Neden Türkiye'de kültürünü korumayan ilgilinmeyen çok insan var?

insanlar neden kendi kültürünü merak etmez ilgilenmez ve korumaya çalışmaz çok merak ettiğim konulardan birisidir bu konu

0|0
4|10

En İyi Erkek Görüşü

• yaşam mücadelesi çok çünkü

0|0
    0|0
    • teşekkür ederim

• yoksulluk 3300 lira olmuş açlık1000 lira.. daha ne denir ki

• evet öyle :(

Erkekler Ne Diyor 9

• Neden söylim hemen, TV de ve diğer basın yayın organlarında hep neyi takip ediyoruz ya da takip etmek zorunda bıraktırılıyoruz ? Tabii ki de hep batı tarzı hayatlar, gösterişli hayatlar, sosyetik (lüks) yaşam vs...

İşte insanlar bunları izleye izleye bir süre sonra kendi kültürlerini yaşamaktan uzaklaşıyorlar hatta dediğin gibi kendi kültürümüzü korumaktan vazgeçiyoruz.

Kültürümüzü geçtim hatta kendi dilimizi bile koruyamaz hale geldik. Türkçe' yi katlediyoruz resmen.

Neredeyse hepimiz de bir özenti, değişik havalar var...

Daha söylenecek çok şey var ama neyse ...

0|0
    0|0
    • aynen söylenecek çok şey var

• Maalesef dil gidiyor... Dil olmazsa kültürümüz hiç bir şekilde aktarılamaz ... Ama en basitinden adam firma sahibi Türk , Firma adı yabancı ... Artık bu durumdayız ... Konuşurken bile çok fazla yabancı kelimeler kullanıyoruz. Daha çok şey var ... Ama maalesef bu gidiş gidiş değil ... Dil giderse kültür aktarılamaz ve kendi öz benliğimizi tamamen kaybedeceğiz. Ama herkes şimdi başka şeyler peşinde ... :(

• evet maalesef :(((

• ne gereği var ki :/

0|0
    0|0
  • çünkü ikinci dünya savaşı bittiğinden beri amerikanın koruması(!) altındayız. bu sayede medya ve finans rothschild ailesinin elinde. bakanlıklarda da nato danışmanı adı altında danışmanlar var, mesela eğitim sistemi değişecekse onlar karar verirler.bildiğin sömürgeyiz yani ondan.

0|0
    0|0
  • asilimilasyona ugramislardir ondan avrupayi ornek alarak ne oldugu belirsiz sacma sapan bir millet oldu bu halk... hollandada bile hala evlenmeden once gelenek olarak tahta ayakkabilar giyilir en guzel ayakkabiya sadiclik verilir onlar cok guzel devam ettiriyorlar cunku bunlar mirastir batililasacam modernlesecem diye bizimkiler bacak arasinda ariyor cagdasligi

0|0
    0|0
    • bacak arasına özgürlük diyen yok gurbet civcivi.

• aynen arkadaş sana katılıyorum çağdaşlığı bacakarasında arayan çok mal lar var

• Cunki cok ozenti bir milletiz bizler sadece avrupai olmaya onlar gibi yasamaya devam ettikce de ne tarih kalacak ne kultur nede namus.Eminim bi ingilize uzerinde türk bayragı olan bir tişörtü satamazsınız..

1|0
    1|0
  • asimilasyon

0|0
    0|0
    • aynen nefret ediyorum bundan kendin gibi olmak varken kişiliksiz görüntü oluşuyor saçma oluyor

• Türkiye de insan mı var ki :D dna sı en bozuk milletlerden biriyiz biz :D

0|0
    0|1
  • kültür bazıları için anlam ifade etmiyor

0|0
    1|0
    • neden peki hiç anlamış değilim kendi kültürünü merak etmeyen bi toplum

• Türkten çok yabancı var çünkü.. Çünkü Türkiyeyi harcıyorlar satıyorlar. Çoğu toprak yabancılara satıldı bile..

1|0
    0|0
    • türkler yabancıları çok seviyorlar ama sürekli avrupaya benzemeye çalışıyor kendisini gibi olmuyor hiç bir zaman öyle değil mi

• Yabancılara sorsan onlarda aslında bizi seviyor bizim kültürümüzüde ama bize benzemeye çalışmıyolar .. Biz yanlış yoldayız ne dim :)

• yabancılar mı bizi seviyor hahahahaha ömrün uzun olsun çok güldürdün beni saol hahahahaa

Kızlar Ne Diyor 4

• Çünkü istediği zaman gidip gezebileceğini bilir.Kısacası üşengençlik de denebilir.

0|0
    0|0
  • çoğu insanın kültür koruma biçimi şekli çok saçma ondan

0|0
    0|0
  • Korumaya calistikca fasist ulkucu damgasi yiyorsun cunku bu kadar vatan hainin toplandigi baska bir ulke yoktur. Ben vatanimi ve milletimi seviyorum, bu fasistlikse sonuna kadar fasistim.

0|0
    0|0
    • bi bakarsak kim ne diyor doğruyu bulamayız o yüzden yaptığımızın doğru olduğundan eminsek kimler ne söylemiş bizi hiç ilgilendirmemeli

• bazı geleneklerin yok olması lazım. evlenirken kırmızı kurdela takmak gibi. sırf gelenek diye mantıgımın almadıgı seyleri koruyacak degilim.

0|0
    0|2
    • kırmızı kurdela bekaret göstergesiydi galiba

Yükleniyor...