Dünyanın En Büyük Uçak Mezarlığını Gördünüz mü?

Dünyanın En Büyük Uçak Mezarlığını Gördünüz mü?
Merkezde, THY tarafından 1985 yılında hurdaya ayrılan Boeing 707-321B tipi “Başak” adlı uçak kaderini bekliyor.

49 yıllık Başak adlı uçağa temizleme aracı çarpmış ve arka kapı hasar görmüştü. Uçağa takılmak istenilen kapı uyum sağlamayınca ‘Başak’ seferden çekilmişti.

1965 üretimli Boeing 707-321B tipi Başak adlı uçak ilk olarak Pan * adına uçuşlara başladı. 1978 yılında ise THY’ye kiralanarak TC-JBS kuyruk tescili aldı. Uçak 1985 yılına kadar THY filosunda uçtu. 1985 yılında ise hurdaya ayrılıp, uçak gemiyle ABD’ye götürüldü.

abd’nin Arizona eyaletindeki Tucson kentinde 10 km karelik devasa bir alanda, çöl güneşinin altında sıra sıra dizili askeri uçaklar, Uçsuz bucaksız kargo uçakları, bombardıman uçakları, Herkül, F-14 ve Tomcat savaş uçaklarından oluşan Dünyanın en büyük uçak mezarlığı olarak bilinen bölgede tam 4400 tane uçak cesedi var..

Esen Kalın.

SerKan1923

Güncellemeler:
@Siplükoriye @pink_hole @E_İnsaN @Glyfener @Nurbanunuzzz @Haticenuuuur @buketburcu @LyannaStark @Mtkmrve @Tavuk_götü @taalia @DamdaDeliVar @irmolika @s5xI4 @Hpolat0121 @voluptuous @ÇizgiliKedi @gıcıkbella
@meliksahgmailcom @benaslındayoğumm @mehcab @Beatriceee @çikolatacı_- @Atarlıçikileta @İsra_ @GülKızz @TerazininHúznù @Asenaakonçuy @Mesen @KaymakliKünefe @DarkQueenn4 @sare-demir

0|0
4|11

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 3

Erkekler Ne Diyor 10

• Rockafeller denilen siyonist köpeğin mezarlığı.. Dünya atmosferini kirleten en büyük güç... Elektrik motoru ile uçabilecek uçaklar yapılmasına rağmen bu deyyus petrol tüketimi uğruna piyasaya çıkarmıyor.

0|1
    1|0
  • Türkiyede olsa eskiciler, hurdacılar basardı orayı. Ben bile parça toplamaya giderdim

0|1
    0|0
  • hayır

0|1
    0|0
  • Keşke benim olsaLAR..

0|1
    0|0
    • Bu uçakların yedek parçaları tüm ülkelere satılıyor..

• Türkiye'de Cafe Yapacaklardı Konya'da belki açılmıştır. Bir yabancı ev yapmış yakında paylaşacağım takipte kal..

• Tamamdır ;)

• kıyak

0|1
    0|0
  • Adamlarda uçak mezarı var dayı :)

0|1
    0|0
  • Bu yer gta san adlı oyunda bile var, ora cok sık giderdim pro içmeye :D

0|1
    0|0
    • GTA 4 Eflc ve GTA5'de Var Bende Adam Götürüyorum.

• popmundo demi türkcemi o :D hemen bende baslayım

• Ciddiyim çok elit insanlar var son zamanlarda barzolarda takılıyor. Gerçek hayatta ne varsa oyunda var.

• Çok iyiy görünüyor ya orada olup incelemek isterdim :)

0|1
    1|0
  • Hurdacı görse burayı heycandan ölür :D

0|0
    0|0
  • gormemıstım

0|1
    0|0
Yükleniyor...