Domuz eti Avrupa'da ucuz olduğu için mi tercih ediliyor?

Domuz eti Avrupa'da ucuz olduğu için mi tercih ediliyor? Dinimizde yasak tabi ki yemedim fakat bildiğim kadarıyla domuz eti ve hindi eti diğer etlere göre ucuz. Avrupa'da yaşayan ve konu ile ilgili bilgi verebilecek var mı?

0|0
6|11

En İyi Kız Görüşü

• ucuzluklan alakasi yok domuz etinin, belki bazi sahislari ekonomi yönlerden etkiliyordur fakat arada o kadar fazla fark da yok.

genelde almanyada karisik aliyorlar hem domuz hem dana. dana eti cok yagsiz oluyor yani kuru geliyor bu yüzden domuz daha yagli oldugu icin karisik alirlar. yag orani tabiki domuz etinde daha yüksek, fakat kiyma olarak tek domuz güzel olmuyor.

tek domuz eti yiyenler mesala steak veya filet de oluyor. cok hafif ve yumusak bir tadi var o kadar fazla yaglida degil, etin hangi kisimdan olduguna bagli tabiki. nerden biliyorsun diyeceksin ben müslüman olmadigim icin domuz yiyorum (lütfen dini inanclara saygi duyalim ve simdi hakaretlere gerek yok). ve evet aradaki farki ben anliyorum, domuzmu danami diye karisik olunca anlasilmiyor. genelde kiymada dana tercih ediyorum ve kusbasi eti ama filetlerde tavuk ve domuz ve domuz sosisleri inanilmaz lezzetli oluyor, dana eti yanina bile varamiyor o konuda. kendim icin konusuyorum sakin denemeyin ama yine her koyun kendi bacagindan asilir :)))

0|1
    1|4
    • hahah eksi verenlerin cani saolsun... müslüman degiliz diye eksi yiyorsak hic bir zaman tolerans beklememek lazim o zaman

• Haha sırf onlara benzemiyorsun diye basmışlar eksiyi. Nasıl bir nefret kültürüdür bu. Oysa ne guzel acıklayıcı bilgi vermissin. Bugun sadece eksi basabiliyorlar diye bunu yapan, elinden gelse tekmeyi tokadı da basar korkarım. Kizlarsoruyor'un en facia durumu şu an sana yapilan. Neyse dostum sen alısmıssındır buna zaten. Tamamen icgüdüsel, beyinden gelmeyen nefret tepkisi bu. Acizlik . Takma:))

Kızlar Ne Diyor 5

• Yurt disinda yasayan Turkler icinmi soruyorsun tam anlayamadim.

Fakat soyle soyleyeyim..

bizler nasil kiymanin,kusbasinin vs vs kilosu pahalida ucuzda olsa alip yiyoruz..

domuz yiyen milletler icinde aynisi gecerli.Fiyatiyla degil tamamiyle damak tadlari ona uygun oldugu icin.

1|0
    0|0
    • yurt dışında yaşayanların daha doğru yanıt verebilecegini düşündüğüm için öyle dedim yoksa şart degil tabi

• kültür tad meselesi bence.

0|0
    1|0
  • alışkanlıkla alakalı olabilir, kültürlerinde çok var domuz etiyle yapılan yemek

0|0
    0|0
  • Avrupa'da oldukça ucuz, evet. sık tercih edilmesinin nedeni de hem ucuz olması hem de lezzetli bir et çeşidi olması. fakat fazlaca yağlı.

0|0
    1|1
  • ucuz olduğu için bildiğim kadarıyla. ve şu kıskanmama muhabbetini bende duymuştım.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• hollandadayken ayrı bir bölüm ayrılmıştı domuz ürünlerine. domuz yazmasa anlamanız çok zor :)

diğer etlere göre ucuz ve protein değeri çok yüksek. bu yüzden avrupalılar kazık gibi hepsi . proteini yeterli olarak etten alamadığımız için bizler cüce gibi kalıyoruz haliyle.

hem ucuzluk hem damak tadı.

0|0
    0|0
  • Dinimizde niye yasak öğrenmek istiyorsanız linke tıklayın link

Çok fazla domuz çiftliği olduğu için ucuz ve ucuz olması sebebiyle tercih ediliyor .

0|0
    0|0
  • kıskanma duygusunu körelttiğini duymuştum. almanyada okuyan yaşlı biri bana domuzun fakirlerin eti oluduğunu, zenginlerin daha çok dana eti yediğini söylemişti. yağlı ve vücuda zararlı bir et. dinimiz yasaklamışsa vardır bir sebebi. çörçöple, pislikle, hatta kendi sıçtığı pisliği tekarar dönüp yiyen pis kokulu bir hayvan. ayrıca yine dünyada eşini kıskanmayan tek canlı imiş. bazı nesneler insanın duygu, sağlık, düşünce vs' sini etkiliyor demek ki. mesela felç olup doktorların iyileşemez dedikleri yaşlı bir komşumun eşi bir tavsiye ile, kocasının yattğı odada güvercin besledi. adam1-2 ayda ayağa kalktı. tabi bu güvercinlerdeki bir özellik sayesinde gerçekleşti. şahidi benim.

