Dininizi ne kadar biliyorsunuz?

Kendinize din konusunda ne kadar güveniyorsunuz, inandığınız dini ne kadar iyi biliyorsunuz?

Dini hangi derecede bildiğinizi düşünüyorsunuz?

• Az
    9% (7)10% (9)10% (16)Oy Ver
  • Orta
    41% (32)23% (20)31% (52)Oy Ver
  • İyi
    38% (30)44% (39)42% (69)Oy Ver
  • Mükemmel
    12% (9)23% (20)17% (29)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Ankete bakınca %60'lık bir bölüm ya çok iyi derece ya da mükemmel derecede bildiğini söylüyor.

Peki kaç kişi mensup olduğu dinin kitabını okudu? Dinsiz olanlar içinde geçerli Kuran, İncil, Tevrat...vs. kitaplarını okudunuz mu?

0|0
19|22

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 18

• İyi derecede bildiğimi düşünüyorum..

Ayrıca aşağıda birkaç cevap gördüm de sorunu algılayamamışlar sanırım. " dine inanıyor musunuz? " tarzında bir soru göremedim ben. :/ Dine inananlar için bir soru değil mi bu yahuu...Yani bu soruyu bile algılayamayan insanların dini algıladıklarını ve saçma olduklarını söylemeleri ne yaman bir çelişkidir. :/

2|4
    3|3
    • insanların görüş bildirmesi niye batıyor size bu kadar. sen her cevabını sorulan soruya göre veriyorsundur eminim.

• Sende kusura bakma yazdıklarım yanlış yerlere gitmiş olabilir. Dikkatimi çeken bu konuda benim gibi düşünenleri eleştirmendi. Garibime gitme nedeni ise özellikle bu konu olmasıydı. Ama sen dediğin gibi her türlü absürd durumu eleştiriyorsan en büyük saygılarımı sunarım. Birbirimizi tanımamanın verdiği önyargılar :)

• Ben de teşekkür ederim açıklamaların için.

• dinsiziz panpa. ama çoğu müslümandan iyi biliyorum islamı

5|4
    8|6
  • bir erkek bu sitede dinle ilgili sor sormuş. cidden tebrik ettim seni. alnından öpülesi bir soru sormuşsun helal.

1|0
    0|0
    • Ne alaka yahu :)

• Peki o zaman :)

• aaa neden şaşırdın hani %99'umuz müslğmandık. sen esas sorulmamasına şaşaırmalıydın

• başta inandığım dini (islamiyet) seviyorum.. insan çıkmaza gierdiğinde dua etme isteği duyar.. bu her insanda aynıdır.. ben şöye düşünüyorum:küçük bi çocuğun annesi dövsede yine annesine sarılıp ağlaması gibi.. insan mantığının kabullendiğine inanır.. bu bir gerçek.. ve araştırma,sorgulama isteği hep vardır... ben iyi bildiğimi düşünüyorum bunun için çok alim,hoca olmaya gerek yok..

1|0
    0|0
    • çıkmaza girdiğinde ettiğin dualar tutmaya bilir. Esas, ferahlık döneminde dua edersen, darda kalınca edilen dualar kabul olabilir.

• Benim oyum C mükemmel bilmiyorum illaki eksik bildiğim şeyler var ama en az bilmem gereken kadar bildiğimi düşünüyorum oyuzden iyi biliyorum dedim

0|1
    0|0
    • +1 için teşekkurler

Kuranı Kerimi tabiki okuyorum Allaha şükürler olsun kı okumasını bılıyorum

• O zaman benden sana tavsiye arapçasını, hatim etmeyi falan bırak baştan sona bir anlayarak oku.Bir bak bakalım seni yaratan ne diyor.

• haklısın bı ara oyle yapsam ıyı olur tesekkur ederım tavsıyen ıcın

• bilginin sınırı yok.

0|1
    0|1
  • Bu soruya cevap veremem,bildiğim deryada nokta kadar yer kaplamaz ve bilip de uygulamak gerek.

Ne söylediğime değil,dinimin beni ne hale getirdiğine bakmam gerek;bilip de amel etmek lazım:)

0|1
    0|0
    • Okudum ama okumak yetmez,hayata geçirmek,yaşam tarzı yapmak gerek Kur'an-ı Kerimi.Öyle muhteşem bir kitaptır çünkü.

• seni tutan ne?

• inancliyim ve islamiyeti cok seviyorm ama mükkemmel herseyi bilmem ama istedikten sonra ögrenilir , insana bagli bi durum bence

0|2
    0|0
  • mükemmel değil

0|0
    0|0
  • Orta derece diyebiliriz.İyi diyebilmek için alim olmak lazım.

0|3
    2|1
  • iyi derecede bilirimher yönüyle mantığımı da uyar ama hala bazı konularda mantıksız davranmaya devam ettiğim için uygulamadığım bi çok şey var

0|1
    0|0
  • Dini biliyorum ortadan biraz daha fazla iyiye yakın. Aslında Kuran'ı okumak istedim birkaç kez baştan sona ama olmadı, inşallah okuycam ama.

0|0
    0|0
  • Dinsizim. İnançsızım. Ve dinsiz olduğum halde Kuranı baştan sona 2 kere okudum. Buda benim görüşüm, benim doğrum.

0|1
    1|3
  • Dinsizim, dinsiz olmamdaki en büyük etken incili ve kur-an'ı okumaktır zaten.

