Agnostisizm hakkinda düşünceleriniz?

Agnostikler tanrının varlığının kesin olarak bilinemeyecegini savunurlar. Siz katılıyor musunuz düşünceleriniz neler?

• onlara katılıyorum
    43% (12)38% (9)40% (21)Oy Ver
  • katılmıyorum
    57% (16)62% (15)60% (31)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
9|11

En İyi Erkek Görüşü

• Kesin olarak bilinmeyen bisey paradoksa düşmektir bence ya

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kendimi agnostik ateist olarak tanımlarım. Cennet ve cehenneme mantıklı gelmediği için inanmıyorum ancak tanrının var olması o kadar tuhaf gelmiyor. Ama ben bilim adamı değilim ve şuana kadar araştırdığım kadarıyla olmaması daha doğru. Yinede belki herşeyin başında o vardı ve bizi sadece izliyordu.

1|0
    1|0
    • Ben de yakın düşüncelerdeyim. bir tanrı olup bizleri dünyayı vb yaratmış olabilir ama kuralları olduğunu veya gelin bana ibadet edin dediğini düşünmüyorum

Erkekler Ne Diyor 10

• biraz korkaklık gibi geliyor. Birşeye ya inanırsın ya da inanmazsın... Bunlar arada kalmışlar

1|0
    1|0
    • Hiçbirşeyin kanıtı yokki bu korkaklik değil

• ben agnostik degilim ama asil korkaklik bizimkisi degil mi? hep bir seyden korkuyoruz allahtan, seytan dan, azrailden, cehennemden onlardan daha korkagiz aslinda

• nasıl ki dünyada kullandığımız herşey bir bilime bir hesaplamaya göre üretilmiş mesela kullandığınız bilgisayar masa sandalye kıyafet , bir kitabın bile yazarı olmadan kitap ortaya çıkmıyor o sebeple demek ki bu kainatın da bir üreticisi var demek ki

0|0
    0|0
  • Benim için tanrının benim karşıma çıkması ( bana tanrı olduğunu kanıtlamaya çalışması) veya benim cehenneme gitmem bana tanrıyı kanıtlamaz. Çünkü insan tanrı geçek olsa bile sınırlı bir yeteneğiyle ( özelliklerimiz) her şeyi sınırsız olan tanrıyı anlayamaz. Belki de keşfedemediğimiz özelliklerimiz vardır... Eğer düşünebildiğimiz her şey gerçek olabilecekse tanrıda gerçek olabilir. Ama kesinlik elde etmemiz belki de imkansızdır.

0|0
    0|0
  • bu işin belkisi olmaz bana göre

0|0
    0|0
  • Bilinmezlik cok sacma bisey

0|0
    0|0
  • hayır katılmıyom bşıkkı

0|0
    0|0
  • Bence belirlenebilir

0|0
    0|0
  • Kafir toplulugu

0|0
    0|1
  • 3 yıldır agnostiğim

0|0
    0|0
  • katılıyorum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Senin katıldığın belli tanrı yazmandan yazık bide utanmadan soruyosun bizi kim yarattı ALLAH yoksa kendi kendimize yaratılmadık ya töbe töbe ya

0|0
    3|0
    • bizim dinimizde tanrı değil ALLAH denir bilinç şart! seviyesizleşme

• seninki kadar değil emin ol dinsiz seni

• Ahaha ömrü hayatında oturup bu konuyu arastirmamis kendisine ne dayatilirsa ona inanmis birinden bunu duymak komik oldu

• @DamdaDeliVar bende bu agnostik ne demek diye düşünüyordum :)

0|0
    0|0
  • Bunca kotulukten sonra tanrinin bazen varligini sorgulamiyor degilim. Dinden ciktim zaten de allah sevgiminde kalmayacak dusuncesi urkutuyo beni.

0|0
    0|0
  • bilinmemek istese o kadar peygamber kitap gelir miydi ne kadar kafa açma meraklısınız..

0|0
    0|0
    • bir tanrının var olmasi illa bize yaptırım uygulayacağı anlamina gelmiyor o yüzden bilmememiz de gayet normal

• Katılmıyorum.. Totolarından din türetiyorlar.

0|0
    0|0
  • Katılıyorum çünkü yok

0|0
    0|0
  • Önce normal dini öğreninde sonra kendi içinizde çelişkiye düşün.

2|0
    0|0
  • onlar sadece tanrının varlığına değil her şeyin varlığını bilemeyiz diyorlar bu kadar bilinemezcilik ne bileyim bana biraz saçma geliyor..

0|0
    0|0
    • Ama çoğu şeyi hala net olarak bilemiyoruz

• öyle de kendimden de var mıyım yok muyum diye şüphe etmem yani

• Algılarımız değişirse gerçeklerde değişir. Bu demek oluyor ki gerçek zannettiğimiz şeyler de değişir. Belki de şu an rüya görüyoruzdur.. Görmediğim gerçekleri uyanmadığım sürece bilemeyeceğim.. Yani ölümden sonra hafızam silinmez ise tabi..

Yükleniyor...