Evrim teorisi gerçek mi sizce şu an dinden çıkmak üzereyim o derece?

Evrim teorisi gerçek mi sizce şu an dinden çıkmak üzereyim o derece,çok kafa karıştırıcı yani inanılır gibi değil?

0|1
13|59

En İyi Erkek Görüşü

• evrim teorisini savunan bir insan dünyada ilk insan diye bir şahsın olmadıgını kabul etmelidir. Hatta ve hatta evrimi savunan birisi insanın hiç bir zaman var olmayacağını da savunur çünkü evrim aynı zamanda bir canlının sürekli olarak değişmesidir. peki biz insansak benden 2 nesil sonra evrimleşen canlı nedir? Bilimsel metot şudur ki. Görülüp tututlup ve gözlemlenen her bilgi kathi bilgi ve delildir. Bu bağlamda türlerin değişimi yani evrimine bir örnek verebilirmisin. Bilimsel metot ile çünkü bilimin gücü sizin yanınızda en değerli olan diye düşünüyorum Ateist, hiç bir şey bilmediği halde herşeyi biliyormuş gibi "Allah yok" diyen adama denir. Cehaletle ateizm ikiz kardeştir. Bir insan ne kadar cahilse herşeyi o kadar basit görür. ben bunları neden söylüyorum nice site ateisleri var görüyorsunuz sizlerde, bende bir ateisttim aklım başıma sonradan geldi, allaha en çok küfür edenlerden biriydim peki şimdi neden allahı savunur hale geldim, sadece okuyun googleden her okudğunuz makalye inanmayın, kendi bilginizle bir yere gelin hayatınızı kopy paste yaparak geçirmeyin, beyninizi yıkamaya çalışan bir kaç bilgisize kendinizi teslim etmeyin.

16|11
    5|8
    • Eline sağlık dostoviski :)

• Ateizm nasıl bir inançsızlık nasıl bir bütünlük kendi içinizde çelişip kavga ediyorsunuz islamda dinle ilgili böyle kavgalar olmaz çünkü din kitap tekdir kanundur değişmez onun üzerine hadisler vardır ama şuraya bak diyecek söz bulamıyorum hayırlı sabahlar

• @CemKaradag helal be bazilari anlamamak icin direniyorlar bilimin gücü adina hadi bunu da aciklasnlar

Erkekler Ne Diyor 58

• Arkadaşlar evrim gerçektir. Ama evrim teorisi bir butun olarak gerçek değildir. insanlara öyle sempoze edildi ki evrime inanan Allah ı inkar ediyor gibisinden. Evrimin gerçek olduğu fosillerle kanıtlandı kaldı ki buna gerek yoktu. Sürekli karanlıkta kalan insanın gozlerinin daha iyi gorebildiği gunumuzce kanıtlandı. Çollerde akrepler tarafından 3 5 kere sokulup panzehir kullanan insanların zamanla zehre bağışıklık kazandığı da daha yeni kanıtlanan bişey. Fakat var olmayan bir bilgisayar programını geliştiremeyeceğin gibi var olmayan birşeyinde yokken geliştiğini ya da yoktan var edildiğini kimse kanıtlayamamıştır. Evrime, inan fakat denildiği gibi bu teoriye baştan sona inanma. Allah vardır yaratıcıdır. Oyle kudretlidir ki çalışan her canlıyı evrim geçirmeye müsait şekilde yaratmıştır. Dağları yıkıp şehir haline getiren iş makineleride dünyayı evrime uğratmıştır mesela :) Dünya kendiliğinden oluştu nasıl bing bangle peki patlamaya uğrayan yıldız nasıl oluştu iş buraya gelince dünyanın oluştuğu gibi başka bir yıldızdan deniliyor. evren nasıl oluştu diyorsun kendi kendine oluşan karadelikler diyorlar, karadelikler nasıl oluştu diyorsun havada dolaşan gazşar diyorlar. Gazları soruyorsun bişeyler diyorlar hep bişeyler diyorlar ama hiç en derindeki sorunun cevabını kimseye anlatmıyorlar. Bu böyle, gider sordugun her sorunun evet mantıklı cevabı var ama em başı başlangıç noktası dediğin zaman bu teori de buna cevap verememiştir. Çunku hiç başlangıç noktasına değinmemiştir.

0|4
    0|0
  • Merhaba.

Bu yazim sana ve @Dostoviski saydigi yalanlara Cevap olsun.

