    0|0
  • Bu şarkıyla bu gece tanıştım.:=)

Sana hediye ediyorum.. Çok Sev..!

link Çünki ben çok sevdim..

0|1
    0|0
  • Kesinlikle normal bir şey. benim rock dinleyip, onun metal, punk, jazz gibi modern müzik dinlemesi kabul edilebilir bir şey benim için. fakat söylediğin tarzda dinleyen insanlara karşı ön yargı oluştururum açıkçası.

0|1
    1|0
  • Ya nedense eksi vermek yerine kendi sevdiğin sanatçı ve şarkılar söylememişsin.Niye çekiniyorsun söylemeye?

0|0
    0|0
    • yoo ben eksi vermedim kimseye..

• Söylemediğim şeyleri söylemiş gibi yansıtma ve ben kadın değil kızım.Karşında anan yok senin.

• :)))))))

No comment!

:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))

• Zevkler ve renkler tartışılmaz.Aslında örnek vermemişsin kendi sevdiğin şarkı ve şarkıcılara.Bilseydik nasıl bir zevke sahipsin.

0|0
    1|0
  • ...bende nefret ediyorum ama kendim gibi de bir insan bulamıyorum galiba yanlış ortamlardayım.

0|1
    0|0
    • dinlediklerinize örnek verir misiniz?

• Bir easy listening arşiviniz var mı peki? Genelde ne çalar playerınızda? İsim verir misiniz?

• günüme göre değişir bazen opera veya klasik müzik bazen rock dinlerim

romantik dönem favorimdir. beethoven, Franz Schubert, Carl Maria von Weber ve Gioacchino Rossini dinlerim klasik olarak.

operada ise Messiaen, Berio, Glass, Adams, Birtwistle ve Judith Weir favori sanatçılarımdır pek türk dinlemiyorum en sevdiğim opera ise harrison birtwistle'nin bir ortaçağ ingiliz şiirinden uyarlanan gawain'dir ancak bunları bulmak çok zor oldu.babam sağolsun :)

rock olark ise bonjovi green day metallica

• Evet kesinlikle katılıyorum :)

0|1
    0|0
  • Benim tarzıma hitap etmiyorsa saygı gösteririm ama içimdede biraz soğukluk olur tabi yalan değil.

0|0
    0|0
  • Türkü hariç diğer konular da haklısın...bu memlekette ünlü olmak çok kolay sadece bir saatini alır..Ama gerçek sanatçının değeri öldükten sonra anlaşılır.."Emeksiz yemek olmaz.."sözüne bir kez daha katılıyorum..Ve bu saat başı sanatçılarını (hoş sanatçı denilmez ama)dinleyen insanlardan nefret ediyorum..

0|0
    1|0
  • müzik zevki olmayan diye bşy yoktur. senn müzik zevkine sahip olmayan vardır. ama herkesin kendi mzk zevki vardır. bence insanlara karşı hoşgörülü değilsin kendi fikrin dışındakileri kabullenmysn. bi tek müzikle alakalı dğldir diye tahmn ediyorum. siyasi görüşlere falan da takılırmısın böyle?

0|0
    0|0
  • hiçbir insanı dinlediği müziğin türüyle aşağlamak kimsenin haddi değildir bunu bili bunu söylerim yorumların bazılarında amele gibi laflar geçmiş çok saygısızca ki bence ameleler baba parası yiyip hayatta tek şeyin zevki sefa oldugunu sanan insanlardan daha yücedir benim gözümde herkesin zevki farklıdır kimse küçümsenemez böle hakaretler cok yanlış.. konuya gelecek olursam da bu senin düşüncendir konu gerçek sanatçılarsa yok denecek kadar azaldı

0|0
    0|0
    • bu cevap sana değil sende yazılanları doğru oku herşeyi üstüne alınıp saldırıya geçmeden

• nerede ve hangi lafımda amele tabiri kullanılmış, bir daha baksana..

ayrıca konuya dalışın baştan hatalı.''hiçbir insanı dinlediği müziğin türüyle aşağlamak kimsenin haddi değildir''

Bu cevap bana değil ise de benim başlığımda ne işi var?

evet?

