Kitap fiyatları öğrenciler için çok mu pahalı?

öğrenciler sizce kitap fiyatları çok mu yüksek? kitaplar pahalı mı? yani roman falan diye bir genelleme yapmıyorum her türlü kitap tarih olsun genel kültüre yönelik. kitap fiyatları çok mu yüksek yoksa okumak mı zor da bu bahane ediliyor?

0|0
11|16

En İyi Kız Görüşü

• :) bence bahane ediyorlar. okumak isteyenler, hemen, evet okudum o kitabı, der. bulundukları ilde 2. el kitapçılar vardır eminim. en azından Ankara da var. Malesef, internet başta, gelişen teknoloji ve haldır haldır ders yapmaları (nerdeyse her yıl girilen sınavlar, seviye tespitler, liseler,sonra gelen öss vs) sanırım kitap okuma alışkanlığını son planlara atıyor. çocuklar nefes alacakları arada, kitap okumayıp daha relax buldukları iş herneyse ona yöneliyor.

ayrıca, kitaplar çok uyğun fiyatlı. kitabın değerlisi değersizi olmaz bence. hepsinde emek her birinde ayrı güzellik. ederi neyse o odur. bahanesi olmaz.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• genel olarak kitap fiyatları yüksek gerçekten ancak aynı kitapları çeşitli yerlerden daha uygun fiyatlara bulmak mümkün. ben mazeret yaratma ile ekonomik olarak zorlanmanın eşit oranda olduğunu düşünüyorum bu konuda.

0|0
    0|0
  • tabi bizim türk milleti okumayı sewmiyor bazılarıda belki fiyatı çok yüksek diye bahane ediyor bencede yüksek yani o kdar okumaya merak ettiği kitaplar war ama yani o kadar pahalı ki o kitaba o yüzden bende inadına almıyorum diyebilirim ...

0|0
    0|0
  • Hmm.. Ben cok ucuz buluyorum :) o da Hollandaya alışkan olduğumdan kaynaklaniyor.

Hollandada 1 kitap 20 euro gibi..

0|0
    0|0
    • kütüphanede fotograf çektirmen de kitaba olan ilgini kanıtlıyor.. oralarda imkanlar daha iyi galiba keşke bizde de öyle olsa

• ewet yüksek romanlar için söyleyeyim okuyup bi kenara koyacagın bi kitap için 20- 30 lira çok yani öğrenciler için

0|0
    0|0
  • korsana hayır iyi güzel de öğrenci insanız kantini var otobüsü var kız isen kıyafeti var sosyal aktivitesi var var da var. Okul kütüphaneleri olmasa en fazla robinson u okurduk :D

0|0
    0|1
    • kütüphane kaça kadar açık eğer yurtta kalıyorsan iyi ama yok okul uzaksa o da sorun

• erkekler kıyafet almıyormu yoksa bizler çıplakmı dolaşıyoruz anlamadım şimdi..

• hayır o anlamda değil kızların alışverişi ihtiyacından fazla oluyr :D

• evet çok pahalı en az bır kıtap 15 mılyon bırde genclerı okumaya tesvık edıyorlar boylemı edyrlar fıyatlar dussun genclık okusun dıyorum..

0|1
    0|0
  • kütüphanlerden ya da okulda varsa kitaplıklardan okuyabiliriz ama soruya cevap vereyim evet pahalı şahzen korsan kitap alıyorum ve mutluyum :)

0|0
    0|0
  • Oldukça pahalı. fakat farklı yerlerden temin edebiliyoruz bunları.

0|0
    0|0
  • bence daha fazlasını hakediyorlar

0|0
    0|0
  • 700 lirayla barınma, beslenme, giyim ve diğer ihtiyaçlarını karşılamaya çalışan biri için yüksek.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Daha ucuza satıp yine kar edebilirler. Ama çoğu okuru söğüşleme derdinde. Şöyle herkesin eline geçebilecek kadar bir fiyat biçip yayınlasalar sanki zarar mı edecekler? Satışlarda yükselme bile olacaktır.

Mesela 25 TL'lik bir kitabı 14 veya 10 TL gibi bir fiyata satamazlar mı, bal gibi satarlar... Mecburen 25 TL ikende almak zorunda kalıyoruz. Yada gidip eski basımları sahaflardan alıyorum. Çok para vermek istemeyen gidip sahaflardan alabilir ama oraya kitabı veren adamda, kitabı okurken kim bilir ne yapıyordu onu da bilmiyoruz. Tuvalete girip elini yıkamadan mı okudu kitabı belli değil.