Dostoviski bildigimiz Müslüman yöntemlerini uyguluyor. Ortaya Ateistler ya da Evrim Teorisini savunanlar sunu bunu savundugunu ya da idda ettigini söylüyor, bilimde su veya bu böyledir diye ortada gercekten uzak iddalarda bulunuyor kisaca yalan söylüyor.

Dedikleri diger seylerde bu yalanlar üzeri kurulu, yani tüm Cevapinin temeli yalandir.

Cehalet ile konustugu icin yazilarinda bilem celiski bulunur örnek vereyim.
    "evrimi savunan birisi insanın hiç bir zaman var olmayacağını da savunur çünkü evrim aynı zamanda bir canlının sürekli olarak değişmesidir. peki biz insansak benden 2 nesil sonra evrimleşen canlı nedir?"

burada, hem Ateistlerin insanlarin varligini kabul etmedigini savunuyor, arkasindada 2 nesil sonra insan degilde ne olucagimizi soruyor.
    Bu sadece bir örnektir

Baska bir idda ve yalani ise, Bilimde gözlen görülen ve tutulan herseyin bir delil olmasidir. Bu yanlis, Matematik, Fizik veya Araclarin sonuclarida tabiki bir kanit olarak gecerlidir, herseyi gözlen görmek ya da tutabilmek zorunlugu yok, bu Müslüman iddasidir.

Bir Tanri yoktur, bilim bir Tanrinin varligina delil göstermes. Bu kesin bir bilgi.
    Ateizm cehaletin ikiz kardesidi demis, hatilatmak istiyorum.

- Bunu yazmak icin kullandigin Bilgisayar bir Ateistin icati.
    - Müslümanlar ve ülkeleri cehalet icinde yüzerken Ateistler bilimde zirvede.
    - Bilimadamlarin cogu Ateist.

Bu kardesimizin eskiden Ateist olmasida bir yalandir, kendisi hicbir zaman Ateist olmamistir.

Sana tavsiyem, bir Müslüman hicbir zaman güvenilir bir kaynak olamaz cünkü dedikleri herzaman yalandan ibarettir.

Konuya dönersek, Evrim Teorisi tabiki gercek, Evrim üzeri temel bilgiye sahip olan birisi bilem bunu anlar.

Evrim bugün ilac ve Tip sanayisini temeli, Batida Evrim yanlis mi dogru mu diye bir tartisma bilem yok.

Evrimin dogrulugunu sadece Müslümanlar tartisiyor, bunun nedenide cehalet.

1|1
    2|3
    • benim bununla ilgili pek çok yazılarım var, şimdi ben polemiğe girmiyorum, tartışmıyorum senin savunduğun şeyleri bende savundum yani senin durumun tereciye tere satman gibi oluyor sen boş ver yazılarımda şunu yakaladım bunu yakaladımları, okumak istersen paylaşırız seninle küçük dostum.

• @Dostoviski

Ortada savunalacak , savunulmayacak birsey yok. Konunun ciddiyetinin bilem farkinda degilsin.
      Evrim yanlis demek, Dünya düz demek gibi birseydir.

Bugün bilim Dünyasinda Evrimin dogrulugu üzeri bir tartisma bilem YOK. Bu tartismalari sadece artik Müslümanlar sürüyor.

Benim karsimda tiyatoyu kese bilirsin, ikimizde hicbir zaman Ateist ya da Evrimi destekleyen birisi olmadigini biliyorum zaten.

Yukarda verdigin Cevapin temelide zaten yalanlardan olusuyor.

Bana karsi dediklerinde dikkatli ol, engelle basip kacamazsin, senin Cevpinin ya da Sorunun altinda yazmiyorum. Müslümanlari kandira bilirsin, ama benim gibi bir bilgili Ateistin karsisinda isin zor.

Hic deneme bilem.

