Hayalleriniz mi sizin için daha değerli sevgiliniz mi?

Hayallerinizle sevgiliniz arasında kalsanız hangisini seçersiniz?

Birkaç yıllığına yurt dışına gitmeniz gerekiyor,uzun zamandır istediğiniz hayalleriniz bu yolu gösteriyor.Giderseniz sevgilinizden ayrılmak zorunda kalacaksınız.Kalırsanız da hayallerinize veda edeceksiniz.

Hangisini seçersiniz neden?

Not:"Yüreğim Seni Çok Sevdi " romanından esinlendiğimi belirtmek isterim.

Güncellemeler:
Kızlar genel olarak hayallerim,erkekler genel olarak sevgilim diyor gibi.Şaşırdım doğrusu.

0|0
29|51

En İyi Kız Görüşü

• "Hayallerim içimde bakmak ister misin?" söyleyeceğim söz bu olurdu.

Ben "sevdiğim" kişiyi seçerdim,yanımda olması zaten yaşadığım her şeyi güzelleştirir...Onunla ayak bastığım her yeri gerçekleşmiş hayalim sayar koynumda ısıtırım.

1|2
    1|1

Erkekler Ne Diyor 51

• kaybedenler kulübü filminde bir sahne vardır.nejat işlerin bağıra bağıra sustuğu bir sahnedir ve mesele aslında aynıdır.hatun kariyeri için yurtdışına gidecektir.hayaller güzeldir eyvalla buna bir lafım yok;ama hayallerin peşinden koşarken arkamızda kalacak olan insanın hayallerini yıkmak pek de adil değildir.fırsattı belki anlarım kaçırmak istemez insan;ama şunu da düşünmek gerekir:aynı fırsat sevgilimizin de karşısına çıkabilirdi ve bu sefer ziyan olacak olan bizim hayallerimiz olurdu.elbette her sevgi yada her ilişki ebedi olacak diye bir kaide yok;ama yine de insan sevgisinin arkasında durmak zorunda.tiyatro çalışmalarındaki güven oyunu gibi.gözünü kapatıp arkaya saldığında hantal bedenini tutacağına emin olduğun biri hayallerden daha değerlidir.en azından hayal değil gerçektir...ThE EnD

1|0
    0|1
  • Bu ikisini, aynı kefeye koyup arasında seçim yapmak çok saçma.. Zaten, ''sevgili'' yi, basite indirgediğiniz için soruyorsunuz böyle soruları.

''sevgili'' işte değil mi?. Kafana göre bırakırsın, sonradan tekrar edinirsin. Tasarruf mevduatı sanki..

...

''Kalk, gidiyoruz'' dersin..

''Nereye?'' der.

''Yurtdışına. 3-5 sene takılıcaz'' dersin.

''Venedik'de gondola da binelim'' der..

.. ve mevzu kapanır..

Hayatındaki kadını da almışsın götürüyorsun yanında işte..

2|1
    0|0
    • Sende hayalleri basite indirgemiş olmuyor musun? Birkaç saatliğine gidilmiyor buralar ayrıca,birkaç yıllığına gidiliyor..

• Yazdım..

Ayrıca ee mee falan.. Hayırdır?

• Ekmek yemek mi istersin, yoksa su içmek mi istersin gibi bir soru olmuş...

Cevabıma gelirsem, geniş bir sofrada ziyafet çekmek isterim. Yemeğin yanında su da içerim, mezeler ve güzel içkilerle yemeği renkli hale de getiririm.

Hayalim ve sevgilim varsa ikisi zaten aynı resmin iki ana unsurudur, bu resmi renklendirmek içinde sadece ikisine özen göstermem, daha fazlasına ihtiyaç duyarım. En renkli boyaları kullanır, en uyumlu ve en güzel, en hoş nesneleri çizerim o resme...

Öyle ki resim bittikten sonra hayallerim sevgilim, benim hayallerim ise sevgilimin hayalleri olur. İkisi birbirinin ayrılmaz parçasına ve tutkusuna dönüşür.

2|0
    0|0
  • Sevgili sadece 1 kişidir; hayaller ise akla gelebilen herşeydir.