• bu soruna cevap veren birin de var arkadaşım cevapları oku aferim sorunda amele demediğini farketmişsin..anladın mı

• Allah allaahh başka insanlar senden farklı düşünüyor diye bu onları gerizekalı yapmaz arkadaşım.Sen baştan kural hatası yapıyorsun.Soğumaya devam et ;)

1|0
    0|0
  • beni çok etkileyen bir müziği dinlediğimde yanımdaki şahıs senin düşüncenle hareket ederse ve saygısızca eleştiri yapar ağız burun kıvırırsa bende buz gibi soğurum.dinlediğim müzikten ötürü aşağılanırsam ukalalığının haddini bildiririm.

0|0
    0|0
    • sorunun cevabı bu değil. Lütfen bir daha okuyunuz soruyu. Fiiliyatı değil, düşünceyi soruyorum. Neden soğuyoruz böyle durumlarda?

• neden soğuduğun psikolojiktir,uyumlu çift değilseniz sebepleri müzik olabilir,giyim tarzı olabilir,konuşması,duruşu,tarzı, hepsi beraberinde gelir,soğuyorsan soğuyorsundur,sebebinin ne önemi var.sende soğumayacağın sana uygun birini bul.ukalalık yapmadan yap bunu.

• merhaba ben mahalle kızı ,(Türkü sevdiğimden dolayı )

Sen herşeyı aşmış ve buna takılıp kalmıssın sanırım .

Ne demişler zevklerle renkler tartılışmaz

0|0
    0|0
    • Hah işte.

Bak sayın mahalle kızı, ben seni aşağılamıyorum. sadece böyle insanlardan sorgusuz sualsiz soğuyorum. Sence neden böyle bir durumdayım? Hadi bunların çoğu ergen, anlamıyorlar. 30 yaş üstü ve tencere sahibi ağır bir kişilik olarak lütfen açıklayınız.

• aşağılasan ne olacak senı dikkate alan mı olacak ,

Bende anlanmaz çünkü takıntılı insanları hiç anlayamamısımdır.Özellikle tencere sahibi insanlara ısrarla kapak olmaya çalışanları . bu senı anca bır pskolok çözer

• Benim soğuyacağım güruhtansın desem alınmazsın değil mi? Ayrıca gerçekten kapak olmaya çalışsam, fiiliyatım daha farklı olurdu emin ol. O nefesimi hissederdin yüzünde. Ama bak, gizli yazıyorum.

Bitti yani o film. Sakın aklından bile geçirme. Konu hakkında görüşlerin var ise buyur, yoksa yuvarlanabilirsin.

• valla ajdar dinlese vız gelir. ama fanboy moduna girerse kötü olur :)

0|0
    0|0
  • sana göre, senin beğendiğin müziğimi dinlemesi ?

müzik zevkinin oturduğunu göstrerecek?

kafamızın uyuşması anlaşabilmemiz önemli desen sorunun kaynağı anlaşılır

0|0
    0|0
  • Bende dikkat etmisimdir buna.

Kimseyi birakmam icin sebep degil muzik.

Benimleyken dinlemesin kafi.

0|0
    0|0
  • evet kesinlikle müzik zevki çok önemli bende çok önem veririm soru güzel

0|0
    0|0
  • sana gerizekali diyen biri varmi

saygi saygi saygi dimi

0|0
    0|0
  • zevkler ve renkler tartısılmaz ama :)

0|0
    0|0
    • Bunun bir zevk tartışması olabilmesi için karşı tarafında bir müzik türünü sevmesi gerekir. Ben, müzik zevki olmayanlarda bahsediyorum.

• Kızlar Devam
    2

Erkekler Ne Diyor 27

• bu soruya vermek istediğim cevap silineceği için vermeiyorum :))

"evli mutlu çocuklu" diye gezen karılar :))

ismail YK..

türkü bar...

hahaha 3 lemye bakk..

haa serdar da dinlerim o ayrı. Ama senin diemek istediğin

eric clopton dediğinde bıyır diyenler :)))

10 numara adamsın...