• her ne haltsan halka cahil gibi yaftalar yapıştırma ezik

• Bence senin sorunu şu: Birisi sana " Allah yok, her şey tesadüfle oldu vır vır vır zır zır zır" dedi diye bu duruma düşmen. Birisi sana evrim teorisi var dedi diye dinden çıkacak duruma gelmen.
    Etkilendiğin şey sana bilgi kanıt vs sunabiliyor mu? Yoksa sadece telkinler ile hayali olgular mı sunuyor?
    En basit örneği vereyim: Bilgisayar oyununda oynadığınız karakter sizin gibi yürüyor koşuyor yemek yiyor uyuyor vs. değil mi?
    Siz onu bilgisayar programı ile modellemiş olsanız ve düşünme yeteneği vermiş olsanız onun da sizin hakkınızda "yok öyle bir şey, bizi yaratan yok" demesini mantıklı bulur musunuz?
    "Hani nerede Allah" diyenlerde vardır sanırım. İşte cevap yukarıda, eğer bilgisayarda yaşayan canlı ekranın dışını görebilirse sen de görebilirsin.
    (Tabi ki bunlar benim benzetmelerim, açıklama anlamında. Size kalan bu gibi şeyleri düşünüp o en kritik noktada karar vermeniz. Hayır, saçma ya da evet mantıklı ben inanmayı seçeceğim demelisiniz. Yani sorun seçim sorunu ve sabır, irade sorunu.)
    Ayrıca evrime dair bilgiler de var kuranda fakat evrime tapınanlar gibi geçmez. Örneğin " bir bitki gibi yerden bitirdik sizi " ayeti.
    Fakat bu bir yaratıcının olmadığı anlamına gelmez. Nasıl ki gölgemizin oluşması için güneşi (ışığı) delil kılıyorsa. Yaratmak için de su gibi maddeleri delil kılıyor. (Her canlıyı sudan yarattık ayeti)
    Yani sen "önümde bir pasta olsun" dersen olmaz, malzemesini alman ve pişirmen gerekir, ya da satın alman gerekir.
    Allah'da (elbette yaratmaya kadirdir fakat) yaratmak için evrenin içindekileri delil kılmıştır.
    (Yukarıdakilerin hepsi bencedir. Eksik yanlış doğru olabilir. Önemli olan bir yol göstermektir. Olmazsa Allahın izni ile anlamamız için doğru yolu buluruz evelallah)

0|0
    0|0
  • Evet ilk insan diye birşey olmadıgini savunuyoruz.
    Sen hayatin icindeyken evrimi tabi gözlemliyemezsin. Şu şekilde düşün bir dev duvara bakiyorsun gözünü ayirmadan bu duvar ilk basta beyaz ve yillarca yavas yavas siyah oluyor nerde siyah oldugunu farkedemezsin nerde neyin degistigini farkedemezsin evrimde bu şekildedir. Evrim teorisiyle dalga gecer gibi konusurken savundugunuz teoriye hic bakmazsiniz siz. Cahiller bizmiyiz yoksa siz mi bilemiyorum. Yaratiliş teorisi en saçma teorilerden biridir.. @denikol bana bunlarla gelme kardeşim her okudugunu savunma arastir ;)

0|0
    1|0
  • 21. yy da hala mitolojik masallara mı inanacağız. elbette gerçek ya ne sandın bir sürü fosil var genetiği değişmiş mutasyona uğramış onlarca türün ara formu var. hatta ve hatta evrim teorisini darwinden çok çok daha önce ortaya atıp savunmuş ibni haldun, biruni, ibni sina , erzurumlu ibrahim hakkı gibi onlarca islam alimi var

0|1
    0|0
  • albert einstein , bu adamın hayatini araştır bu bilgin insan da ateistti ve atom u parçalayınca dünyanın elementlerini araştırınca allahın varlığına inaniyo4 ve allah var diyor.. Bunu bir atesit üniversitede tez araştırması yaparken öğreniyor ve şu an o çocuk müslüman ateistinden önce de katolikmis ..

0|0
    0|0
  • Tüm evrenin tesadüfen oluştuğuna inanicak kadar eksik zekaliysan bence dinden cok senin gibilere ihtyac yok

0|1
    0|0
  • Bence de inanılır gibi değil inanma sen ona

0|1
    0|0
  • kafa karıştırıcı olmasa idi imtihan adının ne anlamı kalırdı?

1|1
    0|1
  • evrim teorisine ınanırım , yoksa bır zamanlar sevdıgım dedıgıne şimdı nasıl olur da söversin !!!

olaya farklı boyutta yaklaştım kusura bakma

0|0
    0|0
  • Evrim başı başına uydurmadır, bazı canlılar için dopaya ayak uydurma/başkalaşma olabilir...

0|0
    0|0
  • Valla benim atalarım insan oğlu insan. Ta ki Hz adem e kadar bunu bilir buna inanırım. Ama dedesinin atasının maymun olduğuna inanan varsa sözüm yok gitsinler hayvanat Bahçesinde atalarını ziyaret edip ellerini öpsünler. Kimilerine ağır gelebilir bu yorum ama benim görüşüm bu

0|0
    0|0
  • Evrim teorisi insanın maymundan geldiğini öne sürüyo. Peki maymun nereden geliyo :) ?

