90'lardan neler var aklınızda?

Ergenler yaş itibariyle bu soruya giremez ama gönlümüzdeler:) Ey gençliğinin baharındakiler kışa doğru adım adım giderken 90'lardan aklınızda ne kaldıysa paylaşın hadi.

Gizli,sen hep ergen kal.

Not:Soru nickini kopyala yapıştır yaptığım DecadenceOfOrpheus'a ithaf olunur:)

Güncellemeler:

0|0
11|33

En İyi Erkek Görüşü

• ahaha güzel soru

neler yok ki :D 80'lerden bile var

commodore64, amiga, leblebi tozu, fikirtepe deki fenerbahçe altyapısı yeni kurulmuşken o zamanlar toprak olan sahada toz yutmalar, 103 gollü şampiyonluk (bu 80 ler sonu ama olsun <3) , dole konserveler, kutuyla alınan yeşil muzlar, TV de siyaset-haber hariç birşey seyretmeyi sevmeyen babamın bile ilk zamanlarından izlediği süper baba dizisi. ooo çok var

bir de çocukluğum ve kahramanı rahmetli babam tabi. hindistan cevizinin suyunun hepsini benim içmeme izin veren babam.

1|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 32

• bmx bisikletim vardı benim freni tutmazdı ayağımı tekerleğin arasına sokup fren yapardım. (hala işe yarar)

türkiye gazetesi'nin verdiği ihlas bisikletler

bonibonla intihar etmek.

9taş

tasolar

sega amiga karakutu

kaygısızlar

süper baba

bizimkiler

sıcak saatler

çılgın bediş

ruhsar

grup vitamin

ayna grubunun meşhur gözlükleri

ünlü futbolcu isimleriyle mahalle maçlarında onların isimlerini almak

yumiyum

cino

tutti frutti

kara melek

tayfun hadi yine iyisin

sokakta oynanan misketler

vampir dişi

sulu göz

cine 5

freddy

cartel

saadettin teksoy

balık tutulan mıknatıslı oyuncak adını hatırlamıyorum

tetris

Yoruldum inan saymakla bitmez..

3|0
    0|1
  • 1|0
    0|0
    • kara şimsek mi o:)) hepsi harika teşekkürler.

• Tek hedefim elimdeki misketleri 2 ye katlamaktı bide mahalle maçlarında gol atmak başka bişey istemezdimki:)

• :) lastik oynardı ya kızlar şişkoluktan bacağımı kaldıramazdım :))İçime dert oldu valla:)

• pinokyo bisikletten vitesliye geçiş, bosnanın bombalanışı, antep fıstıklı devasa salamlar, kadınları gladyatör gibi gösteren vatkalı gömlekler, damak katili leblebi tozları, oduncu gömleği modası, tvde sürekli dönen robocop filmleri, uğur mumcu suikasti, tetris, şans getirdiğine inanılan her zaman tiksintiyle ve korkarak baktığım troll anahtarlıklar vs

1|0
    0|0
  • PlayStation ( Crash Bandicoot <3) ( Bundan öncesi kara atari <3 )

Çatıya çıkıp pencereden bağıranın direktifleri ile anten düzeltmek

Tv'yi açmadan önce gelin duvağı açar gibi dantelli örgüyü kaldırmak

Taso

Çelik çomak

Misket, gaflik, başaltından vurmak, ütmek <3

Bir yan sokak bebeleri ile farklı mahalledenmişcesine "mahalle maçı" yapmak

Hayat Ağacı ( Sam <3)

Cesur ve Güzel <3

2|0
    0|0
    • anten düzeltmek :))Bunu unutmuştum:) Sam hoş hatundu bende Kyle'a hastaydım da şu an hiç tipim değil:)))

• Hakkım yendi :(((8 En iyi cevap benim hakkımdı :((88

• floydi:((( sana özel soru aççam:)

