Film mi kitap mı?

Bir eser var mesela onu kitapla mı yoksa filmle mi keşfetmek istersiniz. Bence film çünkü bizim hayatımız çok uzun değil kitap okusan haftalar sürer belki ama filmle 2 3 saatini alır.

• film
    20% (7)35% (8)26% (15)Oy Ver
  • kitap
    74% (26)52% (12)66% (38)Oy Ver
  • ikisinide sevmeyen cahil cüheylanlar.
    6% (2)13% (3)8% (5)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
13|11

En İyi Kız Görüşü

• Kitap detaylarına giriyor havasına suyuna.. Film kitaptakinin çoğusunu atlıyor

Bknz: Uçurtma avcısı, Nietzsche ağladığında.

Bir kitaplarını oku birde filmlerini izle farkı görürsün

0|0
    0|0
    • nietzsch ağladığında yı izledim hiç olmamış ama belki daha iyi bir yönetmen çekse güzel olabilirdi.

• Evet ama kitaptaki çoğu yeri atlamış. Kitabı bir solukla bitiren ben filimden pek keyif alamadım açıkcası @pembeninhertonu

• Aynen kitap cok iyiydi 2 gunde bittiydi cok etkilenmistim filmi izlemiyim ozaman hayalimde kinden daha kotu olcag belli hayal kirijligi yasamayayim tesekkurler☺

En İyi Erkek Görüşü

• Fılmde sadece gosterılenı anlarsın, ama kıtapta kendı hayalınde kendı kafanda herseyı yaratırsın. Bu yuzden kıtapla fılm kıyaslanamaz, bırcok yazar da zaten bu yuzden eserlerının fılm yapılmasına musade etmıyor.

not:sevgılı ergen kardesım, sanırsın kıtap okumadıgın zamanlar atomu parcalıyosun mk, haftalar surer demıssın bıde. bellı kı kıtap okumanın onemını kavrayamamıssın, ustune bır de ıkısıne de sevmeyen cahıl cuheylanlar demıssın. bre a. mk cahılı, daha de yı ayrı yazmayı ogrenememıssın, kıtapın onemını kavrayamamıssın, ustune ustluk mıllete laf sokma cabalarındasın.

0|0
    0|0
    • şimdi sen konuşmalarına dikkat etmek zorundasın benm soruma bu şekilde cevap veremezsn. senin şuanda yazdığın paragrafya yüzlerce yazım hatası bile bulabilirim. ayrıca kitap okumanın önemi diye bişey yok kavraman diyede bişey yok kitap okuyanlar dünyayı kurtaracak değil sonuçta. bana göre önemsiz sana göre önemli olabilir bu benm kişisel görüşüm sen beni yargılayamazsn kendini çok akıllı sanıyosun sanırım ama türkiyede yaşadığını unuttun heralde

• odtü mezunu konuştu gene

• benı sızler yarattınızı sagolun, sagolun (!)

Kızlar Ne Diyor 12

• Kitaptan aldığın detayı verilmek istenen düşünceyi filmde bulamazsın. Çoğu bölümü kesip kisaltiyorlar zaten.

0|0
    0|0
  • Burada kitap dersin ama normalde en son okuduğun kitap "cin ali tatil de" olur..

0|1
    0|0
  • Kitap.

1|0
    0|0
  • İkiside bence ama kitap daha güzel

0|1
    0|0
  • Aslında önce filmine bakarım. Karakterlerin görüntüsü kafama oturduğunda kitabı daha rahat okuyanlardanım ben.

0|0
    0|0
  • Kitap.. filmde sadelestirmeler oluyor ve cok kaliteli olanlari da nadir cikiyor..

0|0
    0|0
  • kitap kesinlikle hayallerini kısıtlıyor o aptal ekran haftalarca sürüp sürmemesi sana bağlı ben 1 gündede bitire bilirim

0|0
    0|0
  • kitap

0|0
    0|0
  • İlk önce film sonra kitap

0|0
    0|0
  • film izlemek daha zevkli

0|0
    0|0
  • Kitap filmden daha iyi bence

0|0
    0|0
  • kitap her zmn en iyisidir :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Bir kaç yılımı verdiğim emeğimin 2 saatte tüketilmesi herhalde bir Fransız restoranında şefin özene bezene hazırlayıp getirdiği galantine'i hapur hupur yutmaya benzer. Bana kalırsa kitaplar çok daha fazla özgürdür. Çünkü orada "sizin" zihninizin fotoğrafları belirir. Size ait bir dünya yaratılır. Herkes başka bir hayale kapılır. Filmlerdeyse yönetmenin zihnindeki fotoğrafları vardır. Çok büyük bir sinemasever olmama rağmen kitap cevabım. Yine de sinema aşkımı asla bırakamam.

s-media-cache-ak0.pinimg.com/.../...56d067761a.jpg

0|0
    0|0
  • Filmi izleyerek kitabı okuyarak anlarım şefim ama bir sıkıntı var yaşananlardan ders cıkarmak için yaşamak gerekli oda bedava

0|0
    0|0
  • şöyle düşün ben hayatım boyunca bir kitaptan ilham alınarak yapılmış bir filmin güzel olugunu görmedim. genelde filmi ile kitabı apayrı oluyor.
    bir eseri 1 buçuk saatte keşfetmek bizim millete has bir alışkanlık bence.
    keşfetmek diyorsun ama haftalar sürer diyorsun kitap. keşfetmek yarım saat sürmez zaten. Kolaya kaçma hacı. :)

0|0
    0|0
  • Konsantre olayı çok önemlı oldugu ıcın kitap kesınlıjkle. zatenkı dıkkat ettıysen hıc bır zaman fılm cıkıp kıtaba uyarlanmaz kıtap yazılır fılme uyarlanır.

0|0
    0|0
    • öyle ama harry potter i mesela hiç bilmiyorun bir araştırdın filmide kitabı da var.

• Ben sinemayla fazlasıyla hasır nesırım. Sen benı dınle keşfetmek için kıtap her zaman

• Film ne yazık ki.

0|0
    0|0
  • kitap daha iyi

0|0
    0|0
  • Tabiki kitap. Film de elbette güzeldir ona lafım yok ama şimdi misal bir filmde Ahmet karakterini canlandıran kişidir Ahmet filmi izleyenler için oysa kitapta Ahmet istediğin kişi olabilir.

0|0
    0|0
  • iyi bir film hayat gibidir. İyi bir kitap da film gibidir.

0|0
    0|0
  • film

0|0
    0|0
  • önce kitabını okuyup daha sonra filmini izlediğim hiç bir film tat vermedi kafanda kurguladığının yannda ekranda gördüğün çok zayıf kalıyor

0|0
    0|0
Yükleniyor...