İnsanlar neden bilgilenmek istemez?

Neden çocukluklarından beri onlara öğretilenlerin kesin doğru olduklarını düşünüp sorgulayıp öğrenmezler?

NEDEN NEDEN NEDEN?

0|0
3|5

En İyi Kız Görüşü

• Cocukken anlatilmamasi gereken seyler var. Suc yetiskinlerde. 12 yasina kadar bir cocugun soyut durumlari anlamasi pek mumkun degil. Ama biz 6 7 yasindayken ince ince islemeye basliyoruz o da korkutarak. Sonra buyuyunce sorgulasin kolay mi?

0|1
    0|0
    • Kolay değil. Fakat aslında suç yetişkinlerde de değil. Çünkü onlara da öyle öğretildi. Suç tam olarak insanları yönetmek/kontrol etmek isteyen arap oğlunda..

• Kısaca olarak bu senin dediğini özetliyor diyebiliriz o zaman.

http://i.hizliresim.com/GkE2WZ.jpg

Kızlar Ne Diyor 2

• bazen itiraf etmezsin

0|1
    0|0
  • Sorguluyoruz kim sorgulamiyoruz dedi. Ama bu senin gibi aykiri olmayi ve dinden uzaklasmayi gerekmiyor. hem sanane bizden madem sen digru yolu buldun bizi niye kendi yoluna cekmeye calisuyosun. Git kendi hayatini yasa!

0|0
    0|0
    • Ben zaten hayatımı yaşıyorum. Gayette mutluyum. Acı gerçekler canımı yakmıyor. Kuranı , incili , tevratı okumuş, ve çoğu din ve mit ile ilgili bilgisi olan biri olarak, hepsinin düzmece olduğunu biliyorum. Senin bunu bilmeme hakkın var ve bende buna saygı göstermek zorundayım. Sıkıntı yok yani.

• Kuran okuyunca ateist olunmuyor yalniz

• Zaten SİLİK. Ailem de biliyor. Tanıdığım arkadaşlarım dahil beni tanıyan herkes biliyor. Herkes de hem saygı duyuyor hem nedenini de biliyor. Tüm Ateistler kuranı okuyarak Ateist olmuştur Türkiye ve İslam coğrafyalarında.

Erkekler Ne Diyor 5

• Egitim sistemi bunun icin var insanlari mallaştirmak için

0|1
    0|0
    • Sınıfta öğrencilere namaz kıldırmaya çalışan bir eğitim yuvası olur mu? Olmaz! Bireyleri koyunlaştırmaya , sorgulamadan itaat eden varlıklara çeviriyorlar.

• Olayi dine baglama genel olarak tum egirim sistemi boyle.

• Herkes benim atım erkek diyor şefim herkesin atı erkekse bu yavrular nerden geliyor diye sormak isterim onlara saygılar güzel soru

0|1
    0|0
  • koyun olmayı seviyoruz

0|1
    0|0
  • Bos islerle ugrasip ondan zevk alan insanin ogrenmek istememesi dogal degil mi?

0|1
    0|0
    • Aynen öyle.

• Yüzyıllardır değişmeyen kitaplara inanan insanları değiştirmek zor olsa gerek. Ya insanlık dini bitirecek ya da din insanlığı öldürecek.

• Dinin bitirici ozelligi kafirlere karsi vardir inananlara dogru bir aractir dostum kullanabilene...

• Klasik bir AA Üyesi harikasın dostum

0|0
    0|0
Yükleniyor...