Özel sektörde çalışmak için kendimi nasıl geliştirebilirim?

özel sektörde çalışmak için kendimi nasıl geliştirebilirim, iktisat mezunuyum arkadaşlar.. takip etmemi önereceğiniz siteler?

0|0
1|11

En İyi Erkek Görüşü

• bir kere en az bir ya da birkaç dergiye abone ol. HBR Türkiye'de yayına geçti mesela. bir tane de güncel ekonomi üzerine olsun.

Bunun haricinde mesela şöyle bir yere de abone olabilirsin

link

aklıma ilk gelenler bunlar oldu

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• İngilizceyi söylemiyorum bile 2.yabancı dil öğren revaçta olan.

Ms office programları da gerekli.

Mesleğin ile ilgili seminlere katılıp kendini geliştirip sertifika alabilirsin.

Birde netsis, dos tarzı işletmelerin kullandığı programları öğrensen iyi olur.

1|0
    0|0
  • ben de iktisat mezunuyum ve özel sektörde çalışıyorum.internette iş ve işçi bulmak için kurulan bazı siteler var onlara üye olarak ilanları takip edebilirsin. bankacılık sektörünü seversen bayanlar için genelde öğretmenlikten sonra en güzel sektör bankacılık diye düşünüyorum.bankacılık sınavları genelde bu sitelerde ilanla duyuruluyor. diğer sektörleri düşünürsen yine bunlarla ilgili ilanlarda bu sitelerde mevcut.mülakatlara ve sınavlara gidersin inşallah başarırsın.ama genelde bir çok sektör ingilizce yabancı dil istiyor.ama galiba bankacılık sektöründe pek ingilizce isteyen yok. isteyen bankalarda tabi ki var ama genelde bildiğim kadarıyla ingilizce isteyen yok. inşallah sabit ve iyi maaş veren bir iş bulursun.

0|0
    0|0
    • çok teşekkrler inşş.. o bahsettiğinz sitelerden önerceğnz var mı acaba? özel mesajda da gönderebilrsnz.. şimdiden teşekkrler

• kariyer.net.-------yenibiriş.com.------ben genelde bunlara takılırdım.bunlar aracılığıyla çok iş başvurusunda bulundum.

• memurlar.net ,

isilanlari.org

0|0
    0|0
  • Özel sektör sandığından daha zor

bir kişiden birden fazla görev tanımlamaları bekliyorlar

o tempoyu kaldırabilirmisin bilmiyorum

kpss ye daha fazla yüklen

özel sektörde kimsenin yeri garanti değil

iyi bi yere adıma tmak zor

genelde düşük maaş çok iş sunuyorlar :(

0|0
    0|0
  • bende ıktısat mezunuyum senın ozel sektrden daha cok kpssye yonelmen isterım bu yıl fazla memur alacaklar ozellıkle alandan

0|1
    0|0
  • Önce ne yapmak istediğine karar vermelisin.. Yoksa sektör sektör olursun :)

0|1
    0|0
  • özel sektörün ilk kuralı her bi haltı bildiğini sanıp hiç bi halt bilmeyeceksin

0|0
    0|0
  • özel sektörün nasıl kölesi olurum.com , hapı yuttum nezaman işten atılırım.net , :D

0|1
    0|0
  • sitelerden ziyade torpil var mı?

0|0
    0|0
  • nasıl bir yerde çalışacağına bağlı özel sektör çok geniş bir kavram

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• iktisat mezunusun , ama her şeyin bi dalı olduğu gibi sen de bişey secip ona yoğunlaşmalısın ve onun gerektirdiklerini kendine katmalısın. mesela insan kaynakları mesela u.a ticaret , mesela bankacılık , mesela borsa. ne biliyim bişeye yönel.

0|0
    0|0
Yükleniyor...