Kara çarşafa girendende girdirenden de nefret ediyorum?

Neden kadınlara böyle bir eziyet nedennn? Yazık değil mi? O zavallı kadınlar o sıcakta o karalar içinde bu bir vahşet !!!
Kara çarşafa girendende girdirenden de nefret ediyorum ?

Bugün ve atatürk zamanıyla aradaki fark? Neden kötüye gidiliyor? Bu kara çarşafın altında olmak ister miydin?

0|0
19|28

En İyi Erkek Görüşü

• İslamiyet ve onun özgür görünümlü zincirleri. İnsanı göremediğin birşeyle korkut senin için kılıktan kılığa girsin.

3|2
    5|3
    • Yorumları okumanizi rica ediyorum :) bu ülkeyi terketmek istiyorum bir kez daha :)

• Ben Allah rızası için yaşıyor bu şekilde hayatımı şekillendiriyorum ve bu işten kazanan ikinci bir kişi olsa olsa caminin kapısında dikilen dilencidir. Sizin için özgürlüğün tanımı bir başka insanın özgürlük tanımına uymuyor diye bu görüşe saygısızlık etmek terbiyesizliktir.

• Şu lafı çok severim. İnsanlar önce gormediği şeylere inanmazlar. Gorunce de sorgulamaya başlarlar. Nedenini bilmediğim kadar bildiğim bir şey var. Siz, insanların kafası ne kadar da dar. Bir filmden alıntı. Bir uzaylının dünyaya gelip insanları tamamiyle saf haliyle gozlemlemesi. İslamiyette zincir yoktur. Yalnış bakan gözler ya da yalnış yaşayanı kendine rehber edinen beyinler, vardır. Halbu ki asla sapmayacağın sapıtmayacağın bir rehber vardır. Ama onu açıp bakmak zorunuza gider açıp bakmadan yorum yapmakta işinize gelir. Sanki islamiyette çarşaf diye bir kavram var da... Mini etekle gezen kız kendi kzım karım eşim değilse giyen beni ilgilendirmez. Çarşafı giyen karım kızım eşim değilse oda beni ilgilendirmez. Geeeksizce, bu soruyu soran sen ve gereksizce cevaplayan seni de hiç ilgilendirmez. O ataturkten bahsediyorsun ya severim kendisini çok buyuk bir komutan ama şapka takmadılar diye binlerce kişiyi astıran. Hani islamiyette zincir. Şapka takmadı diye ipe gitmedimi muhacir?

Erkekler Ne Diyor 27

• Neden giyiyorlar biliyor musun? Atatürk "zorla" çıkarttığı için. Oysa İslamiyette "kara çarşaf" diye bir şey yok zaten, mahrem yerlerin örtünmesi var.

2|0
    1|1
  • insanların giyimine karışılmamalı İslam'a dil uzatanlar İslam'da kara çarşaflara bürün demiyor başını örtsen yüzün gözükecek şekilde elllerin gözükse yeter. Açık saçık kadınlara nasıl bir şey demiyorsak.

1|1
    1|1
  • Çarşaf giyilmesinin nedeni Suudi arabistan ve arap yarimadasinin aşiri sicak olmasindandir sicaktan korunma maksadi ile çarşaf giyilirdi... hem şu an ki kizlar çok mu iyi herşeyleri ortada ama herkez özgür istediği gibi takilir bişe diyemem sadce benim görüşüm aşiri acik giyiniyorlar saygilar

0|2
    1|1
    • Siyah sıcağı çeker !! Erkekler neden beyaz tercih ediyo çöl sıcağında o halde?

• çölde yaşayan kadınların tercihidir. bu şekilde hem ısı-terleme minimuma inmiş olunur hem de güneşin yakıcılığından kurtulunur. su kaybını azaltır. çöllerde gece ile gündüz arasındaki ısı farkı nedeniyle geceleri de avantaj sağlar. buradaki önemli nokta bunların çöl iklimi geçerli olmasıdır. bilindiği gibi çöllerde nem oranı çok düşüktür. her bölge kendi iklim koşullarına göre kültürünü-kıyafetini- oluşturur. eğer yapılmak istenen bu yolla eleştiriyse yanlış noktaya yapılıyor. eleştirinin odağı islamiyet ile arap kültürünün aynı şey sanılması olabilir.

