Arkadaşlar konuşma hakkında?

Ben sürekli farklı kelimeler kullanmak istiyorum. Yani mesela yerine misal gibi ama hiçbirini doğru yerde kullanamıyorum. Yardımcı olur musunuz? Nasıl yapabilirim...

0|0
17

En İyi Erkek Görüşü

• Bol bol kitap okuman lazım. Kişisel gelişim ağırlıklı sürekli farklı konular barındıran kitaplar. Bunun dışında kelime dağarcığını geliştirmenin veya yerinde kullanmanın alternatifi yok. 😕

0|0
    0|0
    • kitap okumakla olucağını zannetmiyorum zaten öyle kitapları okuyunca da bişey anlamıyorum

• teşekkürler

• Kitap okumakla olacağını düşünmediğin şeyde her gün yeni insanlar farklı mizaçları tanıma şansın çoook düşük. O yüzden kelimelerin yerini ve neyin yerine geçtiğini anlamadığın anda araştırma şansın var kitaplarda. Ama insanlar ile iç içe kendini geliştirmek için dil bilimleri üzerine yoğunlaşman lazım ya da eğitimini alman lazım. Basit yol dururken zoru seçmek tercih meselesi olur. D

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 6

• doğru yerde kullanamıyorsan sende normal kelime kullanmaya çalış biraz daha kasma kendini ya da arada bir kullanmaktan başla sonra düzeltince sıklaştırırsın

0|0
    0|0
    • ama o şekilde konuşmayı çok istiyorum

• çekildiğine sevindim

• eyvallah isteyerek veya sonuclarını bılmedende kalbını kırdıysam özür dilerim tekrardan kusura bakma

• Muhtemelen de güzel bir kelime, bunu da kullanabilirsin.

0|0
    0|0
  • kitap oku

0|0
    0|0
  • İşbu kelimelerin münasip şekilde tatbiki pek çetin bir mevzudur lakin muvaffak olmak da mümkündür :p

0|0
    0|0
  • lakin bu nacizane sualinizi idrak edemiyorum. :)

0|0
    0|0
  • Tarihi romanlardan oku az biraz

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• anlamlarını öğrenirsen kullanırsın

0|0
    0|0
Yükleniyor...