1|0
    0|0
  • Hayallerimin için de her zaman sevgilimde bulunduğundan, sevgilim hayallerimi daha değerli kılıyor varlığıyla :)

1|0
    0|0
  • Hayalleri sevgilinle daha bir canlı gercekleştirmek mumkun

0|0
    0|0
  • "Kazık" soru her türlü saplanacak ise sevgiliyi tercih ederdim.

Hayallerini üzerine kurduğum için sevgilimdir her halde.

0|0
    0|0
  • Zor bir soru yasamadan net bir cevap veremem

1|0
    0|0
  • Hayatım dediğim kız için istanbulu amerikayı beykent üniversitesinden vazgeçtim ama o beni bıraktı şimdi gaziantep üniversitesinde sürünüyorum hiç kimse için hayallerinizi ve hayatınızı değiştirmenize değmez akıllı olun

1|0
    0|0
  • vayy satır arasında "okuyom ben ya" mesajıda veriyosun he :))

bugüne kadar hep sevgiliyi tercih ettim böyle perişan hale geldim bundan sonra hayaller derim heralde

1|0
    0|0
    • Alakasız bir yorum olmuş."Okuyorum" mesajı vermek değildi amacım,okuyan kişiler varsa daha kolay anlarlar soruyu diye yazdım.

• küçük bir anektod ben çok latifşinaz birisiyim ;)

• yurtdışına gidince altın takacaklarsa şimdiki halinden 2000 tl fazla maaş alacaksan git de ölesine gidip orada eğlenip sonra da sevgiline dönmek ve orda yaşadıklarını unutmak ayıp olur.

1|0
    0|0
    • Yurtdışı bir örnek sadece.Asıl soru "Hayaller ve sevgili arasında kalsan ne yaparsın?" bu.

• Soruyu benim üzerime yorumlama.Soru genel.Soru sana soruluyor.

• hımm bana soruluyosa arada kalsam emin ol bir yolunu bulur sevgiliyle hayalleri birararya getirirdim yani kesinlikle yolunu bulurdum.

• Hayallerim derim sevdiğimde geleceğimiz için beklerdi o süre zarfında terk ederse zaten hiç sevmemiş olacak ki hayallerimin peşinden gittiğim için pişmanlık duymam ve zaman sahte sevgileri de ortaya çıkartmış olacak her türlü hayallerim. Kİİİİİİİİİİİİİİ hayallerimin içinde sevdiğimde vardır ki mutlaka vardır daha iyi bir gelecek daha sıcak bir yuva daha iyi bir gelecek için en doğrusu önce hayallerini gerçekleştirmek gerektir.

0|0
    0|0
  • ted mosby den esinle cevaplamak isterim ki şu an okuduğumda; ''tabi ki yurt dışı'' diyesim geldi ancak sevgilimle aramda böyle bir konuşma geçse yavru kediler gibi ''tabi ki senin yanında olacağım hayatım'' gibisinden söylenirdim. bir dakika kendime çok sinirlendim.

0|0
    0|0
  • Hayallerim daha onemli

0|0
    0|0
  • insanın sevdiği onun hayali değil midir, diye sorarlar..

1|0
    0|2
    • Bir de insanın sevgili olmadan önce yıllardır kurduğu hayalleri vardır.Mesleği,yaşamı vs...

• o herkeste olmuyor ama :/

ne bilim başarısız birinin bi' hayali olamaz, sevgiliden başka.. başarılı biride zaten sevgili yerine kariyer falan düşünür.. iki şık arasında kalan birileri var mıdır diye düşünüyorum..

• Hayallerim ve ben tabiki

0|0
    0|0
  • Ne hayallerimden vazgeçerim nede sevdigimden

1|0
    0|0
  • Sevdiğim benim hayalimdir zaten. O yüzden, sevdiğim. Bayanlar dünyaya erkeklerden daha düşkün olduklarından hayallerim derler ama birçoğu iş işten geçtikten sonra anlar ve ziyan olup giderler hayallerimi gerçekleştireceğim derken...