0|1
    0|0
    • Çevremde böyle 3-5 insan daha olsa kazık çakarım bu dünyaya. Teşekkürler.

• Sorudan bağımsız olarak ne hikmetse herkes "ühühüh saygısız hayvan" vs. diye zırlamış, hayırdır hanginizin hanginizin saygısına ihtiyacı var da bu kadar mızıklıyorsunuz? Ne kadar meraklıymışsınız arkadaş birilerinden beleşten saygı görmeye, saygının bedavaya gelmeyeceğini bu yaşa kadar öğrenemeyip de böyle soruları görünce "ahanda ergeni bulduk" mantığıyla "çocukken yapıyorduk biz bunları" demek abesle iştigaldir. Saygı istiyorsanız onu hak edeceksiniz önce, ve bunu aşağıdaki cevaplarla yapabileceğinizi düşünüyorsanız kısa kesmeyi tercih ediyorum zamanımı boşa harcamamak adına. Ha bu arada, saygı falan da duymuyorum hiçbirinize. Hadi gelin linç edin beni şimdi, hatta siteden falan da atın eğer o kadarı kesmezse.

Soruya gelince, ortak paydalar tabii ki iyidir güzeldir gereklidir. Mesele dinlediği müziğin hakkını vermek, ne olup ne olmadığını bilmek veya ne istediğini bilip onu doğrudan bir eserin içinde bulmaktan geçiyor. En sevdiğin türleri bile şuursuzca dinlerse sana itici gelecektir bu, ama hamurunda kültür, düşünce, duygu gibi önemli katkıları birlikte barındıran müzikler zaten bir süre sonra insanı bu tip altyapıları oluşturmaya teşvik eder.

0|1
    0|0
  • Müzik aslında sadece bir zevk meselesi değil. Gayet derin bir mevzu. İşin psikolojik yanına bakarsak müzik zevki olmadığını düşündüğümüz insanlar genelde herkes ne dinliyorsa ben de onu dinlerim kafasında olan insanlar. Bu insanlar herkes gibi olmayı sever farklılık rahatsızlık yaratır. Eğer herkes black metal sevseydi eminim bu insanlar da hiç şikayet etmeden o tarz müzik dinleyip pop dinleyenleri anlamazlardı:)

Özellikle bizim gibi gelenekçi toplumlarda müzik zevki de malesef toplumun tercihine yönelik oluyor. Ne zaman ki kişi birey olmayı öğrenip kendisine giydirilmiş kimliklerden çıkıp sadece kendi zevkine göre arayışlar içine girsin ancak o zaman bizim tartıştığımız "müzik zevki" sahibi olabiliyor. Tabi ki bu tarz insanlar da doğal olarak az.

Son olarak şunu söyleyelim; Eğer müzik bir din olsaydı Metal tanrı, rock peygamber, popçular da din düşmanı kafirler olurdu:)

1|1
    0|0
    • Yazmaya üşendiğim net açıklama budur, güzel bir özet olmuş.

Ayrıca müzik bir din olsaydı, zaten tek tanrılı olmazdı bu kadar türün arasında. :D

• ya sorma ya... ankaradayım biraderim hala ismail yk citroen c3 te oynatılabiliyorsa bizim milletin hayat damarlarının biri değil hepsi kopmuştur... demet akalının gercekten nesi var... bi sebah makamından söylesin bakalım her mevsim içimde gelir geçersin diye görelim... nah söyler...

ustam bu işler cıptıs cıptısla değil tekniğiyle oluyor...

yani düşün 20 sene öncesi hit şarkıcı olan Emel Sayının müzik kalitesiyle şu anda belki hit diyebileceğimiz Hadisenin müzik kalitesi ne derece karşılaştırılır...

müzik bir sanattır... sanatın hangi kalitesine değer veriyorsak kişiliğimiz odur... sana bu konuda katılıyorum...

adam hayko dinliyor... dana gibi böğürüyo diye scream atıyor diyo... o zaman eskiden babannemin damındaki danalar da haykocu...:)))

bi orhan gencebayın of ooooof demesine bak bi de... adamı alır götürür...

veya erol evginle karşılaştır...