1|0
    0|1
    • ne maymunu kardeşim mantıklı yorum yapcak biri yok mu

• Nasıl bir yorum bekliyodun? Onların tezi bu değil mi ki? İnsanın maymundan türediğini söylerler. Bende onlara maymunun neyden türediğini soruyorum işte

• “Allah sizi (Hz. Âdem’i) bir topraktan, sonra nutfeden (bir zigottan -Hz. Âdem’in nesli-) yaratmış, sonra da sizi çiftler hâlinde var etmiştir” (Fâtır/11).
    “Andolsun Biz insanı kuru bir çamurdan, değişmiş cıvık balçıktan yarattık” (Hicr/26). andolsun ki Biz insanı, çamurdan süzülmüş bir hülasadan (özden) yarattık” (Mü’minun/12).

0|0
    0|0
    • “Sonra onu nutfe hâlinde sağlam bir yere yerleştirdik. Sonra nutfeyi kan pıhtısına çevirdik, kan pıhtısını bir çiğnemlik et yaptık, bir çiğnemlik etten kemikler yarattık, kemiklere de et giydirdik. Sonra onu bambaşka bir yaratık (insan) yaptık” (Mü’minun/13-14).
      “Onu (şeklini) düzeltip ona ruhumdan üflediğim zaman, kendisi için derhâl (bana) secdeye kapanın” (Sâd/72).
      OL DEYİNCE OLDURAN RABBIM HAMD OLSUNKI BIZ ONUN KULUYUZ. VE BIZLER LA ILAHE ILLALLAH MUHAMMEDURRASULULLAH DEDIGIMIZDE BILIYORUZ KI TEK ILAH ALLAHTIR VE H. Z MUHAMMED S. A. V ONUN ELCISIDIR

• cevaplar bombaymış sdfglkşsfdlskgdfgdfd

0|0
    0|0
  • Adi ustune bir teoridir. evrim teorisinin populer olmasinin nedeni bilim adamlarinin arasinda ateizimin yaygin olmasidir. Baktigimiz zaman insanin yaratilis teorileri arasinda havva ana teorisi gibi evrimlesmeden ziyade simbiyotik yasam biciminde olustugunu gosteren teorilerde vardir. (Evrimciler simbiyotik yasam evrimlesme kanitidir diyecek ama alakasi yoktur. 60 yillik bilgilere bakicaklarina gunceli takip etmelerini oneririm.)

0|0
    0|0
  • len :D evrime inanasın geliyorda islamamı inanmiyorsun kafan karişiksa aç ayet oku bilmiyorsan mealini oku onuda yapamiyorsan aç youtubeden dinle huzur bulursun.

0|0
    0|0
  • Bu videoları izlemeni öneririm: www.youtube.com/watch

0|1
    1|0
  • bence sen dinden çıkacak yer arıyorsun senin teori ile ne işin var kitabın var kuran-ı kerim aç onu çöz sen.

0|0
    0|0
  • Çıktın zaten

0|0
    0|0
  • Evrim teorisi varsa eger ilk o evrilen madde nasil oluştu bunu araştır. Tabi cevap bulabilirsen :)

0|0
    0|0
  • Sakın dinden çıkma. Özele gelsene uzun uzuna konuşalım senle?

0|0
    0|1
  • bir bak kendine iste maymuna gidis var mi 😄

0|0
    0|0
  • maymundan insana dönüşen gösteren var mı?

ya da madem evrim teorisi gerçek öyleyse hiç maymun kalmaması şart tüm maymunlar evrim geçirememiş mi :D

0|0
    0|0
  • Darwin' bunu beğendi.

0|0
    0|0
  • Teori sadece. Kanıtlanmamış bir fikir. Bence oldukça tutarlı. 😊

0|0
    0|0
  • Hayır değil sakın yapma öyle şeyler.

0|0
    0|0
  • bana özelden ulaşmalısın... beynini bulandırmışlar senın

0|0
    0|1
  • Kimine göre gerçek kimine göre yalan
    aslında uydurma bir şeydir

0|0
    0|1
  • evrim teorisi gercektir ve bunu kuran destekler kurandan uzak yasayan yobaz islamcılara bakarsan dinden sogursun evrimi red eden dini inanışın kökeni incildir islamda hadis yoluyla incili taklit ediyor

0|0
    0|0
    • Islam hadis yoluyla incilu taklit ediyor olemi? Hadis dedigin ne biliyomusun. H. z muhammed s. a. v sozleridir. E peki biz muslumansak kuran ve hadise degilde neye bakicaz. Bunu diyerek haşa peygamberimizede yobaz diyosun. Peki sen bunu burada degilde disarda benim ve benim gibi dusunenlerin karsisinda soyliyebiliyomusun?