0|0
    0|0
  • Hayal falan bunlar güzel şeyler tabi ama gerçek sevgiliyi bulmuşsam onu asla bırakmam, kaldı ki bu b.ktan hayatta yaşadığımız tek gerçek şey, insan herşeye dayanır ama yalnızlığa dayanamaz...

0|0
    0|0
  • kesinlikle hayallerim daha önemli. çünkü yaşadığımız devirde gerçekten hayat adanacak insan neredeyse yok gibi bu yüzden yurt dışına gidip hayallerimi gerçekleştirirsem daha bir mutlu olurdum ;) yaa zaten bayanlar içinde erkekler içinde devir elimi sallasam ellisi devri . çok istiyorsa o da benimle gelsin yurtdışına. açık kapı bırakalımda ayıp olmasın sonra :)))

0|0
    0|0
  • Ben O'nu hayallerime dahil etmek istediğimde şüphesi varsa O benim sevgilim değildir.

Ben O'nun için hayallerimden vazgeçemediysem ben de O'nu sevmiyorum demektir.

O'nun için hayallerimden vazgeçtiysem hayatımın fırsatını kaçırmışımdır belki..

Havuz problemi gibi oldu.İkisi doldursa birisi boşaltıyor :D:D

Çelişkili bir durum :)

0|0
    0|0
  • Erkek oldugum ıcın hayallerımın peşinden gitmek isterdim çünkü kadın bana bakmayacak ben ona bakacagım o bakımdan once kendımı garantıye almam gerekıyor.Sevgiliyi sececek olursam o kadın birgün beni terkedecektir eminim tecrübeyle sabittir...

0|0
    0|0
  • Hayallerimin her bir parçasında sevgilim vardır zaten onun olmadığı şeyde hayalim değildir ( tabi sevgilim varsa )

0|0
    0|0
  • hayallerime değer verip destek olan sevgili en makbulu

0|0
    0|0
  • Özgürlüğüm. Özgürlüğüme karışmayacak bir bayan ne kadar güzel olur biliyor musun o kadar güzel olur ki o kadar.

0|0
    0|0
  • İkiside önemli çünkü bütün hayallerim sevgilim ile :)

0|0
    0|0
  • hayallerim daha onemlı sonucta bıkez gelıoz hayata ıstedıklerımı gerceklestıremeyıp omrumu bı sevgılıye bırakamam

0|0
    0|0
  • Beni zaten seviyorsa hayallerimi gerçekleştirmemi ister.Ama kendini benden daha çok seviyorsa gitmemi engeller.Yani hayalimi gerçeğe dönüştürme imkanım olsa hayal tabiki

0|0
    0|0
  • Hayaller olmadan yaşayamaz insan

0|0
    0|0
  • hmmm. zor soru bu pas geçebiliyor muyuz? geçemiyorsak da o andaki duruma göre değerlendirmek gerekir diyelim

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    21

Kızlar Ne Diyor 28

• Sorunlu bir ilişki yaşıyorsam ve inancım yoksa ona güven duymakta zorlanmaya başladıysam hayallerimi seçerim..

Sizde biliyorsunuz ki yaşadığımız her ilişki katıksız aşk kokmuyor..

Yani zamanla değişiyor başlardaki heyecan kalmıyor vs vs.

Bende zaman verdiysem "belki" diye..

İşte o belki sürecinde hayallerimi seçerim.

Ama, deli gibi seviyorsam onun ile aynı şehirde nefes almayı hiç bir hayale değişmem..

1|0
    0|0
  • sevdiğim kişiyi seçerdim birlikte yeni hayaller kurardık :) ki öyle yaptım.

0|0
    0|0
  • Gitmemi istemiyorsa ve ben gitme dediğimde oda gitmeyecek kapasitede beni seviyorsa gitmem.

Zira sevdiğim adam da hayallerimden bir tanesi olacaktır.

0|0
    0|0
  • hak edecek bir sevgiliyse öncelik ona verilmeli.

bunun örneğini bir arkadaşım yaşadı = kız yurtdışına eğitime gidecekti erkek arkdaşı göndermedi hayalinden eğitiminden işinden oldu... bi zaman sonra erkek onu aldattı ...

ne oldu hayatından ona ödün verdi değdim değmedi.. şimdi istemediği bir işte çalışıyor, yapamadıkları için yanıyor kız

çok iyiiii karar vermek lazım.

