Evrim teorisine inanıyo musunuz?

son zamanlarda kafamı kurcalayan bir soru bu. hepimiz Adem ve Havvadan geldiğimize inanıyoruz ama zamanla bu Düşüncede bazı aksaklıklar görmeye başladım. mesela en başta Dünya'nın oluşumu konusu. pat diye oluşmamış. sonra mağara duvarlarına yapılan çizimler. sonra taş devrinin ve diğer çağların diğer süreçlerin araştırmalar sonucu ortaya konulması.örneğin namaz kılarken kıbleye yöneliriz. halbuki "Kıble" kelimesi eski çağlarda inanılan tanrıça olan "Kibele"den evrilmiş bir kelime. bir de Haceru'l-Esved taşı var Kabe'de
evrim teorisine inanıyo musunuz?
bu taşın cennetten geldiğine inanılıyor. ama ilginç bir nokta var. bu taş aslında Tanrıça Sheela'nın organına çok benziyor.

diyeceğim o ki son insanoğlu yeryüzüne Adem ve Havva'nın cennetten kovulmasıyla indiğine olan inancım yok oldu gitti diyebilirim. insanın ortaya çıkması milyonlarca yıl süren evrimle bu zamana geldiğine yönelik inancım gittikçe kuvvetleniyor. burada bana söveceksiniz biliyorum. ama gerçekleri arıyorum ben...

0|0
9|13

En İyi Kız Görüşü

• "fotograf makinesinin bir yaraticisi var da goz gibi mukemmel (!) bir organin yaraticisi olduguna niye inanmiyorsun" gibi zirvalarla gelenler var. bu embesilce argumanlarin kokeni "her karmasik, mukemmel yapinin bir yaraticisi, ustasi olmasi geregi" gibi sabit bir fikre gider.
    bana bu dunya uzerinde sifirdan ortaya konmus, bir gecmisi, evrimi olmayan bir tane karmasik yapi, tasarim gosterebilir misiniz?
    karmasik veya mukemmel diye tanimlayabilecegimiz yapilar bir yaraticinin degil tam tersine evrimin en kesin ispatidir!

not: alinti. evrime inaniyorum.

0|0
    1|1

En İyi Erkek Görüşü

• Yerçekimi de bir teori. O ne kadar doğruysa evrimde o kadar gerçek.

Kanıtları var. Psödogenler, geçiş formları, körelmiş organlarımız, dna ve gensel ayırışımlar. Bilim dünyası bunu kabul edeli 200 yıl oldu. Fakat insanlık hala sindiremedi.

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• bence de adem ve havva tamamen saçmalık

1|2
    1|0
  • İstersen öyle düşün yargılamam banane her koyun kendi bacağından asılır :p

0|0
    0|1
  • Evrime inaniyorum

1|0
    1|1
  • Mantığını kullan. Bir sürü sacmalık var

0|1
    0|0
  • bu bahsettiğiniz kültürel evrimdir ki zaten mevcuttur.

0|1
    0|0
  • Kendin bilirsin kardeş

0|0
    0|1
  • Evet

0|1
    0|0
  • Pek akılcı değil ben inanmıyorum herşey tesadüflerle açıklanamaz

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 12

• :D ben de evrim teorisine inanıyorum ama bu çarpıtmalara inanmıyorum. bu kadar düz mantık düşünme, çünkü islam sana Havva ile Adem dünyada öylece belirdi demez, hiçbir bilgi vermez, onlara ilk insandan başka sıfat veremezsin, kıble kibele de aynı Allah-ay ilah gibi saçmalık, iki iddiayı da sunan kişi her şeyi birbirine dolar, isim benzetmesiyle bir şey çıkartmaya çalışır ama belli bir mantık kurmaz, milyonlarca yıl süren evrim teorisinin de doğalcılığa bağlarsan birçok mantık hatası var. Çünkü evrenin oluşmasına bakacak olursan kızıla kayma gösteriyor ki evrenin başlangıcı var, yani anlayacağın kadarıyla doğalcılık çöpe gidiyor, çünkü materyalizm dediğimiz şeyin olması için yani tanrı ya da din olmadan bir akıl ürünü oluşması için bu patlamanın bir nedeni olması gerek ama bir varlık olmadan big bang ortaya çıkamaz. İstediğin soruyu sorabilirsin ama attığın gibi salakça Sheela'nın vajinası Haceru'l-Esved taşına benziyor gibi saçma benzetmeler yapmazsan sevinirim. Ama bana kalırsa biraz yalan söylüyorsun ateizm-deizm propagandası yapıyorsun, seni dinden çıkalı çok olmuştur, şuanda insanların kafalarında soru işaretleri bırakmak istiyorsun gibime geliyor

0|0
    0|0
  • albert einstein da ölmeden 8 yıl öncesine kadar ateistti. Atomu parçalayıp dünyanın oluşumunu araştırmaya başlayınca allahın var olduğuna inanan bir dahi allah var diyorsa. önce sen atom u parçala derim sana. #D

0|2
    0|0
    • evrime inanmak yaratıcıyı reddetmek mi oluyo sana göre?

• Arkadaş karar senin nasıl istersen öyle yap. Biyoloji de vs senin dediğin gibi ben sana dünyanın en zeki insani allah var diyor. sen ne kadar zekisin ki bunu inkar edebiliyorsun. sana o iyi geceler hakkında hayirlisi

• eyvallah kardeşim. iyi geceler

• ne güzel ya herkes senin gibi kafasını yorsa araştırsa keşke. sana evrim ile alakalı başlangıç seviyesinde güzel bir kitap önereyeyim.

Evrim Kuramı ve Mekanizmaları - Çağrı Mert Bakırcı

www.idefix.com/.../tanim.asp

0|0
    0|0
  • Adem ile havva kadar saçma sapan sey bilmiyorum. dunyada yasamis olmùs okadar insan iki kisiden tùrùyor vay be

1|1
    1|0
  • evrime inanmıyorum sadece dine karsı kullanılan teorik temelleri olmayan içi boş dışı gereksiz bir teori.

0|0
    1|0
  • evet

0|1
    0|1
  • Evrime inanmanın dinden çıkmak olduğunu düşünen kıt düşünceli tiplere rağmen evrime tabii ki inanıyorum... Evrime inanmamak dünyayı reddetmektir...

1|1
    1|1
  • İnanmıyorum.

0|1
    0|0
  • Hacer'ül Esved'in Muhafazası çok çok sonradan yapıldı. O şeyle alakası yok.

1|0
    0|1
  • Olum malmısın. O şey komple taş değil ki. Dışı gümüş kaplama. Taş yuvarlak normal siyah bir taş. Dışındaki gümüş kısmı da taşa dahil ettin

0|0
    0|0
  • Görmek isteyen göze bir ışık yeter görmek istemeyene güneş ne çare?

0|0
    0|0
  • evrimle insana dönmüş ilk insandır belki de ne bileyim l*n hiç görmedim

0|0
    0|0
Yükleniyor...