Sorum kitapseverlere. Elinde çok kitap olunca oluşan yer sıkıntısına nasıl çözüm buluyorsunuz?

Kitap okumaya ilgim arttığından beri elimdeki kitapların sayısı çoğalmaya başladı. Ayda ortalama 4-5 kitap alıyorum. ancak bu kitapların sayısı çoğaldıkça odamdaki kitaplığın küçük olması nedeniyle yer sorunu yaşamaya başladım. ve malum her kitabın boyutu da aynı olmuyor. o yüzden her kitabı aynı pozisyonda saklayarak sığdıramıyorum. Siz kitapseverler yer sıkıntısına nasıl çözüm buluyorsunuz? Daha geniş bir kitaplık almak için maddi imkanım ve odamın büyüklüğü yetersiz.. ne yapabilirim başka?

0|0
14|14

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Raf kullanabilirsin odan küçükse ama o da geçici bir çözüm olabilir, kitapların sayısı artmaya devam edecektir ve tekrar yer sorunu olacaktır. Bazan varsa altını kullanabilirsin. eğer elinde birikmiş kitap varsa ugrasmana değecek kadar online olarak satıp kendine yeni kitaplar alabilir veya ilcendeki kültür merkezinin kitapligina bagislayabilirsin. Ben de kitaplarima kıyıp veremedim yıllarca biriktirdim. Birgün eve geldiğimde annem hepsini atmıştı. Hüngür hüngür ağladığımı hatırlıyorum hala. Kitap kiymetlidir yani vermek istemezsen dediğim gibi ya raf kullan ya da para biriktirip bir kitaplık al illa senin odanda durmasi şart değil oturma odasında holde bir yerde yer bulunur illaki

1|0
    0|0
    • yani yer sıkıntısı sorunu ne yaparsak yapalım hep olacak diyorsun.. haklısın :) yeni yer bulsam bile bir süre sonra o da yetmeyecektir... önerin çok mantıklı... kitaplar aşırı çoğaldıkça satmak ya da bağışlamak iyi bir fikir... ama şu noktada kafama şu takılıyor... acaba hangi tip kitapları bir kere okuduktan sonra başkasına vermeli.. hangi türleri elimizde tutmalı sence? sanırım edebiyat eserleri ve romanlar elden çıkarılmaya daha uygun gibiler çünkü klasikleri her zaman edinme şansı oluyor. ama bilgi içeren kitaplar öyle değil gibi. bu konuda ne düşünüyorsun :) ?

• Bir tek bilgi içeren kitaplardan kastini anlamadim. Online satış için klasikler iyi fikir değil gibi geldi çünkü dediğin gibi her yerde bulunabiliyor ve ben şahsen kendim sifirini alirdim sırf elimde bulundurmak için. Romanları elden cikarabilirsin. Nasıl olsa tekrar okumayacaksindir büyük olasilikla ve daha hızlı satabilirsin. Yok bagislayacagim diyorsan, hepsi olabilir orada bir okuyan bulunur nasıl olsa :)

Erkekler Ne Diyor 13

• kitaplık masraflı olabiliyor, haklısın. duvara takılacak raflar da işini görebilir. odanın zemini kadar duvarlarını da kulanmış olursun. ya da kendi kitaplığını yapabilirsin. elinden gelmiyorsa matkap kullanmayı bilen bir arkadaşından rica edebilirsin.

1|0
    0|0
  • Kanepe altına koyuyorum.

1|0
    0|0
  • Duvara raf yapabilirsin nalburdan alıcagın L ayakları duvara montele matkapla. üstüne uzun bir sunta koy ve al sana kitaplık...

1|0
    0|0
  • Ben bazanın tamamını kitapla doldurdum duruyor :D en güzel öyle çözüm bulabildim yoksa yer yok.

1|0
    0|0
  • Satarak buluyprum. Şu anda satılmayı bekleyen 62 kitabım var. Ama nereye nasıl satsam diye düşünüyorum.

1|0
    0|0
  • Dağıtabilirsin, en büyük hamallık bilgi hamallığıdır..

1|0
    0|0
  • okuduğun kitabı evde tutma bağışla başkalarına ver, sana bir faydası olmaz artık başkası okusun.

1|0
    0|0
    • ama bazı kitaplar insan hayatının farklı dönemlerinde tekrar lazım olabiliyor. bazen başkasına verip de pişman olduğum ve tekrar ihtiyaç duyduğum için yeniden kitap aldığım da olabiliyor. Başkasına verilebilincek kitapları nasıl ayırtetmeli? klasik romanlar için falan mı diyorsun? :)

• yani diğerleri içinde bir raf yaptır duvara ya da hazırları var onlardan al, ona göre bir kütüphane havası yarat odanda farklı ve güzel olur.

• kitaplık doluysa kolileyim bağış yapıyorum.

1|0
    0|0
  • Ben salonun duvarını komple kitaplığa çevirdim sıkıntı kalmadı :)

1|0
    0|0
  • kitaplık var

1|0
    0|0
  • 450 Tane Kitabım Var Kitaplık Yaptırdım.

0|0
    0|0
  • ben salonuda kullanıyorum gumuslugu filan :)

1|0
    0|0
  • Masanın üstüne Gökdelen çıkıyorum ben sende öyle yap

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Ben köyde yaşıyorum okuduğum kitapları burada ki okula götürürüm ya da ilçede ki kütüphanelere bırakırım :)

1|0
    0|0
    • peki genelde hangi tür kitapları başkalarına veriyorsun? :) bazı kitaplar okuyana tekrar lazım olabilecek türden olabiliyor. şöyle denebilir mi? Edebiyat eserleri ve romanları okuduktan sonra başkalarıyla paylaşmak daha mı mantıklı? bilgi kitapları tekrar bize gerekebiliyor :)

• Tabi ki bilgi kitaplarını değil dediğin gibi edebiyat kitaplarını ki zaten ben bir kitabı 2 defa okumadan da vermem bazılarına da kıyamam zaten öyle yani :)

• Ben kimseye vermeyeceğim için ileride evimin bir odasını veya duvarını komple kitaplık yapmayı planlıyorum...
    Şu anda da az kitabım olmasına rağmen sığmıyorum ama üstü üste alt alta derken diziyorum öyle...

1|0
    0|0
  • 3 tane Kitaplığında var. sigmazsa babam bir tane daha alacak 😊 Kutulara koyabilirsiniz.

1|0
    0|0
  • Duvara raf yaptir.. cok para tutmaz

1|0
    0|0
  • boşluk gördüğün her yere koy. ben artık öyle yapıyorum başka türlü sığmıyo :/

1|0
    0|0
  • Çok sevdiklerimi rafa koyarım diğerleri başka yerlere koyarım sende öyle yapabilirsin ya da daha büyük bir raf alabilirsin

0|0
    0|0
  • Duvara asılı bir kitaplık yaptırabilirsin pek pahalıda olmaz hem

1|0
    0|0
  • Ben bir kitaplık daha yaptırdım L şeklinde çok yerde kaplamıyor

1|0
    0|0
  • Kolileyip apartman deposuna indiriyorum

1|0
    0|0
  • ben üst üste koyuyorum