0|1
    0|0
    • bir de şu var biraderim. mesela ''türkü dinlemem'' dediğimizde ''kendi müziğini niye dinlemiyosun lan'' diye soruyorlar. ''E ulan sen niye Dede Efendi'yi dinlemiyosun? Itri'nin kaç tane bestesini biliyosun'' diyince mosmor oluyorlar.. :)

• İşte bunu yanlış anlayanlar var. Kimseyi eleştirmiyorum, sadece benim gibi düşünen insanların duygularını dile getiriyorum bir nevi. Soğuyoruz işte.. Aşağılamıyoruz..

• beni anlamadın arkadaşım... öyle dinleyenleri kendimden uzak tutarım... hani ısrarla dinleyenleri... mesela ben fena orhan gencebay hastasıyım... eleştiri yapılabilinir ama aşırıya gitti mi bozarım adamı..:) bunu gibi...

• Arkadaşım müzik bir zevk meselesidir. Kim hangi tür müzikte kendini buluyorsa onu beğenir. Türkü dinleyen insanlara zevksiz gözüyle bakamazsın. senin yaptığın yanlış olur. sen sevmiyosun diye milletinde sevmesini istemiyorsun. Olur mu öyle şey. Senin yaptığın karşındakine saygısızlık olur böyle bir durumda. Ha sevdiğin kızın senin dinlediğin tarzda müzikler dinlemesini isteyebilirsin.Öyle seçebilirsin. Ama yok farklı müzk seviyor diyede o kızdan ayrılma işi olmaz. Saçma bir mantık yürütmüşsün bence. türkü dinleyen birine senin müzik zevkin yok dersen o adam söver sana. Sen dinlemediğin için sana hoş gelmeyebilir. Bu yetiştiğin kültürle de alakalıdır. Türkiyede bir çok etnik grup olduğu için çok farklı tarzda şarkılar türküler var. Bu da haliyle farklı tarzda şarkıları oluşturur. Buna saygı duyman lazım. Ona bakarsan ben metalcileri, rockçıları, sagopacıları, repcileri, bu tür tarzda olanları sevmiyorum. Ama bunları dinleyen bir çok arkadaşım var. Demek ki o kişinin hoşuna gidiyor da diliyor. Öylede olmalı zaten.

0|0
    0|0
    • Babacım, bak herkese tek tek anlatamıycam ama..

Kimseyi aşağılamıyorum. Sadece böyle insanlara neden ısınamıyorum, neden anında soğuyorum; onun cevabını bulma peşindeyim. Anlatabildim mi?

• Herkes benim gibi anlayıp cevap yazdığına göre soruş tarzında biraz yanlışlık var o zaman:) Benim amacımda seni azarlamak değildi. sadece bu olay saçma onu anlatmaya çalışıyorum.

Çözüm olarak da önerim. Bu tür müzikleri dinlemeye başlayabilirsin. güzel olanlarından tabi..belki alışırsın. Gerçekten güzel müzikler var. bunu kırmaya bak.

• Sizinle bu konuda aynı fikirdeyim ve yerden göğe kadar haklısınız bana kalırsa.. Çünkü bir insanın müzik zevki o kişinin zekâsının, kalitesinin ve hayat felsefesinin bir aynasıdır aslında.Verdiğiniz örnekte olduğu gibi İsmail YK dinleyen bir kadının ben zekâsından gerçekten şüphe ederim ve Adriana Lima olsa dahi gözümdeki değeri sıfıra iner ve inmişlikleride vardır..

Sözün özü bu tip insanlara ısınamamak son derece normal birşey.Yalnız değilsiniz!

