Resim çizmek doğuştan gelen bir yetenek mi ?

18 yıl boyunca(18 yaşındayım) resim çizmeye hep ön yargıyla baktım, nefret ettim.Çizemem ben dedim, resim falan çizmedim hayatımda. ( yazın duman çıkan ev hariç. )

Ama bir kaç haftadır içime resim çizme hevesi geldi, çizmek istiyorum. Fakat çizmek bir doğuştan gelen yetenek işi midir ? Yoksa geliştirilebilir mi ?

Bir de grafik okumak istiyorum acaba resim çizmek çok mu önemli ?

0|0
4|6

En İyi Erkek Görüşü

• Bunun ıcın dogustan gelen bır yetenegın olması sart degıl sadece aklından gecenlerı elınden kagıda ve ya tuale aktarman onemlı olan. Her sanat ve spor dalında oldugu gıbı egıtım gerektıren bır daldır. Hevesın olması guzel ancak sabır da gereklı bu ıste zıra cabuk sıkılan bırıysen hıc baslama derım.

2|0
    0|0
    • Aslında çabuk sıkılırım yaptığım her işten. Ama denemek istiyorum yine de. teşekkürler

• Denemekten zarar gelmez elbet bende ılk baslarda sen gıbı baslarda yazın bacadan tuten dumanla basladım ( tabı ılkokul yıllarında:) ) ama sonralardan bu yonumu sagolsun ortaokul yıllarımda bır sınıf ve mahalle arkadasım ıle yasadıgım rekabet sayesınde ılerlettım. Bazen guzerl eserlerı gordugumde heveslensemde oyle gelıp gecıyor bende eger sende benım gıbı degılsen gercekten guzel bır ugrastır.

• Tekrar teşekkür ederim :)

Erkekler Ne Diyor 5

• Her sanat ya da spor dalında olduğu gibi yetenek ekstra bir güçtür. Bunun dışında gerçekten yapmak istediğin birşey ise yeteneğin olup olmadığına bakma; başla.

1|0
    0|0
  • Resim sonradan da geliştirilebilir bir yetenek

Ama mesela sesi kötü olan biri ne yapsa fayda yok :)

1|0
    0|0
  • Solakların İyi resim çizebildiklerini duydum bende solağım ama icraat yok :D resim çizmek el alıştırmasıdır elin alıştıkça iyileşebilir.

1|0
    0|0
  • o duman yazın çıkıyorsa, sen resim çizme

1|0
    0|0
    • senin yazın çıkmadı mı :(

• çıkarmadılar, israil girdi işin içine

velhasıl kelam, çizmek istiyorsan üstüne düş. Yetenek dedikleri zamandan kazandırır. Olmadı kursa gidersin, daha fazla çalışırsın. Denemeden bilinmez. 2 denemeyle de karar verilmez. Gerisi sana kalşmış.

• Teşekkür ederim.

• Yetenek işi bence ama geliştirilebilir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• ille de doğuştan yeteneğin olması gerekmez önemli olan ne kadar istediğin azimli ve sabırlı olursan geliştirebilirsin. grafik okumak istiyosan bir resim kursuna giderek geliştirebilirsin kendini yetenek sınavlarıyla grafik vb. bölümlere öğrenci aldıkları için resim çizmek önemli oluyor tabi

1|0
    1|0
  • Biz 5 kardeşiz hepimiz resme son derece yetenekliyiz ve bu zamana kadar hiçbir eğitim almadık ki düzenli olarak resim çizmek gibi bir durumda söz konusu değil. 20 sene hiç resim çizmeyen 43 yaşındaki abimin karşısına geçip beni çiz desem 10 numara çizer. Şimdi eşim 35 yaşına gelmis bir çöp adam bile çizemezken bu yetenek değil de nedir? Ayrıca çabanızın karşılıksız kalmayacağı na eminim. Güzel bir resim cizerbilirsin ancak bir insanı birebir cizebilir misin bilemem

0|0
    0|0
  • bence resim çizmek aslında doğuştan gelir. hayal gücüne bağlı her şey. bu da doğuştan gelen bir olaydır insan beyninde.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle doğuştan gelen bir yetenek. Ailede varsa bu yetenek genetik olarak geçtiğine inanıyorum.

1|0
    0|0
    • Sonradan olmazmı ki acaba

• Sonradan da olur tabiki ama çok calismalisin el pratiği gelistirmelisin. Resim tekniklerini ogrenmen gerekli.

• teşekkürler

Yükleniyor...