Karadeniz yemekleri ve müziklerini saçma buluyormusunuz?

Karadeniz'de yaşam tarzı orman havası temiz ve sağlıklı ama müzikleri kafa ağırtan gürültü ve sürekli aynı gibi gelen melodi ritmi çok sıkıcı geliyor. Hatay mutfağına alıştığımız için Karadeniz Yemekleri ilaç gibi ot veya tuhaf karışımları yani hamsi dolması hamsi tatlısı hatta turşusu bu kadar çok saçmalıkları içinde sadece mısır ekmeği sevdim oda keke benzediğini düşündüğüm için hani çay yanında iyi gider
Karadeniz yemekleri ve müziklerini saçma buluyormusunuz?

Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
10|2

En İyi Kız Görüşü

• Karadeniz muzigi sevmeyenler az olsada var. Zevk meselesi.
    Severim muzigini de yemeginide. Karalahanasndan tut misir ekmegine herşeyi bambaska benim icin.

0|1
    0|0
    • Zaten başka bir şey yok ki diğerleri ilaçlar gibi komik ama hiç alışamadım

• ☺☺ teşekkürler

• Reca ederim

Kızlar Ne Diyor 9

• Karadeniz'de yemek kültürü fazla gelişmemiş.. Mısır ekmeğini keke benzetmende ilginç alakalari yok bence :) müzik kültürünü bende Karadenizli olmama rağmen pek sevmiyorum .. Hatay mutfağı sanırım et üzerine kurulu o yüzden sevmemen normaldir ve size tamamen farklı bir kültür

1|0
    0|0
    • Hayır Hatay mutfağı baharatlar ve çok zengin farklı yemekler Köfteler tatlılar üzerine kurulmuştur

• Ben müziklerini de, yemeklerini de severim.
    Insanlarının bir kısmını da severim, kendini ötekeleştirmeyen ve insanlara ayrımcı yaklaşımlarda bulunmayanları özellikle.
    Muhlamayı, hamsili pilavını, turşu kavurmasını, lahana çorbasını ve daha nicesini severim.

0|0
    0|0
    • Sendede ne mide varmış nasıl yiyebiliyorsun o şeyler2

• Sizin Yörenin yemekleri daha güzel Haklısın

• çirkin demek istemezdim ama gerçekten alışılacak gibi değil ilaç niyetine yemeleri gerek :D

• Karadenizliyim öyle müziklerine veya yemeklerine düşkün değilim ama bir karadeniz sarkısı dinlediğim zaman hoşuma gider bazıları veya bazı yemeklerini yediğim zaman çok severim bu biraz yetistigimiz yöreyle kültürle alakalı Hatay mutfağı et ağırlıklı Karadeniz mutfağı dediğin gibi daha çok ot sebze gibi şeyler ağırlıklı ama bu demek değilki Karadeniz mutfağı kötü bir yerde okumuştum Karadeniz kadınları bahçelerde calıstıgından gündüzleri çaya gittiklerinden en azından eski zamanlarda yemek yapmaya pek fırsatları olmuyomus Karadeniz insanı öyle çok zenginde olmadığından kolay hızlı pratik şeyler elde avuçta o an ne varsa onunla bişeler hazırlarlarmıs öyle öyle Karadeniz mutfağı oluşmuş ne kadar doğru bilmiyorum ama ben açıkçası bir mıhlamadır mısır ekmegidir lahana corbasıdır Akçaabat köftesidir sarmasıdır karadeniz pidesini felan severim sen sevmezsin damak tadıyla da ilgili biraz

0|0
    0|0
    • https://www.youtube.com/watch?t=27&v=QDlTrLkdeng Hatay mutfağı Hindistan gibi baharatlar yolunda olduğu için güçlüdür

• Neden alınımki senin damak tadın zevkin sonuçta herkes aynı şeyleri sevcek diye bir kural yok

• Çok teşekkürler

• Benim damak tadıma ağır gelsede rahatlıkla ülkedeki en iyi yöre mutfaklarından diyebilirim kendilerine özgü tatları var ve ayrıca bu yemekleri sunarken gösterdikleri samimiyetinde etkisi büyük bence

0|0
    0|0
    • Yemişim samimiyetini parasıyla rezil olmak budur iğrenç yemekleri ve kafa seven kemençe gürültüleri bu sadece şişirme bir kültür oluşturmak için

• Sizin fikriniz

• Yo yemeklerini de müziklerini de güzel buluyorum ben

0|0
    0|0
    • Hangi yemek beğenebilir sayarmısın?

• Balıklı tatlılar hariç :D çok iğrenç değil yani balık bu severim ben

• Kaç çeşit yemek yaparlarsa yapsınlar değişik tadı alışmış değil

• Türkiye'nin en doğal yöresiyiz abartmişsin bence alışık olmadığın için öyle gelmiş bende Hatay mutfağında aç kalmıştım ikisi Türkiye'nin birbiriyle en uç mutfağı o yüzden herkes yöresini tutar tabi :)

0|0
    0|0
    • Kusura bakma ama Hatay mutfağı olmasa Türkiye yemek bilmez bütün yemekler güney mutfağı Ortadoğu kökenli bir zenginlik

• Evet ot yiyoruz ve halimizden memnunuz

• Ne mutlu size iyi otlanmalar dedeleri neneleri geçmişte yapılan uygulama ile yeni nesillere birşeyler bırakmamış

• Yemeklerini sevmiyorum ama müzigi guzel

0|0
    0|0
    • Bir ismail Türüt tipik bir Karadeniz müziği yapar hiç bir şekilde sevmiyorum

• Karadeniz mi?
    Bayiliyorum oralara ya.

0|0
    0|0
  • Sen bir kuymak ye
    Bir kermatenin yağarsa yağmur yağar şarkısını dinle sonra gel :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Ben seni saçma buluyorum gelip gezde sonra yorum yap.

1|0
    0|1
    • Gezdim senin için zor ama gerçek bu kadar kolay bana adam gibi 5 yemek sayarmısın

• Sayarım kardeşim de zevkler ve renkler tartışılmaz sana kötü gelir bana güzel gelir genel olarak karadeniz insanı müzikleri ve yemekleri seviliyor..

• Karadeniz insanını severim ama yemekleri berbat geliyor

• türk mutfağı dünyada besin değeri en yüksek mutfakların başında gelir. iyi araştırmak gerek. ayrıca karadeniz mutfağı son derece besleyici ve zengindir. mıhlama-hamsi pilavı-gorgoda çorbası-lahana dolması-kavurma-turşu kavurma

0|0
    0|0
    • Tadı kötü bir yemeğin besin değeri ne işe yarar ilaçlı gibi

• hangisi kötü? hamsi mesela çıtçıt bir kilo yersin farkında olmadan... fena doyurur...
      mıhlama mesela. offf o tereyağı erimiş peynir bir ekmek yersin bana bana:)))

• Hamsi deniz Ürünü karadenize özgü değilki bu balığın türüne türkçe ismi mıhlama aşırı derecede ağır yemek değil bunlar ama kızarmış hamsi güzeldir ekmek arası süper olurdu

Yükleniyor...