Roman ve Çingene arasındaki fark nedir?

Evet arkadaşlar ben biliyorum ben roman çocuğuyum, kültürlü bir şekilde, çingene ve romanın arasındaki fark nedir?

0|0
1010

En İyi Kız Görüşü

• Halil ile Hamit Altıntop arasındaki fark gibi.

Roman Trakyalı kesimlerde Hindistan adetlerini yaşatan kimseler. (İlk oradan çıkmış derler)

Çingene, göç halinde yaşayan bir yere bağlı kalmayan kişilerdir.

Mesela bilirsin, romanların kına gecesinde kızlar ''Hint Kıyafeti'' giyer.

1|1
    0|0
    • Aynen romanlarin herşeyi güzel ama bazıları kötü biliyo

• Takılacak birşey değil.

• Dünyanın en tatlı insanlarıyiz müziğimizle eğlencemizle

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 9

• alıntı yapıcam düşüncelerimi tam yansıtmış yani.

çingenenin bir sebepten sınıf atlayanına roman denir, örneğin sibel can artık romandır, nişantaşındaki çiçekçiler ise çingenedir. ya da mürekkep yalamış insan hakları savunucuları ayıp diye roman der, halk çingeneye çingene der. halkın göteg*tdeyip, kibar şehirlilerin popo demesi de buna benzer olarak örneklenebilir.

1|1
    0|0
  • güzel bir soru aslinda. ama benim icin romani, cingenesi, kürtü, türkü, siyahi, beyazi vs. hic fark etmez yararli insan olabilsin yeter. zararlisi benim icin serefsiz veya karaktersizdir baska irk veya kisi ayirimi yapmam.

0|0
    0|0
    • Eyvallah çok güzel bi cevap

• valla annem dogurmasa annem beni cingenelerden aldi diyebilirdim :D beni insan olarak cok cekiyorlar... hayata bakis acili daha farkli. cingene veya roman fark etmez ikisini olmaktan gurur duyardim. 5 yildiz caktim soruna

• Teşekkür ederim eleyemiorum seni sen ekler msn beni

• roman -okumalık bişey

çingene-gene bir çinli kız veya erkek

1|2
    0|1
  • romanların çingene denmesinden hoşlanmamasından doğmuş bir kelime gibi geliyor bana.yani romanlar içinde alt tabaka gördüklerine çingene demeleri gibi bişey olabilir.

0|0
    0|0
    • Ne yazik ki yanlis biliosunuz arkadaslar bazi insanlar cingeneler abdest almaz namaz nedir bilmez diyenler var ne yazik.ki cingenede romanda evine besmele cekmwden.girmez.. Cingene nedir? Cadirda yasayan evi barki olmayan cingene dilini ii vilen ustu basi ii olmayanlara cingene denir... Roman nedir? Romablarin %90i muzisyendir ornegin ben muzisyenim romanlarin inan olun muziginle dostluklarinla arkDasliklRinla cokk iidir ustune basina cok.onem verirler böyle ışte ılle çıkar içlerinden psikopat

• Çanakkale ye geldin mi ?

• Çingene ahlaksız çirkef ve kötü huyları daha çok olandır romanlar ise temiz huylu iyi karakterli sıcakkanlı insanlardır ırk romanlara cingen denilmesine karşıyım

0|0
    0|0
  • biri gezer durur biri oturduğu yerde oynar durur ama sonuçta ikisi de aynıdır.

0|1
    0|0
  • Bilmiorum dogrusu varmiki..

0|0
    0|0
  • hiçbişey.roman çingenenin kibar söylemişi sadece .

0|0
    0|0
  • Bak ben de merak ettim şimdi, farkı olduğunu bilmiyordum :)

1|0
    0|0
    • eee şimdi aralarındaki fark birinin yerleşik yaşaması diğerinin göçebe olması mı?

• yani kültür

• Aynen öyle roman daha farklı çingeneden ayni değil yani

Erkekler Ne Diyor 10

• Herkez kafasina gore konusuyorlar ikiside ayni kapiya cikiyor yani genelgesi de cingen roman filan degil gecmiste roman diye bir sey var mı . yok ama gecmiste cingen vardi bu nedemek oluyo roman cingenenin soyundan geliyor gunumuzde su an artik cingene yerine roman kelimesi kullaniyorlar oysa o romanım diyenlerde cingenedir. ayni irktan gelmedir. Hepside hint kokenlidir yani hinttir. hitlerle cingenelerin su an gunumuzde bile yasam sartlari hemen hemen aynidir. Bunun tartsmasini gerek yok. Hepsi cingene roman hint aynidir?

0|0
    0|0
  • arkadaşlar öncelikle herkese selam bende romanım. soruyu soran arkadaş bence roman değil neden derseniz çünkü kendi tarihini araştırmamış roman demek çingenenin soyundan gelmiş bir ırktır çingeneler birkaç sınıf olarak ayrı ayrı adlandırılmıştı bunlar kendilerini değişik isimle adlandırmıştı bunların bazıları kendilerine arabacı bazıları eşşekçi bazıları sepetçi bazıları limoncu bazılarıda roman diyor benim şu an aklıma gelmiyor ama bir kaç tane daha isimleri var sonuçta bu toplumun gerçeği çingenedir bende bu toplumdanım evet çingeneyim yani arkadaşımızın deyişiylede romanım ama kesinlikle bunlardan şikayetçi değilim. anlıcanız romanlık çingenelikten türemiş bir nesildir...

0|0
    0|0
  • Genel adlari cingenedir kendi iclerinde sadece konustuklari dilde lehce olarak ayrilirlarRoman çingene cingenecik amosak masacilar cadircilar egeli bir türkün iç anadolulu bir turkle konuştuklarıddildeki lehçe ayrımı gibi. Romanların lehçe si yumuşaktır sözcükleri uzatarak konuşurlar çingeneler ise daha sert ve vurguludur amosaklarin ise çok daha şarttır kavga eder gibi. Yaşadıkları bölgelere gorede orfleri değişir.

0|0
    0|0
  • Romanla Arkadaş olursun Cingenle olamassın

Roman Senle beraber çalışır para kazanır Cingene senin paranı çalar

Roman Sarı olur Cingene Kara

Roman Çalgı çalar Cingene Milleti Gasp eder

0|0
    0|0
  • Roman daha enteli oluyor sanırım, çingene daha farklı.Roman Yerleşik hayata geçmiştir artık. Çingene gezici takılır. Ayrıca romanların kendilerine çingene diye hitap edilmesinden hoşlanmaz.

0|0
    0|0
  • hiçbir fark yok

1|0
    0|0
  • arçelik ile beko arasındaki fark kadardır

0|0
    0|0
  • ikiside ayıdır bence

0|0
    0|0
  • Ben her zaman roman kelimesinin çingene kelimesinden daha kibar halde söylenmesi diye bilirdim.

0|0
    0|0
  • çingeneler seyyar heralde :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...