• kardeşim zorla giydirmiyorlar tercih meselesi sen çıplak geziyorsun onlar sana birşey diyorlarmı sende takma onları

3|1
    1|0
  • Çarşaf kültürel bir olaydır, dini değil! Dini olan kısım vücut hatları belli olmayacak ve saçlar görnmeyecek şekilde örtünmektir.

2|1
    0|1
  • Tanrıya şükürler olsun Atatürk gibi bir insanı Türklere gönderdiği için... Araplarada aynı zihniyeti taşıyanlara da binlerce gazap versin Tanrım.

1|0
    0|0
  • Al işte ataputcular dan başka ne beklenir

2|2
    1|3
  • madem ülkeyi terk etmek istiyorsun bak havaalanı orda

1|1
    1|1
  • Senin Atatürke saygın olsa isminin baş harfini küçük yazmazdın. Sana Mehmet Akif Ersoy ile cevap veriyorum;"MEDENİYET DEDİĞİN AÇMAKSA BEDENİ,
    DESENE HAYVANLAR BİZDEN DAHA MEDENİ".

1|3
    2|1
  • Kendi inancı doğrultusunda bunu tercih etmiş ve ona görede senin giyinişin yanlıs. O sana gelif laf ediyor mu? Çok sevdiğin atatürkün ilkelerinden değil miydi laiklik? Ne demek peki bu laiklik. Din ve devlet işlerinin birbirinden ayrilmasi. İsteyenin dinini özgürce yaşaması değil miydi? Kendinizle çelişiyorsunuz hanımefendi. Kimsenin özgürlüğünü kısıtlama hakkınız yok.

1|0
    1|1
  • sen islamiyeti ve Atatürk'ü hiç anlayamamissin.. anlatmayada gerek duymuyorum çünkü, bir roman yazı çıkar. sizin gibi heryerini açmayı bir marifet olarak gören insanları bilgilendirmek dahi istemiyorum.

1|1
    1|1
  • Onlar öyle mutlu demek ki.
    Herkes kafasına göre.

1|1
    1|0
  • Bacimin örtüsü batmissa zalimin gözüne,
    Billah acirim tükürüge, tükürsem yüzüne,
    Medeni olmak açmaksa bedeni,
    Desenize hayvanlar bizden daha medeni

Mehmet Akif Ersoy

1|1
    1|1
  • burada gördüğüm tek zavallı sensin gizli

2|1
    1|4
  • bu neyin kafası arkadaşlar?

0|0
    1|1
  • Boşveeer bak dalgana.

0|0
    2|0
  • Ozgurluk bidir herkesin hayatina kimse karsamaz misal ben bu sekil giyinirim o bu sekil giyinir su bu sekil giyinir😂😂😂😂

1|0
    1|0
  • Hayir sinir olur hicte sevmem

1|0
    1|1
  • kadinlarin kendi vucutlarini teşhir etmesi bence daha büyük vahşet

2|0
    1|1
  • Kapalilara laf atma. Bende cok atardim sonra birisi karsima cikti neyse iste cogu bildigin gibi degil ama

0|0
    2|2
  • İnsan olmak zor bu ülkede yazık kadinlara

1|1
    1|0
  • İnsanların inançları ve kıyafetleriyle yargılayamaz ki belki de özünde pırlanta gibi bir ablamızdır :)

0|0
    1|0
  • Cehennem daha sıcak yetmezmi

0|1
    1|1
  • kötüye gidiliyor diye bir durum yok seçim meselesi bu cennet veya cehennem için

0|0
    1|1
  • Akşamları karanlıkta görünce korkuyorum, öcü sanıyorum :D

1|0
    3|2
  • Boş verr

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 19

• Ön yargılı bakıyorsun kadın rızası dışında zorlanmadıkça sorun yoktur
    Oranı buranı açmakla modern olunmuyor Kapalı olunmakla da dindar olunmuyor
    Kapalı olmakta olmamakta seçimi kadına aittir Buna göre aşalamak da yanlıştır

