İyi bir gitarın ne gibi özellikleri olması lazım yeni başlayanlar için?

Bide ogrenmesi en fazla ne kadar sürer 😊🙋✌🎸🎸🎸🎸🎸🎸

0|0
5|15

En İyi Erkek Görüşü

• Ogrenme suresine cevap veren arkadaslari dinleme ogrenmen sana bagli ve bu basit birsey degil 4 5 akorla bitecek birseymis gibi bakan arkadaslara sesleniyorum , ve bir arkadas fender diye dana 4000 3000 tlden baslayan bir gitar önermis. Aklinda varsa elektro gitar calmak direk elektrodan başla dinledigin muzige gore marka veya model secebilirsin 500 700 tl arasi amfi ve gitar alabilirsin eger klasik muzik icin adi ustunde klasik gitar sahil gitaristi olmak istiyorsanda akustik veya klasikde makbuldur bizim ulkede bunlari soyleyebilirim daha detayli konusmak istedigin sormak istedgiin birsey varsa yardimci olabilirim 10 senedir ugrasiyorum yalan yanlis dogru herseyi gordum

1|0
    0|0
    • Çok teşekkürler elektro gitarı öğrenmekte çok zorlanırım hevesim kaçar diye korktum o yüzden klasige başlamak istedim yavaştan gitmek istedim öğrenme hırsım çok var ama yaşta 20, olunca geç kalmış gibi bir his var ondan 😊

• Rica ederim cnku yanlis yonlendirilmelerini istemiyorum kimsenin

• tamam tesekkurler 😊

Erkekler Ne Diyor 14

• Şimdi sana söyleyecegim şeylere çok dikkat et. Amatörsen bilen biriyle almaya git. Alacağın gitarın kaplama malzemesi değil ağaç olmasına dikkat et. Tellerin fazla yüksek olmaması senin yararına. Deneme sırasında tellerden cızırtılı kirli bir ses alıyorsan yanaşma. Her perdesinden her telinden temiz ses almalısın. Okord burguları dediğimiz mekanizmada kesinlikle paslanma boya kabarması vs. Durumlarda pek yanaşma. Özelliklerine gelince alacagın marka çok önemli. Valencia yeni başlayanlar icin idealdir ama ben yamaha oneririm en kötü gitarı bile orjinal ağaç. Ağaç gitarın en önemli özelligidir. Elektroda olsa bass veya akustikte olsa ağaç en onemli elemandır. Yapılan tarz agacın cinsine gore şekil alır. Teller 2. Sırada. Mumkun oldugunca kaliteli teller kullanmaya ve duzenli bakım yapmaya dikkat et. Ögrenme kısminda ise; pop calacaksan 3 ay icinde kendini dinletmeye başlarsın tabi kurs alırsan. Teknik olarak profesyonel bişeyler yapmak istrsen batı klasik muzigi egitimi al. 6-7 ay sonra yaptıkların poptan daha çok hosuna gidecektir emin ol. Hemde notalı solfejli çalarsın. Kurs kesinlikle al sana bir hoca tavsiyesi. En başta soyledigimide tekrar etmek istiyorum. Bilen biriyle al. Bilmeden gidersen kötü gitarları bilen adamlara caldirip mest ediyolar. 2 gun sonra elinde patlıyo. O yuzden.

1|0
    0|1
    • Vayy cok tesekkur ederim bu kadar zahmet etmissin sağol dikkat edicem bunlara amatörüm o yüzden sordum zaten 😊

• tamam 😀
      Verdim artını sıkıntı degil 😊

• Hehe :)) teşekkur ederim :))

• Yeni başlayanlar için klasik zaten gitarlar ekstra bir özellik yok , yani fazla ucuz alma ona dikkat et yinede tamam.. öğrenme işine gelince 2 3 ayda iyi bir ilerleme kaydedersin..

0|0
    0|0
  • telleri misina değil gerçek tel olsun. ve gerçek ahşap olsun. alırken suntadan yapılmış talaş karışımı ya da özel bir ağaçtan diye söylenir. ve tıklat anlarsın kalitesini. iyi bir gitar 400 500 den başlar. iyi bir kılıf ve farklı farklı çalmak için penalardan aldın mı tamamdır.