1|0
    1|3
  • Paganismi çok iyi bilirim <3

mother nature bless me

1|1
    0|4
  • Orta .

0|0
    0|0
  • iyidir heralde ya.

0|0
    0|0
  • dini iyi biliyorum, ailem dindar, cemaat okulunda okudum kaç sene, nerdeyse okumadığım kitap kalmadı din hakkında kafama takılan soruları cevaplamak için, müftüye mi sormadığım kaldı, sonuç olarak vaktimi boşa harcamışım onca zaman, dini sevmiyorum dinsizim dinden çıkınca da psikolojim düzeldi valla

1|3
    1|4

Erkekler Ne Diyor 22

• Her Müslümanın kendisine yetecek kadar Dinini öğrenmesi Farzdır. sadece öğrenmek te yetmez öğrenilen ile amel etmek gerekir.

Kur'an-ı Kerimde " İlmi ile amel etmeyen alimler kitap yüklü eşeklere benzerler " Buyrularak öğrenilenlerin hayata nakşedilmesinin önemi vurgulanmıştır..

İnsan ne kadar öğrenirse öğrensin öğrendiği şey deryadan bir damla gibidir.. Rabbim öğrendiklerimizle amel etmeyi cümlemize nasib eylesin inşallah..

3|2
    0|0
  • Yıllar önce emekl bir büyüğüm şöyle demişti " Tanrı varmıdır bilmiyorum. ama eğer yoksa hayatını istediğin gibi yaşayabilirsin. fakat eğer varsa ve sen yokmuş gibi yaşadıysan işte o zaman yandın" İnanç herkesin içinde yaşadığı ve yaşattığı bir olgu. İnanırsın veya inanmassın ikisinden de sen sorumlusun. Ötesi kimseyi ilgilendirmez. İnsanın Fıtratı inanmayı gerektirir. inançsızlığada, inanmayada. Her ikiside bir inançtır zaten. Ben inananlardanım, ve inandığım bu yolda iyi bilgiler edinmeye çalışıyorum.

3|1
    0|1
    • Tanrı varmıdır bilmiyorum. ama eğer yoksa hayatını istediğin gibi yaşayabilirsin. fakat eğer varsa ve sen yokmuş gibi yaşadıysan işte o zaman yandın"

+1 :)

• ilgilendirir

• Dinsiz olmakla birlikte çoğu dini, mensuplarından daha iyi bilirim efenim. Yaşadığımız yer olunca islam başta tabi.

Eksileme kampanyası var galiba. Ben de isterim. Beni dışlamayın, üzülüyorum sonra.

5|1
    1|5
  • kuran ve incili okudum

0|0
    0|0
  • Az dedim ..

0|0
    0|0
  • orta derece diyebilirim

0|0
    0|1
  • cocukken cıkmazdım camiden.. namaz kıldırdım falan ezanda okurdum.. cocukken kaldı öyle şimdi iyiyim yani :))

0|0
    0|0
  • Daha çok vicdanımla hareket ediyorum

0|0
    0|0
    • biliyorsun insafı olmayanın vicdanı olmaz, vicdanı olmayan ise asla imana gelmez:)

• Geliştirmeye çalışıyorum işte. Okudukça ne kadar din cahili olduğumu görüyorum. Sanıyorum düzeyim şıklara göre az. :\

1|0
    1|0
  • aşkenaz mükemmel derecede

0|0
    0|1
  • Gusül Abdestini gözüm kapalı alırım o derece :)

0|1
    0|0
  • İyi bilirim, araştırdım hepsini.

0|0
    0|1
  • Yarım doktor candan, yarım hoca dinden eder:)

1|0
    1|1
  • mükemmel denebilir

0|0
    0|0
  • ortalamanın üzerinde bir bilgim var kendime yetecek düzeye yakın bir seviye denebilir buna

0|0
    0|0
  • Gayet hata diye biliriz mükemel biliyorum ama iste yasayamiyorum

0|0
    1|0
    • %99 u müslüman olan bir ülkede hala dinimizi yaşayamıyoruz diyosun ya, helal olsun

• ben sahsen kendimi kast etmisdim, ülkeyle alakasi yok biz avusturyada yasiyoruz annem babam ve tanidigim insanlar burda gayet türkiyede oldugu gibi dinlerini yasaya biliyorlar

sorun bende seytan beni kolayi tutabiliyor

• orta-iyi derece arası diyelim

0|0
    0|1
  • kendime yetecek kadar biliyorum çok şükür

0|0
    1|0
  • Dinsizim :|

2|2
    7|8
    • Lanet olsun sana :( pis herif

• Evet haklısın ön yargılar çok kötü malesef..Seviyeli tartışma için teşekkür ederim.

• dini olanlar Allaha inanıyor, Dini olmayan Tanrının olmadığına inanıyor. Sonuçta 2 grup da bir şeye inanıyor. Dinsizler de inançlı insanlar:) Anlarda kendi doğrularına iman etmiş...

• Din mi :((

3|2
    8|11
  • Mükemmel

İyi

Orta

Gol

Getirir

Cevap veriyorum, iyi bilirim.

0|0
    0|0
  • ben tam aradayım herhalde inansammı inanmasam bilemiyorum...çokta dert edinmiyorum kendime yazılanları okuyunca...

0|0
    0|1
Yükleniyor...