0|0
    0|0
  • ögrenciye herşey pahalı , üniversitenin bana kazandırdıgı alışkanlıklardan biriside artık eskisinden çok daha iyi pazarlık yapıyor olmamdır . Kitap konusunda ise kitap fiyatları gerçekden pahalı okumak istedigim onca kitap var ama para yetiştiremedigim için çoğunu alamıyorum bu yüzden korsana evet yaşasın korsan sektörü yazarlar,yapımcılar yayın evi sahipleri vb. en pahalı arabaları alıp en pahalı yemekleri yicek lüks mekanlarda gezecek içecek diye bir kitaba o kadar para veremem daha uygun bir fiyata satsınlar kitapları daha mütevazı arabalara binsinler daha küçük evlerde otursunlar bizde parası neyse verelim yasal yollardan alalım kitaplarını ama bu şartlar altında yaşasın korsan :)

0|0
    0|0
  • kitap fiyatları aslında çok da pahalı sayılmaz. sigara içen bir öğrenci düşünelim. öğrenci olduğu için 5 TLlik bir sigaradan günde 1 paket için. ayda 150 lira. ders kitabı / okuma kitabı / yabancı kitap sepetinden oluşan ortalama kitap sepetinin fiyatına 75 TL dersek, bu öğrenci günde yarım paket sigara içerse ayda 2 kitap eder ki, bu da nerdeyse OECD ortalamasında kitap almasını ve okumasını sağlayacak bir düzeye tekabül eder.

0|2
    0|0
  • yakın zamanda 3 orjinal kitap aldım 65 liraya patladı bana.fakat bi kitapçı buldum etiketin yarısına veriyo kitapları.o biraz iyi oldu ucuza aldımda okuyabildim.bunun daha kpss kitapları falan var napcaz bakalım :D

0|1
    0|0
  • pahalı ya da değil öğrendiğimiz şeyler paha biçilemez. o yüzden kitaba verdiğim paraya acımıyorum...

hemen şöyle ufak bir hesap yapayım...

ortalama bir kitap 15 lira olsa bugüne kadar kendi cebimden 13000-14000 den fazla para çıktı okuduğum kitaplar için... pişmanmıyım... tabii ki hayır...

0|0
    0|0
  • Bugün benim diyen bir roman 20-25tl den başlıyor göreceli, ayda 1 kitap anca yani yılda 10-12... Ancak ders kitapları öttürürdü. Ayrıca korsan da eskisi gibi kalmadı azizim.

0|0
    0|0
  • Çok iyi bence.Böyle yaptıkları sürece korsana gidiyorum ama tek olumsuz bir nokta var bu şekilde satın aldığımızda da kitabın hakkını vermiş olamıyoruz yani kitabı hazırlayanların emeğinin karşılığını veremiyoruz.

0|1
    0|0
  • ayda bir kitap okumak için pahalı değil. sürekli okuyanlar için pahalı olabilir ama ucuz olmadığı kesin.

0|0
    0|0
  • ders kitapları yeterince pahalı. roman tarih kültür vs kitaplarını okumadığım için bi fikrim yok

0|0
    0|0
  • Fiyatlar çok da yüksek değil.

1|1
    0|0
  • Öğrenciler için pahalı malesef. Kendi geliri olanlar alabiliyor rahatlıkla ama öğrencilere bir indirim olsa daha iyi olur kesinlikle. Böylece korsana yönelim de azalır.

0|0
    0|0
  • gerçekten pahalı ben 600 sayfalık ders kitabını 20 tl ye alırken 400 sayfalık roman 25 tl ki ders kitabının hazırlanması daha zor . . .

0|0
    0|0
  • valla ogrencilik gunleri cok eskide kaldi ama bizim zamanimizda pahalliydi korsan alirdik ne yapalim orjinallare paramiz yetmezdi...

0|0
    0|0
  • Normal. Sorun bizim gelir düzeylerimizde. Kitaplarda bir anormallik yok.

0|0
    0|0
    • ikinci el kitapların satıldığı akmar gibi yerler var ama

• Gerek yok 2.el kitapçılık diye bir şey olmasına da gerek yok. Sahaflık antika ya da ender bulunan kitap alıp satma işidir. Yani elden düşme kitap satma yeri değil. Bizim gelir düzeylerimiz düşük olduğundan buna yöneliyoruz.

• çok pahalı

0|0
    0|0
  • pahalı

0|0
    0|0
Yükleniyor...