1|1
    0|0
    • Tavuk da kendi pisliğini yiyen bir canlıdır.. Bilip bilmeden atmayın. Hem "dinimiz yasaklamışsa vardır bir sebebi" nasıl bir kelamdır.. Orhun Anıtlarını tekrar yazmak istiyorum sayende

• Yabancı biriyle evlenir misiniz isimli soruda "sapıklığını gösteren " sendin penti değil. yanlış anlaşılma olmasın. ama beni engellediğin için oradan cevap yazamadım, tabii ben senin kadar korkak değilim ne de olsa :). sana benden engel yok .Herzaman yaz çiz ama hakaret etme. hakaret hakaretle karşılık buluyor gördüğün gibi.

Ayrıca benim yolum her zaman açıktır, temennilerine ihtiyacım yok.

• Kesinlikle katılıyorum. Biz de hastanede bir bölümü güvercin yuvasına çevirerek hastaları bu şekilde tedavi etmeyi planlıyoruz. Bu arada benden bir tavsiye, hamsiden de uzak durun arkadaşlar. Çoğu balık gibi hamsiler de eşlerini kıskanmıyorlar, hayatta ağzıma sürmeyeceğim birşeydir. Sağolsun, ben de alim bir büyüğümüzden öğrenmiştim zamanında.

• Tercihten ziyade bir ayrım yok o yüzden tercih ediliyor. Domuz Türkiye'de yasak olduğu için böyle bir soru geliyor akla.

Bu arada şu kıskanma olayına inananlara biraz belgesel izlemelerini tavsiye ediyorum. Doğada tek eşli hayvan sayısı az zaten. Birşeye inanılırsa inanılır, inancı somut bir temele oturtmak için abuk şeyler üretmeye gerek yok.

1|0
    0|0
    • sana hak veriyorum. domuz etin yenilmesi fiyatla alakasi yoktur, size göre ucuz geliyor domuz etin kilosu 2,99 sa dana etin ki de 3,99 arada bir euro oynuyor. dana eti peki niye madem o kadar ucuz diye soran yok. Türkiyede devlet ciftcilere yardim etmiyor, birde üstelik yurtdisindan angus getitiriyor o kadar dana variken. bu sorun Türkiyede ki yönetimde, baska ülkeler ile kiyaslamiyalim. Bence dana eti Türkiyede cok ama cok pahali zaten.

• Domuz eti ucuz diye birsey yok, et genel olarak avrupa'da ucuz. Sorunun kendisi yanlış bir onerme iceriyor bence.

Bir kilo prosciutto 80-150 Euro civarında ona bakarsanız.

0|0
    0|0
  • Bana bu et kültürüyle alakalı gibi gelir daha çok.

Şöyleki;

Küçükbaş hayvalardan bir örnek vereyim. İç Anadolu insanı koyun eti tüketirken Akdenizde keçi eti yenir. Koyun eti daha yağlı bir ettir. Keçi etinde neredeyse hiç yağ yoktur. Yıllardır buralarda yaşayan insanlar için bu et kültürü halini almıştır kanımca. Avrupada da bu durumu domuz etiyle açıklamak mümkün olabilir. Domuz etinin ucuz olması da ayrı bir etkendir tabi.

1|0
    0|0
  • Daha önce de yaban domuzu yemistim. Ancak bu hafta yine yaban domuzu yedik. Arkadaşım kolbastı yapmış davet etti. 7 kişi yedik. Enfesti. Yeniden istedim en kisa surede. Dini inancı buna engel değilse mutlaka tavsiye ederim

0|0
    0|0
  • içindeki yağ bi takım lezzetini arttıyormuş ancak aşırı yağlı olmasından dolayı sakıncalıymış ayrıca dinimiz yasaklamışsa vardır bir sorunu . . .

0|0
    0|0
  • Domuz ucuz diğer etlere kıyasla oldukça ucuz. Ayrıca taze olarak iyi biçimde hazırlanırsa çok lezzetli. Pastırması ayrı süper. Genel olarak tercih sebebi daha ucuz olması elbette.

0|0
    1|0
  • Ben sana sölim biz yemioruz ya sıf inatla ilerde bizi dıslamak için yiyolardır :D piss domuzlar :)

1|0
    1|0
  • Arzı varsa fiyatları ondan düşük gidiyor.

0|0
    0|0
Yükleniyor...