En sevdiğiniz Ingmar Bergman filmleri hangileridir?

Ustalara saygı vol. 3.

Sinema denince akla gelen üç beş yönetmenden biri olan Bergman'ın sevdiğiniz filmleri hangileridir?

0|0
12|7

En İyi Erkek Görüşü

• persona güzel elbette ama ben yaban çileklerini daha çok seviyorum.

diğer filmlerinin baskılarını bulsam onları da alıcam.

0|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 12

• persona yı izlemeyen yok cevapları kest :/

yeni yaşıma ithafen yönetmeninin sözüyle bir serzenişte bulunsam

^ yaşlanmak bir dağa tırmanmaya benzer,çıktıkça yorgunluğunuz artar, nefesiniz daralır ama görüş açınız genişler.^

2|2
    0|0
  • Det sjunde inseglet

ölümle satranc oynamasi hakkinda ödev yazmamiz gerekiyordu. filme isteksiz basladim. ilgimi cok cekti

0|1
    0|1
  • Şüphesiz "Persona" diyorum. Sanat eseri, adeta başyapıt. Bergman deyince aklıma ilk gelen filmdir kendileri.

1|1
    0|1
  • 2filmini üstüste izlemiştim daha da izlemedim ilki persona ,kncisinin adını hatırlamıyorm bile hastanede geçiyordu ama küçük bir çocuk vardı, sindiremeden izlemenin zararları...

soru fazlaslyla hatırlatıcı oldu teşekkür ederimm

0|1
    0|1

• det sjunde inseglet

0|1
    0|2
  • Sadece Persona'yı izledim. Ama Bergman'ın tarzını seviyorum. İzlemedim ama okudum filmlerini bölüm mecburiyetinden.

0|2
    0|1
  • persona yı izledim sadece onun dışında bir bilgim

0|1
    0|1
  • Utanç, fanny and alexander, persona, yaban çilekleri, kurtların saati mükemmel yapım

0|1
    0|1
  • Utanç ve Persona

0|1
    0|1
  • persona kesinlikle <3

0|2
    0|2
  • Persona.

Soruna da 5 yildiz ajajakak

0|1
    0|0
  • Natvatratasdsds diye bi filmi var ,diger adi winter lightti . Onu izledim bi tek. Iyiydi.

0|1
    0|1

Erkekler Ne Diyor 6

• - Ölmekten korkmuyor musun?

- Hayır, hem de hiç!

- Peki tanrı’ya inanıyor musun?

- Eğer tanrı hayatın kendisi ise o zaman tanrıya inanıyorum.

- Peki ya ölüm?

- Ölüm, hayatın küçük bir parçasıdır. Her şey aynı kalsaydı hayat ne kadar sıkıcı olurdu bir düşün. Bu yüzden yeni hayatlar vermesi için ölüm vardır.

Bergman için sinemanın filozoflarından biridir desek abartmış olmayız. Ölüm, hayat, din, varlık vb. konular üzerine yoğurmuştur eserlerini.

Kadınları sinemasında baş köşeye yerleştirmiştir ayrıca.

Hepsini sıralarsak anlamı kalmaz. En sevdiğim kare-asını yazayım:

- Yedinci Mühür

- Yaban Çilekleri

- Persona

- Güz Sonatı (Autumns Sonata, 78)

Kendisinin sevmediğim tek yönüyse, bir dönem Godard ve Antonioni hakkında sarf ettiği küçümseyici sözler.

0|2
    0|0
  • Atıp tutmaktansa doğruyu söyleyeyim, ben o adamın filmlerinden bir cacık anlamıyorum. Biri bana anlatsın, gerçekten ihtiyacım var.

3|2
    0|1
    • hangi filmlerini izledin?

• cok ayip agzina hic yakismiyor :(.

• Lynch, Trier falan çok var bu tarz adamlar. Kimi hiçbişey anlamadım der kimi tez yazar filmler hakkında.

• Bir Evlilikten Manzaralar (Her evli çift izlemeli)

Yaban Çilekleri

Yedinci Mühür

Persona bayağı boğdu beni ama sanırım Fight Club oradan esinlenmiş havası da verdi bana. 2 kere izledim hala anlamış değilim.

Bir ara 30 küsur filmden oluşan serisini aldım, izlemedim hala :(

0|1
    0|1
  • abi sinema deyince akla gelen 3 yönetmenden biri değil ki ama, karşında popüler kültürün çocukları var:) bana göre; "Persona" derim.

P.S.: isminden anlaşıyor ki, 1. numaramız aynı:)

0|1
    0|1
    • haklısın burda incir reçeli'ni falan sormak lazım :) persona benim de favorim.

• bence Persona baş yapıtıdır ama Çığlıklar ve Fısıltılar da iyi

0|1
    0|1
  • :D KS de soruya bak. sşlfsdşkfsşldkfşsd

beşledim gitti görüşürüz qt

1|0
    4|2
    • paratoner görevi görüyor sorularım. cevap vermemişsin alakasız diye kaldırayım mı?

• kaldır. yönetime mesaj atıp beş verdiğim soruya nasıl silip bir veririm diye sorarım ben de sdşlkşsd

Yükleniyor...