Necip Fazıl'ın okuduğunuz sevdiğiniz eseri?

Üstad Necip Fazıl Kısakürek'in en sevdiginiz şiiri veya başka tarz eseri hangisidir? Hangi eseri önerirsiniz?
Necip Fazıl'ın okuduğunuz sevdiğiniz eseri ??

0|0
3|5

En İyi Erkek Görüşü

• Çok klasik olacak ama Üstad'ın "Çile" kitabını okuyun. Kitapta şiirlerinin tarihleri de yazıyor. Dolayısıyla ilk zamanlardan ziyade daha sonra yazdığı şiir ya da kısa ve öz beyitleri daha manalı ve düşündürücü geliyor bana. Tabi siz aynı keyfi alır mısınız bilemem.

1|0
    0|0
    • Çok teşekkur ediyorum. Üstadın dizelerinden keyif almamak ne mümkün..

Erkekler Ne Diyor 4

Kızlar Ne Diyor 3

• Once bu soru icin tebrikler:-)) tabiki bati tefekkuru islam tasavvufu

1|0
    0|0
    • Bende cevabinız için çok teşekkür ediyorum, çok memnun oldum :) yalnız ustadın dili ağırdır bunların ismi bile ağir anlayabilir miyim bilemiyorum :) son devrin din mazlumlarıni okumaya kalktım bırakmak zorunda kaldim çok ağırdı üslup..

• bende çok memnun olurum. teşekkürler :)

• Başarılı bir şair olsa da düşünce hayatı benim için önemlidir. O yüzden sevmem kendisini. Sevdiğim bir şiirini söylemem gerekirse "sakarya türküsü" derim.

0|0
    0|0
    • Türk-İslâmcıdır üstad. Bu sebeple bizim için çok kıymetlidir. Bahsettiğiniz şiiri ezbere bir dernek gecesinde ve lisedeyken yarişmada okumuşlugum vardir; çok severim. Teşekkür ederim.

• Şiirle ideolojiyi ayrı tutarım belirttiğim gibi. Düşünce hayatı açısından sığ bir islamcıdan farkı yok. Herkesin fikri kendine tabi, haklısın.

• Necip Fazıl ve sığ düşünce? Bu yorumu yapabilmek için üstadı hiç tanımamak lazım.

• Kafa kağıdı, çile, örümcek ağı, bir adam yaratmak, çöle inen nur, elif oku derim. En sevdiğim şiiride; Kaldırımlar...

1|0
    0|0
    • Ooo maşALLAH :) valla son gelen yorumlar keyfimi yerine getirdi bilmedigim eserlerde söyledin ya bak mutlu oldum teşekkür ederim :) :)

• rica ederim :)

Yükleniyor...