İnsan nasıl daha kültür sahibi biri olabilir?

Merhabalar KS ahalisi , böyle her konuda fikri olan insanlar vardır birde her konuda bilgisi olan insanlar vardır ya , aralarındaki farkı hemen anlarsınız fikri olan sadece boş konuşur bir bilgisi olmadığı halde konuşur konu hakkında bilgisi olansa gerçek anlamda o konuda bir fikir belirtebilir. Sanattan tutun tarihe , fene , edebiyata hatta gidip birde güncel olaylar hakkında bilgece konuşabilir , ben çevremde bu şekilde insanlar görebiliyorum yani sayıları azda olsa görebiliyorum bu insanlarada imreniyorum açıkçası buna kültürlü olmakmı denir ne denir eminde değilim fakat böyle biri olmak için ne yapmalı insan? Bende yaşıtlarıma göre daha dolu bir bireyim açıkçası , sanatın 3-4 dalı ile uğraşıyorum , sporla ilgileniyorum ve en önemlisi sokağa çıkıp keşif yapıyorum insanlarla iletişime geçiyorum sokakta veya oturup bir kafede kitap okuyorum , okumak istediğim bölüm resim bu yüzden sürekli insanları gözlemliyorum sokakda böyle biriyim fakat ben bu özelliklerimin yanında birde çok bilgili biri olmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim önereceğiniz şeyleri merak ediyorum teşekkürler.

0|0
3|4

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Genel Kültür Genel Kültür Genel Kültür, buda insanın araştırma yeteneği ile ilgili keza b*k böceğini araştırdığım için laf eden arkadaşlarımıneziyorum Genel Kültürde açıkcası. Yani sadece Kitap okumakla olmuyor bu işler.

0|2
    0|0
    • Tabikide sadece kitap okumakla olmuyor zaten sadece kitap okumakla olmuş olsa burada sormazdım. Merak ettiğim herşeyi araştırmak gibi bir huyum vardır zaten☺

• @shooterbg Birde ben ateist adamım yani

• @shooterbg ve @Huayra arkadaşlar,
      inancınızın ne olduğu beni ilgilendirmiyor keza benim inancımın sizi ilgilendirmediği gibi, ben kendi dinim gereği bunun bu yönde aksettiği inancındayım sizden de saygı göstermenizi temenni ediyorum.

Kızlar Ne Diyor 2

• okuyarak , dinleyerek , biline sorarak...

0|1
    0|0
  • Bilgili derken nasıl yani? Hangi alanda bilgili olmak istiyorsun?

0|1
    0|0
    • Hemen hemen her alanda mesela tarih fakat bunun yanında sanat ve hatta bunun yanında spor vede politika hatta yazarlar , oyuncular , yönetmenler , bilim yani akıla gelebilecek her alanda

• su an bılgı cagında yasadıgımız ıcın cok sanlısın, merak ettıgın her seyı ınternette rahatca bulabılırsın. eger sende o ıstek, merak varsa zaten ulasırsın... pagani @huayra

• @shooterbg Pagani olduğunu anlayan biri çıktı🙏🙏

Erkekler Ne Diyor 3

• Belli başlı şeyler vardır; Okumak, araştırmak, gidip görmek, dinlemek, gündem takip etmek vs vs. Kültürlü insan araştırmasını bilen insandır, yeni fikirlere açıktır kendini kapatmaz veya sabitlemez çünkü dünya sürekli değişir, aynı yerde kalmaz. Çevremde bu tarz insanlar var mesela en yakını amcam.

0|0
    0|0
  • ben 6 kursa gittim yaklasik 250ye yakin kitap okudum psikoloji felsefe edebiyat ilgi alanim birazda ozguven lazim encok kitap oku ama her alanda

0|1
    0|0
    • Kitap okumaya çalışıyorum fakat yetenek sınavlarım var sürekli bir resim çizme derdindeyim şu aralar bu yüzden ara vermek zorunda kaldım ama üniversite işleri hallolduktan sonra okumaya devam. Hangi yazarları tavsiye edebilirsiniz acaba?

• Pekâlâ veda edelim abi tavsiyelerin söylediklerin için teşekkür ederim, birde ben kimsenin aynısı olmaya çalışmıyorum bunu asla istemiyorum zaten yakından tanısan öyle olamayacağımı her zaman kendim olacağımı bilirdin abi. Teşekkür ederim iyi akşamlar

• ozguvenle ne alaka? baskalarına hava yapmak ıcın mı kendımızı gelıstırıyoruz? @kosalar kusura bakma ama sen bosuna okumussun

• öncelikle sanatın 3+4 dalını bırak önce tek dalda uzmanlaş

0|0
    1|2
    • Neden böyle birşey yapayım? Zaten hergün uzmanlaşmakta olduğum resim dalı mevcut ve diğer üçü müzik , edebiyat ve fotoğrafçılık. Şimdi herkes müzik dinliyor demeyelim ben söylüyorum üniversite işlerim kesinleştikten sonrada gitar derslerime devam edeceğim , edebiyattan kastım söz yazıyorum hikaye yazıyorum ve fotoğrafda sokak fotoğrafçılığı yapıyorum. Resim en önemlisi tabiki fakat diğerlerini neden bırakayım ki? Bunlara heykelide eklemek gibi bir niyetim var hatta.

• Mahallenin komiği çıktın sende mk

• @chdchdchd Adama sormuşsun oda cevaplamış yani

Yükleniyor...