0|0
    0|0
  • Telleri kesinlikle olmalı bu kadar anlıyorum ben bir de uzmana soralım.
    @sıfır_sıkıntı

0|0
    0|0
    • :))) pahalı olursa iyi bir özelliği oluyor diyim kısaca :D ne kadar para o kadar kalite yanı. Öğrenme suresi de sana bagli ben çok hevesliydim her gün çalıştım mesela çabuk öğrendim bir de el becerine bakiyor iş yanı

• @sıfır_sıkıntı tesekkur ederim tamam 😊

• sağlam odundan yapılması gerek telleri sağlam kopmamalı yoksa akort alamazsınız şefim

0|0
    0|0
  • Fender olabilir

0|0
    0|0
  • Günde 8 saat çalışmayla tam hakimiyetin 2 sene aldığı bir enstrüman. Eğer akor çalar mutlu olurum diyorsan maksimum 6 ay saat olarak bir şey söyleyemem. Gitar sonsuzdur. Tamamen bildim bitti diye bir şey yok emin ol bir sürü şey vardır.

0|0
    0|0
    • Çok kaliteli bir gitarının olmasına gerek yok klasik ise teller sapa yakın hoş ses veren bir tane bul derim. Elektro gitar diyorsan eğer biraz kaliteli bir telecaster işini görür ortalama 300 400'e sahip olabileceğin. Sonrasında Fender, Gibson gibi markaları deneyebilirsin. Eğer elektrogitar çalacaksan ilk önce en az 35 watt bir amfiyle başla derim sesi alabilmek için bir de processor alırsan zevk alırsın o zaman gitardan.

• Vaayy cok tesekkurler tmmdir dikkat edicem 😊

• Klasik mi

0|0
    0|0
    • Ya elektro da olabilir ama sanırım klasikle başlayacağım yavaştan alayım diyorum 😊

• Baslangc al. Belki sklcaksn. Sen dedigimi yap ikinciye alirsn ogrenince ayrica baslangcta o kadar kotu degil

• Zorlandıkça sıkılsamda bırakmıcam heves değil gerçekten istiyorum ama sağol yinede 😊

• Telleri olması yeterli başlangıç seviyesi için. senin azmine bağlı öğrenmek. Sabit terimleri ve notaları tam öğrenmen ortalama 2 3 hafta sürebilir. Onları öğrendikten sonra zaten 1 ay içinde parça çalmaya başlayabilirsin.

0|0
    0|0
    • Oo erkenmis öğrenmesi sevindim 🙈😀

• Ooo tmmdir ya yaparım bn sıkıntı değil müziği severim enstrümanla söylemeyi çok istiyorum o yüzden inşallah çabuk öğrenirim teşekkür ederim 😊

• Ö. değil. Bol şans.

• Gitar mı 😞😞 Kırıldı gitarim 😱😱😱

0|0
    0|0
  • yamaha al kurtul

0|0
    0|1
  • telli duvaklı olması lazım :P

0|0
    0|0
  • akustilke başla özelliğine gereke yok tınısı iyi olsun yeter

0|0
    0|0
  • Kesinlikle ses çıkarması lazım yoksa alma.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• ben keman çalıyorum ama gıtarın kendı dogal agactan olması lazım dıye bılıyorum yanı boyalı olmucakk :)

1|0
    0|0
  • gitarı tam olarak öğrenemezsiniz sürekli kendinizi geliştirmeniz gerekiyor. Akustikle başlamanızı öneririm

0|0
    0|0
  • Öncelikle alacağın gitarın hangi kategoride olduğunu seçmelisin. Sanırım klasik gitar alacaksın. Yeni öğreneceksen kaliteli bir başlangıç seviyesi gitar almalısın. Çünkü gitarın sesi kulağına ne kadar hoş gelirse öğrenme arzun da gelişir. Tavsiyem 200-300 tl den aşağı gitar almaman. Ben yamaha marka gitarla başlamıştım, o da yaklaşık 300 tl civarıydı. Gitar çalmak çok zevkli bir aktivite. Ben 3 ay gibi bir sürede kavradım, ama ara vermeden çalıştım, kendimi geliştirdim.4-5 senedir de profesyonel olarak çalıyorum. Ek olarak gitarın en önemli parçası, telleridir. Ona dikkat et seçtiğin gitarın yapısı ve tellerini iyi araştır. İyi şanslar! :)

0|0
    0|0
    • Cok tesekkurler gitara uzun zmndir baslayacaktim da uni sinavi sonra uni finalleri hep sinav calis derken firsat olmadi kismet buguneymis 😊
      Tavsiyelerine uyucam 😊

• Önemli değil :) :)

• Hayırdır? :) gitara başlıyorum deme :)

0|0
    0|0
    • Evet başlıyorum hayırlısıyla 😀

• Ne badi len beraber söyledikten sonra eğlendikten sonra sanki profesyonel sesle doğuyo deli 😀😀

• Ah içime soğuk su serptin kuzusu :)

• Ucuz alma zaten diğer hepsi kalitelidir. Marka olarak admirayı öneririm.

0|0
    0|0
Yükleniyor...