Çince öğrenmek kaç sene sürer sizce?

Çin'i ülke olarak hemde kültürlerini ve yemeklerini seviyorum
Çince'nin Mandarin lehçesini acaba kaç senede öğrenebilirim :)) Zor olduğunu biliyorum ama benimkisi belki bir heves sadece

0|0
3|14

En İyi Erkek Görüşü

• en zor dil diye biliyorum. ingilizce bile 1 yılda az çok öğreniliyorken sanıyorum 3-4 yılı bulur :) japoncanın türkçeye en yakın dil olduğunu biliyor muydun? :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Ömür yetmez

0|0
    0|0
  • Heves ise uğraşma onun yerine Japonca ya da Korece öğrenebilirsin hatta koreceyi 2 haftada öğrenirsin Ural Altay grubuna mensup oldugundan turkce gibi Özne yüklem ve tümlec tir cümle yapısı Japonca cinceye nazaran daha kolaydır ama kolay degildir :D

0|0
    0|0
    • Yok artık 2 haftada dilmi öğrenilir :)

• Çince cok meşakkatli dil yazması okuması okuduğunu anlaması dinlediğini anlaması dinlediğini yazması falan Ohooo bide gramer olayı renjini davhavjin diye Dediğin sey tabistigimiza memnun oldum demek :D

• gerçekler acıdır :/

• İngilizce eğitim sitelerine gir ve iyi derece İngilizce öğren. İngilizce öğrenen çinlileri arkadaş olarak ekle, sen onlara ingilizce öğret onlar sana çince öğretsin. Böylece istediğin herhangi bir dili konuşan insanları skype'a ekleyerek öğrenebilirsin.

0|0
    0|0
    • Yani iyi ingilizcen varsa, ingilizce öğrenen her ülkeden bir çok arkadaş edinmen çok kolay.

• haklısın ingilizcem iyi seviyeye gidiyor zaten :)

• çinceyi tam olarak öğrenmen çinde yaşamadan mümkün değil

0|1
    0|0
    • haklısın

• bu gün çinliler bile çoğu pigtogramı bilmiyor senin en az 300 pingyang öğrenmen lazım
      ayrıca çince de en önemli şey tonlamalar kitaptan asla öğrenemezsin tonlama

• çin yemeklerini nasıl seviyon ya :/

0|0
    0|0
  • Ben 3 yılda öğrendim cancan.

0|0
    0|0
  • Yemeklerini sevdigine eminmisin

0|0
    0|0
    • Çin lokantaları artık ne kadar gerçek çin yemeklerine yakınsa seviyorum

• Eğer türk öğrenci isen Çin sınavı da yarınsa bir akşamda öğrenirsin 😃😃 (komiklik olsun dedim net cevabı bilmiyorum)

0|0
    0|0
  • ne yapacan ya boşş

0|0
    0|0
  • Beyin yapisina gore degisir

0|0
    0|0
  • Çinli çocuklar bile şakırdıyor. Kolaydır bence

0|0
    0|1
  • hiç bilmiyourm ama akıllıca bir seçim

0|0
    0|1
  • Hevesin boşa gider ogrenemezsin sen :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Biraz zor aynı sözcük başka anlamda da kullanılıyor

0|0
    1|0
    • sanırım sözcük yerine başka birşey diyecektin? birisi ekside vermiş

• Ya işte nasıl anlatsam anlatamıyorum en iyisi boş vereyim. o eksi verende her yerde veriyor mübarek :D

• kabiliyetine bağlı.+ ne kadar çalışacağına ama diğerlerine göre biraz daha zor olacağı düşüncesindeyim

0|0
    0|0
  • Aslında grammeri fazla kolay. Ortaokulda zorunlu seçmeli derslerden biriydi :// Hafiften konuşabilsem de 2 sene de yazma adına hiçbir şey öğrenemedim..

0|0
    0|0
Yükleniyor...