Hikaye 1. şahısa mı 3. şahısla mı?

kendi hayatımı yazacağım . tekil şahısla mı 3. şahısla mı yazmalıyım?

0|0
11|16

En İyi Erkek Görüşü

• 3.şahıs, 1.şahıs olarak onu(kendini) yorumlamana tarif etmene yardımcı olur diye düşünüyorum.ben ile başlayan yazılardan hep kaçmışımdır.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• içinden hangisi gelyorsa öyle yaz ikiside güzel yazılırsa insanın zihnine çok yumuşak bir lezzet bırakır=)

0|0
    0|0
  • hikaye ayrı bişey seninki ayrı bişey kendi hayatını anlatacakcan kendi azından anlatmalısın ama hikaye olarak anlatmak istiyorsan o bambaşka o 3 şahıslar şeklinde anlatmalısın kendi hayatını hikayegibi anlatmak diye bişey yok ki hikayenin anlamı cok farklı

0|0
    0|0
  • Yapıyordum gidiyordum sıkabilir :( Başkasının gözüyle kendini yazman daha iyi olur 3. şahıs dedim ..

0|0
    0|0
  • üçüncü şahısla yazman daha farklı bir perspektif verir gibi sanki. yani bana öyle geliyor yoksa edebiyat öğretmeni falan değilim ama dışarıdan bir gözle bakıyormuş gibi yazarsan daha hoş gibi yani

0|0
    0|0
  • Türkçe Dilbilgin iyi değil sanırım.:)))

0|0
    0|0
  • Tekil şahısla yaz koca bir kitabı ve olay olsun

0|0
    0|0
  • 3 sahısla yaz ben kelımesı dınleyıcı ustunde pek etkılı olan bır kelıme degıl

0|0
    0|0
  • 2. şahısla yazmayı neden düşünmedin hiç? O da şahıs sonuçta :/

0|0
    0|0
  • tekil şahısla yaz..

0|0
    0|0
  • 2 yle yaz kendinle konuşuyomuş gibi

0|0
    0|0
  • 3. şahısla yaz

0|0
    0|0
  • ilahi bakış açısıyla daha güzel olur gibi..

0|0
    0|0
  • 1. tekil tabiki

0|0
    0|0
  • 3 şahısla yaz,çok daha güzel olur,okuması da zevkli

0|0
    0|0
  • Kendi hayatın hikaye değil otobiyografi olur :))

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 11

• 3. Sahisla yazman daha ilgi cekici olur bence. " Yaptim, ettim " tarzi konusmalari okumaktansa, oylesi daha ilgi cekici olabilir.

0|0
    0|0
  • tekil şahısla.3ncü şahısla yazarsan senin dışında yaşanan şeyleri eklemek zorlaşır.tabi yakınlarının bilmemesi gereken şeyler varsa şüphelenebilirler

0|0
    0|0
  • İkiside olabilir ben 3. şahısla yazardım

0|0
    0|0
  • Kendi hayatını kendi ağzınla yaz ;)

0|0
    0|0
  • ben anlatıcı her zaman akar.

0|0
    0|0
  • 3. . daha şık olur:)

0|0
    0|0
  • Üçüncü tekil şahısla yazman daha kolay olur tıkanmazsın. Genede sen bilirsin.

0|1
    0|0
  • ikisini de kullan. karıştır.

0|0
    0|0
  • üçüncü tekil şahıs ile yazman daha kolay olur..

0|0
    0|0
  • Hakim bakış açısı iyidir.

0|0
    0|0
  • O sensen, sen kim olacaksın? peki ya ben kim olacak? Şimdi bunu hunharca düşünüyorum.

0|0
    0|0
Yükleniyor...