Türkiye'de neden Avril Lavigne gibi şarkıcılar yok?

Geçmiş yıllara dönüp baktığımızda aklımıza kazınmış şarkıcılar hatırlayamıyoruz. Maalesef Türkiye'de müzik piyasası avrupa'nın en az 60 yıl gerisinde kalmış durumda. Ayşe Hatun Önal ve Sertaç Ortaç gibi kopyacıların hüküm sürdüğü bir piyasada hakiki sanatçılar sesini duyuramayıp eziliyor.

2000'li yılların en iyi çıkış yapan şarkıcılarından biridir bu kız. Güzelliğiyle de gençleri çok etkiledi, kızlar buna benzemek için yanıp tutuşuyordu. Gel gelelim bizim kadın şarkıcılarımızda (bengü hariç) orijinal bir tip de yok, sanatçılıkla alakaları olmadığı gibi. Soru: Dinlediğiniz en iyi avril şarkısı hangisidir?

0|0
11|5

En İyi Kız Görüşü

• çünkü türkiyede 18 yaşından küçük şarkıcılara izin verilmiyor anne babalar paralarını yiyorlarmış diye ama amerika da mahkemede takip ediliyor eğer parası alınırsa şarkıcının annesi veya babası tarafından hemen davaya diye biliyorum

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• @-ash- ikinci cevabı yazamadığı için bunu bırakmamı rica etti.
    "türk müzik piyasasından nefret ediyorum. bir şeyler aşırı popüler olmadıkça haberim de olmaz
    yeap..

neden başak geçtin ash?
    "Gel gelelim bizim kadın şarkıcılarımızda (bengü hariç)" şimdi burada bahsettiğin bengü çok değil daha iki cümle önce itin götüne soktuğun serdarla düet yapmamış mıydı karagözlüm? bu insanlar beraber para kazanmıyorlar mı? neden avril gibi şarkıcı yok? serdarı bilmem kimi meşhur eden aynı müzik şirketleri beğenip ayrı tutacağınız tipleri de meşhur edebiliyor demek ki. hea bana kalırsa avril de bir b*k değil, hepsi şişirilmiş balonlar.

neden bu kadar uzun yazdın ash? sansürü sevmem, hele ki boş yere olanları daha gıcık eder. bana ilgili mesaj gelmese haberim olmazdı, neyse mod olman dolayısıyla ilk şüpheli sensin maalesef, muhtemelen de sen silmişsindir birbirimizi kandırmayalım.
    "burada soru açmak, gelecek alaycı cevapları göze almak demektir " bunu en başa yazalım.
    lakin soru içeriğindeki saçma çelişkiye gülmeyeyim de ne yapayım?
    hea şu da var cevabımı anlayacak kapasiten olsaydı böyle bir soru açmazdın bu da benim küçük çelişkim.
    nasıl olsa bunu da sileceğin için lafı fazla uzun tutmuyorum, son söz olarak da merak ettiğim bir şeyi sorayım; hadi sitedekileri sildin diyelim; bu kapasiteyle günlük hayatta illa alay eden oluyordur onlara ne yapıyorsunuz bari cevabı silmeden önce bunu yanıtlayıver.
    arı kovanına çomak sokmak? en fazla bir hesaba mal olur ki önemli değil fghdfghdfghf"

0|0
    0|0
    • sansür bu kadar gözüme sokulmasa umurumda olmazdı, teşekkür ederim kuru :)

• bence bu yorum kaldırılmaz; aksi halde modluğun kişisel amaçla kullanıldığını düşünürüm :)

• Buradan ilerisi polemik olur. Ben bu işte yokum.

• Eskiden çok dinliyordum çoğu şarkısı ozamanlar komedi aksanımla ezberimdeydi
    Okulda sahnede Türkçe öğretmenimin zoruyla Alice şarkısını söylemiştik arkadaşla kimbilir nasıl rezil olmuştuk :/
    Sanırım en sevdiğim şarkıda Avrili girlfriendle tanıdığım için yine odur :)

1|0
    0|0
  • hello kitty dinle

0|1
    0|0
  • hello kitty'yi dinlemedin sanırım :D :D
    eskiden dinlerdim ve bence en iyi şarkısı nobody's home

0|1
    0|0
  • Taylor Swşfte benziyor bu rock diğeri pop ama :D
    Bu şarkısını severim
    https://www.youtube.com/watch?v=tQmEd_UeeIk

0|1
    0|0
  • Degil avril neden bir ac dc , iron maiden gibi gruplar yok

0|0
    0|0
    • Devlet konservatuvarları yetiştiremiyor. Kabiliyetli gençlere fırsat tanınmıyor. Müzik piyasası kıro maganda tipli ayıların elinde. Arabesk müziğin etkisinde çok kalıp geriledi, sonra Tarkan gibi sanatçılar çıkıp biraz toparladı. Sonra yine pop müziği hüküm sürdü. Dolayısıyla yetişmiyor, sanatçı da yetişmiyor şarkıcı da besteci de.

• Aynen oyle

• Gökçe nin vay bbe klibini izlememissin sanrim kız allahina kadar kopyalanmış ve halada taklit ediyor.

0|0
    0|0
  • Türk Sanat Müziği'nin üstüne tanımam. Yemişim yabancı popçuları.

0|0
    0|0
  • Zamana bağlı değişiyor ama şu sıralar tam da duygularımı yansıttığı için Wish You Were Here

0|0
    0|0
  • Sebnem ferah? <.<

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Avril Lavigne dinleyicisi değilim fakat çok kaliteli müzik yaptığını söylemeliyim. Türkiye hem oyuncu hem müzik sanatçısı hem yapımcı hem de yönetmen gibi kısaca kültür ve sanat bakımından maalrsef Amerika'nın gerisinde. En sevdiğim şarkısı Nobody's Home.

0|1
    0|0
  • Şarkıcımı?
    En sonki şarkıcı Müslüm gürsesle toprağa verildi şefim
    gerisi tırt bundan sonra
    kaybettiklerimizin değerlerini sonradan anlıyoruz
    bize kro derlerdi hatırlarsın şimdi cadde kızları dinliyor ne demek lazım*

0|0
    0|0
  • Avril dinlemiyorum. Sana göre böyle olabilir bana göre değil. Sıla, Sezen Aksu gibi şarkıcı yok benim gözümde dünya da.

0|0
    0|0
  • Bizde şebnem var türkiyede Rock müzik çok underground kalıyor ondan dolayı çıkmıyor

0|0
    0|0
  • mod olmasan bir caps atıvericeğim de..
    içimde kaldı..

0|0
    0|0
Yükleniyor...