0|1
    0|1
  • Herkesin her konuda zevki kendine. umarım senin sevdiğin şeylerden senin kadar zevk alan birini bulursun. ama yanlış olduğun bir konu varki buda senin gözünü kör edebilir. Senin müzik zevkinin oturmuş olduğuna dair hiçbir şey söyleyemezsin. başkasına göre sende zevksiz olabilirsin çünkü.Mzüikten anlarsın ama bir yerde fasıl dinlemeye gidersin yenecek yemekle iligili zevkin yoktur yada balık veya benzeri deniz ürünlerinden anlamazsın. işte o noktada o masada sana göre müzik konusunda zevksiz insanların yanında sende yemekten anlamayan bir zevkisiz insana dönüşürsün.

bu sebeple büyük konuşma insanları sevmek zorunda değilsin ama herkesin zevklerine saygı duymak zorundasın. yoksa saygı göremezsin.

0|0
    0|0
    • Saygı duymuyoruz değil arkadaşım.. Kendi içimizde soğuyoruz sadece bu insanlardan.. Anlatamıyorum galiba..

• senin hiç marka olan birşeyin yok ve kullanmasın onumu söylüyorsun.cep tel olarak ne kullanıyorsun..

• Müzik sanılanın aksine bir tüketim eşyası değildir. Fakat serdar ortaç demet akalın ismail yk. vs. triosu, kendi yaptığı ''müziği'' tüketim eşyası haline getirir. Albüm sormayıpta, ''2011 full mp3 var mı'' diyen insanlardan anlamalısın mesela bunu.. Kaldı ki çok acı bir şey bu..

dediğin şeyle bir alakası yok aslında.

• tamamen haklısın. ama sen yinede bi ihtimal sevdiğin müziklerden tattır ona. bakarsın onu da kurtatırsın, o berbat müziklerden..

0|1
    0|0
  • pop veya rap veya arabesk müzik seven biriyle anlaşamıyorum.

2|1
    0|0
  • Benim içinde büyük bi etkendir. Çünkü birinin dinlediği müzikler, yaşam kalitesini ve tarzını belirler. Eğer o dedign tarzda müzik dinlıyorsa zaten hic bi konuda anlasamayacagımız bariz.

0|1
    0|0
  • zevk dediğin şey görecelidir. belki demet akalın dinleyen o kişide senin müzik anlayışını çok zevksiz görüyordur. bence yanlış düşünüyorsun onlara zevksiz gözüyle bakarak. zevkin bir kuralı kitabı yok çünkü. bu arada yanlış olmasın o yukarıda yazdıklarını bende dinlemem ama onlarıda zevksiz olarak görmüyorum sadece farklı zevk sahibi olarak. bu arada siz ne dinliyorsunuz tarz olarak merak etmedim değil.

0|0
    0|0
  • Çok güzel açıklamışsın.

0|1
    0|1
  • aslında bi bakıma doğru söylediklerin yani ben sevdiğim müziği dinlerken sevgilimin kulaklarını kapatmasını istemem..onun içinde aynı şey geçerli.ama eğer seviyosan aşıksan bunları görmezden gelirsin.

1|0
    0|0
  • Bir insanın müzik zevki benim için bir ön yargı oluşturur.

0|1
    0|0
  • kardeşim sana sonuna kadar katılıyorum.

hatta benimde ''bana dinlediğin müziği söyle sana kim olduğunu söyliim'' taktiği uygulamışlığım var.

ben evlilik konusunda şanslıyım, çünkü o dediğin olayı yapıyoruz.

en çok tartıştığımız konu da METALLICA-MEGADEATH sarmalı :-)

o yukarda saydıkların poiler kürtür, insanların tüketebilitesi, düşünebilite potansiyeli ile ilgili.

o garipler(!) de tüketiliyor seviliyor diye daha fazlasını yapıyorlar. olacağı bu:-)

0|0
    0|0
  • Sabah kahvaltısında kız arkadaşımla 84 dinliyoruz , çok iyi tavsiye ederim #84 kafası iyidir ! Demet akalın ' la da eller havaya , Serdar Ortaç'la da kopmaya hazır olmak lazım :)) Müzik zevkl olan bi kız arkadaşım var , çoook mutluyum , umarım sende bulursun , İlişkide çok önemli olduğu konusunda sana kesinlikle katılıyorum ;)

0|0
    0|0
  • dinlediği parçalardan dolayı karşısındakine salak mahalle kızı diyebilmek kibirden öte bir ruh hali değil,senin zevklerin ve onun zevkleri ya saygı duyarsın yada kendin gibisini ararsın,böyle düşünen birçok insan tanıyorsan onlardan biriyle ol,neyi sorguluyorsun anlamadım ki...

