Clint Mansell in bu kompozisyonunu dinlemis miydiniz?

Herkes omru hayatinda bir kere bu soundu icinde hissetsin isterim. Benim gozumde bu film ve bu beste nadir saydigim sanatsal anlardandir. Filmi anlamak biraz guc. Konu bakimindan tamamen o an dusundugunuz hislerle baglanti kurabildiginiz bir film. Bestenin en can alici bolumu benim kendimce yorumladigim haliyle su sekildedir. yaraticisiyla karsilasan benligin bizim duymadigimiz bir sekilde daha onceki hayatinda yaptigi hatalar yuzunden kaybettigi yasami ve asik oldugu kadinin ugruna, yasam agacini tekrar diriltmesini talep ettigi ve yaraticisinin ona sirtini dondugu ( yani bestenin kesilip kozmik enerjinin kendi icine cekilip karakteri yalniz biraktigi an) ve sonrasinda o bilinmez yaraticinin sert bir sekilde hem cezalandirmak hemde gunahkarini herseyden, giysilerinden dahi arindirmak icin saldirdigi o sok aniyla ve kulaklarda patlayan melodiyle kudretini yasam agacina serptigi ve gunahkarini da ana rahmine nasil dustuyse o sekliyle geri kabul ettigi o muhteşem finalle son buluyor.

Buyrunuz izleyiniz ve dinleyiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=C69RtZzKsFE&app=desktop

• beğendim
    80% (4)0% (0)57% (4)Oy Ver
  • begenmedim
    20% (1)100% (2)43% (3)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
2|2

En İyi Kız Görüşü

• Salya sümüğümün selpaklara sığmadığı artık kollarımı kullanmamı gerektiren sahneleri epeyce olan bir film bu. Her izlediğimde bambaşka şeyler hissedip ne oluyor l*n diyorum. Melankolinin dibine vurmuşken herşeyi yapabileceğimi hissettiren mutlu bir anımda izlediğimde yeter * deyip kafama sıkmam gerektiğini hissettiriyor.

0|1
    0|0
    • Yorumunu cok begendim.

• Haydi iyi seyirler

• teşekkürler

Kızlar Ne Diyor 1

• Denedim, görüntüler olmadan sadece kulağima gelenlerle daha yoğun hisler yasadim. Heyecanlandiğini hissediyor insan. Zihni insani diğerlerinden farkli kilacak en büyük öz niteliği bana kalirsa.

0|1
    0|0
    • Anılarla baglanti kurmak daha etkilidir tabi. fakat benim bu sansim olmadi. Filmin icerisinde yapim amacina uygun haliyle karsilastim bu komppzisyonla. haliyle bu sekilde isledi zihnime.

• Birileri icin ufakta olsa bir anlam ifade etmesi hos. Ogrendimki bu herifi gecen sene bu kompozisyonunu turkiye konserinde dinleyebilirmisim canli olarak. kacirdim. hemde bunu da calmislar orkestrayla.

• Notalarla ancak bu kadar tasvir yapilir diyordum, canli dinleyebilmenin mümkün olduğunu dusunmeden once.

Erkekler Ne Diyor 2

• filmi sevememiştim ama soundtracklerini seviyorum bunu da dinlemiştim gayet güzel

0|0
    0|0
  • iyi işte

0|0
    0|0
Yükleniyor...