0|0
    0|0
  • Hayallerimdeki insansa şayet, beni yıllarca bekleyecek bir insandır. Ve tercihlerime ve kariyerime saygı duyan biri olmalı aynı zamanda. Zaten o zman problem yaşanmasa ilerde illa yaşarız.

Ama oyunbozanlık yapmayayım, kariyeri seçerim.

1|0
    0|0
  • Hayallerimden vazgeçemem sanırım. Yada sevgilimi bırakamam. Bilmiyorum, o an gelmeden bir şey denilmez ki.

0|0
    0|0
  • Gercekten beni seviyorsa, hayallerim icin benden ayrilmak istemicek ... Beklicek arkadas nasil ben onun askerini bitmesini bekliyorsam oda ayni sey yapicak

0|0
    0|0
  • Kitap geldi aklıma hüzünlendim :(

Hayallerim , benliğim her şeyden önemlidir.

0|1
    0|0
    • Kitabı okuyan biri cevap verdi sonunda oh be :))

• Ne ağlamıştım orda :) Aslı mıydı kızın adı ? Aslı hatalıydı kendi uzaklaştırdı adamı kendinden yoksa her şey devam edebilrdi.

• "Aslım" koymuştu adam kızının adını...Ah ah ne ağlamıştım orada.

• orta yolu mutlaka bulunur. eger ıkı tarafda gercekten sevıyorsa bırbırını...

0|0
    0|0
  • İlerde beni üzecek birini niye seçeyim ki ? Hayallerimden asla vazgeçmem ideallerimin peşinden giderim . Sevgilimde beni gerçekten seviyorsa zaten beni bekler yoksa giden gitmiştir ..

0|0
    0|0
  • Eğer kısa dönem gidip geliceksem sevgilimin anlayışlı olarak beni beklemesini isterim eğitim almak sonucta ileriki hayatında güzel statude yaşayabilmek içindir

0|0
    0|0
  • orta yolu her zaman vardır

0|0
    0|0
  • Sevgilimi de alır giderim yok gelemezse gitmem aynı kariyeri kaldığım yerden de yapabilirim aşk kolay bulunmuyor

0|0
    0|0
  • hayallerim.. ama sevgilim gidince dünya başıma yıkılıyo ne yapsam?

0|0
    0|0
  • Sevgilim. Çünkü onsuz hayal kurmazdım zaten.

1|0
    0|0
  • yok ya sevdiğimi bırakamam eğer gerçekten bana değer verdiğini düşünüyosam bende çok seviyosam bırakamam... evet sevgilim değerli oluyo bu durum da...

0|0
    0|0
  • Hayallerim önemli tabi. Bana adam mı yok :D

0|0
    0|0
  • içinde sevgilimin olmadığı hayallerimin tek başına o kadar sönük ki..çok paylaşımcıyım çooookkkk...

0|0
    0|0
  • hayallerim herkesten önemli tamam mı !

0|0
    0|0
  • sağlık ve aile öncelikle. sonra hayaller

0|0
    0|0
  • Bilemedim zor bir karar.

0|0
    0|0
  • Hiç düşünmeden Sevgilim derim

0|0
    0|0
  • Ağlaya ağlaya yurt dışına giderdim.Birkaç yıl içinde de elimden geldiğince yanına giderdim.

0|0
    0|0
  • Sevdıcegım . .

0|0
    0|0
  • tabiki hayallerim

0|0
    0|0
  • SEvdiyimi seçerim düşünmeden

0|0
    0|0
  • sevgili hep bulunur hem belki o beni bırakıcak nerden biliyim ama hayakker bırakırmı bırakmaz ilerde pişman olmamak için hayallerim derdim zaten ben gidince bir srtük bulur kesin öyle bir adam için geleceğmi bırakamam

0|0
    0|0
  • Ben şahsen şu an aynı durumdayım hatda bu soruyu soruyum diyodum sen yazmışsın iyi oldu bende çok kararsızım ama büyük ihtimal hayalemi seçerim

0|0
    0|0
Yükleniyor...