0|0
    0|0
  • Jazz haricinde dinlemediğim müzik türü kalmadı.. Farklı zamanlarda farklı müzik türleri.. Kültürüm geniştir bu konuda.. Ama bazı sanatçılar var ki... dinleyemem.. dinleyenden de uzak durmamı gerektirebilir.. İsmail Yk iyi bir örnekti.. ama büyük konuşmamak lazım.. belki bir gün severim..

0|0
    0|0
    • Sana, Northern Soul ve Chanson tavsiye ederim biraderim..

• hala 128 kbit mp3 dinleyenleri

kulaklık olarak nokianın yada mp3 playerın standart dağıttığı

yada piyasaki 30-40 tllik kulaklıkla dinleyenleri

cowon iriver creative sony hifiman almayıp

minton, oblio gibi mp3 player alıp müzik dinlediğini sananları

gaz odasında öldürmek istiyorum

flac kalitesinden aşağı dinlemeye tenezzül etmem

şahsen hifiman 803+fiio e7+dt880 kullanıyorum hepinize öneririm

toplamda 1500 tl falan yapıyor.

0|1
    1|2
    • Ooo audiyorphile adam da varmış aramızda.. Helal olsun.

• konu süper. peki üstad cowon j3 nasıldır bu konuda? fakiriz biz j3 aldık kabul olur mu?

• j3 ün sesi biraz yapay gibi.birde çok donanım kasmışlar. multitouch yüksek kalite ekran falan.

ayrıca ape çalıştırmıyor ve flacları ayırt etmiyor.

bunun dışında güzel bir cihaz fakirlere öneririm.

• türkü, arabesk, pop uzak dursun daima rock... gerisi hikaye...

0|0
    0|0
  • tiksinti oluşabilir sonuçta senin kültür ve çevrenden uzak kimseler bunlar ozaman sende senin kafa yapına uygun insanlarla muhattap olursun salak mahalle kızlarına kalıp kalmamak birazdan senin elinde

0|0
    0|0
  • türkü konusu harici katılıyorum.

0|0
    0|0
  • "sinsi ve salak mahalle kızlarının eline kalacakmışım gibime geliyor" bu tanımlaman saçma geldi.

Sen bu kadar elit(!) bir hayat sürmeyi isterken neden buna mecbur kalacaksın onu açıklayabilir miyiz acaba

0|0
    0|0
  • gizli sorunun altına gerizekalılar cümlesi ile güncelleme hoş durdumu sence?ben yakıştıramadım senin gibi müzik konusunda entel olduğunu söyleyen birine :-1

0|0
    0|0
    • sen neden alındın ki?

• Yazdıklarımın estetizmine ben karar veriyorum. Sizin vermenize gerek yok.. Teşekkürler.

• soruda senin güncellemede,hayrını gör o zaman benide şişirme gece gece...

• Ben de soğuyorum. Özellikle Serdar Ortaç dineyenden.

0|0
    0|0
  • ''sanatçı''kelimesini haketmek lazım..

0|0
    0|0
  • ya çıkmışsın buraya artislik yapıyorsun allah aşkına.senin gibiler yeri gelince serdarda dinler demette hatta ibo,alişan,özcan da dinler.ayak yapma kardeş kim ne dinlerse dinlesin tamam ismail yk da mal ama kimseyide dinlediğiyle yargılayamassın.bu dediklerin kro vasıflarına giriyorsa sıra dinlediği müziğe gelmeden anlaman lazım.

0|1
    1|1
Yükleniyor...