Kultur deyince neden illa tarih cografya?

Gicik oluyorum ya niye fizik, matematik, biyoloji bu bilgiler kulturden sayilmiyor? Niye kulturun %90 ini sosyal bilimler olusturuyor.. Niye sozelciler ya da tarih okuyan birisi ikimizde uni. Mezunu oldugum halde daha kulturlu olma hakkina sahip oluyor? Niye bilgi yarismalarinda cogu tarih ve cografya sorusu cikiyor? Itirazim var ya itirazim var

0|0
0|3

En İyi Erkek Görüşü

• Bu kadar komplekse hiç gerek yok. Aileleri görmüyor musun herkes oğlum/kızım doktor olsun mühendis olsun diye çırpınıyor bu ülkede sözelciler ayrımcılık görmüyorlar mı sence de. Ben sırf matematik fen yapabiliyorum diye sayısal seçmeye zorlandım bırak da kültür sözelcilere kalsın

0|0
    0|0
    • Kultursuz olmak agir bir itham ama, kimse sana hucre organellerini bilmiyosun diye cahil demez ama filanca padisahtan sonra hangisinin geldigini bilmiyosan istersen atomu parcalayacak teknik bilgiye sahip ol seni cahillikle, bos okumakla, kendini gelistirmemekle suclarlar..

• Tesekkur ederim, bu bir nebze sakinlestirdi:)

• Rica ederim ne demek :)

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 2

• Bilim tarihi vardır mesela. Bilimde de atom modelleri felan var onlar da sanat ürünü gibi :D Kültür daha çok bulunduğumuz coğrafya ve geçmişe dayalı olduğundan tarih ve coğrafya kullanılıyor.

0|0
    0|0
  • Sözel konular daha çok kültürel sayısal konularda rasyonel bilgiler içeriyor.

0|0
    0|0
    • Abi banane o zaman kultursuz insan tabiri oldugu gibi rasyonelsiz insan tabiri de olsun valla kil oluyorum bu ayrimciliga.. Adam damar damar ustune binmis diyo ama cin seddinin yapildigi tarihi biliyo diye benden daha kulturlu oluyo valla sinirlendim

• İnsanın tarihini bilmesi için bir bölüm okumasına gerek yok ama sayısal anlamda bilgi sahibi olması için okul okumasına gerek var fark bu heralde

Yükleniyor...