• Hadis peygamberimizin şahsi sözleridir ve islamı bağlamaz yani kanaat belirtir. Peygamberin her sözünü din diye yasayamayız neden biliyormusun? Asker muhammed var, Aile babası muhammed var, Arkadas muhammed var koca muhammed var, akraba muhammed var vs vs. bide bunlardan ayrı bir peygamber muhammed var ve peygamberlik sıfatı elçiliktir yani allahtan aldıgını değiştirmeden nakletme iletme yönü ve biz dinde hükümleri bu elçilik sıfatı uzerinden alıyoruz çünkü dinde hükmü Allah peygamber aracılıgı ile iletmiş oluyoryani peygamberin kendi kendine dine şahsi düşüncesinden hüküm koyma yetkisi yok.. ki yapmamıstırda ve bu hadis olayı peygambere atfedilen bir karalamadır bu yuzden çünkü milyonlarca sapkın kurana ters hadis vardır o yuzden islam alemi pislik ve cehalet, adeletsizlik içinde yüzüyor..(Aklını kullanmayanların üzerine Allah pislik yağdırır Yunus 100)

• ayrıca bunu her yerde anlatmaya calısıyorum allah dogruları anlatmayanıda sevmez peygamberin zamanından rivayet edilen 17 sahih varken bu durum günümüzde 3,5 milyonu bulmustur ve özellikle en cok hadis rivayet edenler arasında peygamberle tanısmamıs onu sadece 300 mt. uzaktan görmüş yalancı insanlar coktur (ebu hureyre gibi) en erken hadis rivayet eden buhari peygamberden 200 sene sonra yasamıstır yani peygamberi görmeyen tanımayan birisidir.. ve islam aleminin bugun düşünceyi, bilimi, akılı yasaklaması, kadın kız ve cocuklara kötü davranması, her türlü adam kayırmanın bol olması dini mercilerin gavurlarla el ele kol kola gezmesi bu hadis zihniyeti yüzünden basımıza geliyor bizi temizleyecek ve saf dini yasatacak tek yöntem kurandır dikkat edersen ilk islam alemleri aynı zamanda bilim adamlarıydı nasıl mı? kurandaki bilimsel ayetlerin onları uyandırması sebebiyle.. peygamber deve sidigi icerdi gibi hadislerle geldiğimiz nokta ortada..

• Erkekler Devam
    28

Kızlar Ne Diyor 13

• @dostoviski cok güzel anlatmış , tebrikler :)

Gizlicim senin de kafandaki sorular cevaplanmıştır inşallah ☺

1|1
    0|0
  • Evrim diyince akla "insanın maymundan gelmiştir" düsüncesi geliyor, tamamen saçmalıkta ve cahillikte ileri gitmez biraz daha detaylı araştır bu konuyu dönem dönem insanlar gelişmiş ve farklı türler dünyaya gelmiştir

0|2
    2|1
  • Bacim o dedigin teori yalanladı iyice arastir.

0|0
    0|0
  • Hiç de öyle değil çok saçma ona bakarsan bizim dinimizin kanıtları daha net. Bence asıl kendi dinini araştır

0|0
    0|0
  • Okuduğunuz her boka inaniyosunuz çünkü imaniniz zayif.

0|1
    0|0
  • Buni sorman bile hata aklının ucundan geçirme en basit bir cümle topraktan geldik toprağa gideceğiz havva ve adem.

0|0
    0|0
    • aynen

• Lütfen bizim dinimiz o kadar basit değil akla mantığa sığacak bir bir dinimiz var ve hepsinin belgesi bir gerçek anlatımı var ALLAH her yerde içimizde kalbimizde beynimizde attiğımız her adımda unutma seni kurtaracak tek ALLAHtır.

• İnanılır gibi değilse inanma işte ;)

0|0
    0|0
  • Sacmalik. Ddogal secilim adaletsizliktir

0|0
    0|0
  • Zaten inanılır gibi olmadığı için inanmıyoruz.

0|0
    0|0
  • Mamyundan geldiğine inanıyorsan doğrudur.

0|0
    0|0
  • Çok düşünme bunları.

0|0
    0|0
  • Çok arastirma

0|0
    0|0
  • Saçmalama ya aç bir kuranı kerim mealini oku..

0|0
    0|0
Yükleniyor...