2|1
    1|0
  • Sanane?
    S a n a n e? İnsanlar ne isterse onu giyer. İsteyen minisiyle dışarda gezer isteyen çarşafıyla. Demekki onun doğrusu bu. Sen kimsin de karışıyosun insanlara? Bu hakkı nerden buluyorsun? Bende çarşaf giyinmiyorum ama karışıyormuyum? Kuranda çarşaf giyinin diye yazmıyor bile ama bak dediğim gibi bu onun doğrusudur. Sanane sıcak mış soğuk muş? Allahım yarabbim bak güzel kardeşim dünyanın hertarafında insanlar artık birbirine saygı gösteriyolar. Bu çarşaf mış türban mış konularını her ülke aştı. Sen onu sevmiyor olabilirsin ama saygı göstermek zorundasın ! 2016 ya yaklaşıyoruz be yapmayın şöyle şeyler cidden milletimden utandırmayın beni. Saygılı bir millet olarak tanılsak daha iyi olmaz mı?

0|1
    1|0
  • Ya kardeş zaten Kuran'da çarşafa girin diye bir şey yazmıyor. Sadece mahrem yerlerini belli olmayacak şekilde örtmeleri söyleniyor. Ama insanlar abartıyor bunu. Yani kendi isteği ile yapıyor. O yüzden kendilerine kendileri ediyorlar. Onlar öyle mutluysa sana laf düşmez.

1|0
    3|1
  • herkesin hayatına kimse karışamaz?

1|2
    2|2
    • Yapma allah aşkına kim girmek ister bunun altına tamamen beyin yıkayıp işkence etmek !

• ya bunu bu soruya atmıcaktım.:D:D yine uymuş aslında. ben de karşıyım üsturuplu kıyafetlerle adam akıllı kapanılsın tabii ki.

• Isterdim ama malesef o iradeye sahip degilim. Seni ne ilgilendiriyor ki? Sevmeyebilirsin sevmek zorunda degilsin saygi duymak zorundasin. Rabbimiz oyle emrediyor bunu sorgulamak senin gibi kendini bilmez birine dusmez. giyenden nefret et ama giydirenden nefret edersen imanindan da suphe et veya olmayan imanindan..

1|1
    1|0
  • Ya sana ne ya sana ne home.arcor.de/.../mkemal03_480.jpg

1|1
    1|0
  • Ben de

1|0
    1|0
  • Sanane? Özgürlük diyorsan onların tercihlerinede saygı duymalısın tek taraflı olmuyor.

3|1
    1|0
  • Doğru gerçekten.

1|0
    0|0
  • Özgürlükten bahsedip insanların inançlarına laf etmek ne kadar doğru? Onlara göre asıl zavallı biziz. Vahşet değil o. Inandıkları şeyi yapma mücadelesi. Onlar mutlu.

0|0
    1|0
  • Kişinin kendi şahsi kararı, kendisi isterse çıplak gezer isterse zerresini göstermez.

0|1
    1|0
  • Sanane sen soyununca sana karşılmıyor sen kimsin ki onlara karisiyorsun ! Onlarin yerine Atatürk yanmiyicak cehennemde. ona kendi günahları yeter sanada !

0|0
    1|0
  • Kendi tercihleri karismak bize dusmez

2|0
    1|1
  • Tercih meselesi.

1|0
    1|0
  • Çarşaf inanışla alakalı bişeydir ve senin inanmadığın belli ayrıca çarşafla insan açıklardan daha az yanar tek sorun biraz terler kimsenin inancını giyinişini sorgulama senin vahşet dediğin şey o çarşaflılar için yaşamak demek

0|1
    1|1
  • Sen olmayan beynini yorma böyle seylere

0|2
    1|1
  • Kendi istekleriyle takiyolar bizene de?

1|1
    1|0
  • Normal de senin gibi birine yorum dahi yapmam ama şunları demeden geçemiycem yahu insan mısın sen hiç düşünmek gibi bir işlevi var mı beyninin artı sanane milletin hayatından seçimlerinden sana batan ne ve son olarak o kara çarşaf sana girsin diycem ama girmiş ki böyle inliyorsun

0|0
    1|0
  • genelde işid zoruyla oluyor..
    kapalıyım ama kara carsaf bilmiyorum ya giyemem zorlanırım ve o çarşafın içinde kimin olduğu belli değil gercekten devir değişti birşey diyemiyorum yinede

1|0
    1|2
    • İşid ne alaka la? Çok komik

• Suriyeli arkadasim var :))) oradakileri carsafa girmeleri icin zorluyorlarmis ;) gul doya doya

Yükleniyor...