• Uçan kaz, Esteban,Clementine (acayip korkardım bu çizgi filmden),Elm sokağı, Adam olacak çocuk,Susam sokağı. Mahallede akşamları kalabalık bir şekilde oynadığımız saklambaç. Bir de ne akalaysa Oya-Bora:)O zamanlar marjinal geliyodu bu grup,daha yeni pop müziğe alıştığımız dönemler.Hee bir de Harun Kolçak'ın "Gir Kanıma" şarkısına çektiği klipteki saçma sapan dansı:)

2|0
    0|0
  • orta okuldaykendı galıba matematık fen turkce gıbı derslerım 8 9 10 gelırken muzık ve bedenegıtımı dersınden butunlemeye kalmıs olmamdı :)) ama muzık ogretmenıme hala asıgım be

1|0
    0|0
  • atari salonlarına gitmek, on jetonu daha ucuza almak, street fighter, mortal kombat gibi oyunların filmlerini dört gözle beklemek, kara kutu oynamak, joystick kırmak, Bir Demet Tiyatro'nun sıkı takipçisi olmak , taso oynamak, örümcek adamı izlemek, hulk izlemek, Tsubasa'nın dönümlerce koşması v.s. v.s.

1|0
    0|0
  • "hayat ağacı" vardı. Sam'e aşıktım. o_O

2|0
    0|0
  • susam sokağı-99 depremi vs geliyor

1|0
    0|0
  • ateri salonlarında street fighter, meşhur mustapha oyunu..

mario'nun.. sevgilisini kurtamaya çalışıyoduk

tsubasa

çılgın bediş

mahalle maçları (sonu kavgayla bitenlerden)

1|0
    0|0
  • Mahalle maçları

Mustafa Sandal araba

9 taş

Reha muhtar ateş hattı

Tusubasa

Hagi

Popescu

Taffarel

1|1
    0|0
  • 1|0
    0|0
  • burak kut o donemın en buyk santcılarndandı hey gıdı hey 8110lar yenı cıkmıstı ınternet cafelere half life oynamaya gderdık

1|0
    0|0
  • star tv pazar gecesi sineması

1|0
    0|0
  • 90 lardan aklimda feyaz sifo ali metin riza var modern talking var heman kalimero clementine var

1|0
    0|0
  • Güzel zamanlardı.İzel,çelik,ercan.Fakat çok kötüydü kıyafetler,eski resimlere bakınca gülüyorum.O yıllarda hiç unutamayacağım ilk arabamız renault flash vardı 90 model.Akşamları caddeye giderdim :)))))

1|0
    0|0
  • Sabahları erken kalkıp tsubasa mahallede taso hafta sonu piknikleri fifa 98 bunları unutamıyorum

1|0
    0|0
  • Atari salonları

Mahalle maçları

O zamanın komşulukları

Sokakta geceleri boza satan adamlar

Elma şekerleri

Pokemon tasosu çıkması için bütün paraları yatırdığımız onca cipsler :(

1|0
    0|0
  • Ergen nedir.

Bu sitedeki düşük yaş gurubunda çok bilmiş biri olarak sana istediğini veriyorum.

youtube.com/watch?v=WDAFGI7C5Xw

1|0
    0|0
  • tek hatırladığım hatırlatılatılan çok yaramaz bi çocuk olduğum ve annemi emmediğimmiş teyzemin kızı beni kovalıyomuş ben kaçıyomuşum sonra bağırıyormuş bu çocuk bi türlü durmuyor filan diye böleydi 90lardan tek hatırladığım

1|0
    0|0
  • Okul

Pop şarkılar

Atari salonları

v.s

2|0
    0|0
  • belki de son jenerasyon idik adam gibi tv izleyip içinden kendi kahramanlarımızı çıkartabildiğimiz. bundan sonraki nesillerin çocuklukları adına o kadar güzel anıları olacağını sanmıyorum.

1|0
    0|0
  • Teyze senin yaş kaç allah aşkına?

1|0
    0|0
  • ruhsar, ninja kaplumbağlar, onun arabası var şarkısı

1|0
    0|0
  • ben hep ergen kalacakmışım.

1|0
    0|0
  • Maşallah millet ne beyin fırtınası yapmış usta :)

1|0
    0|0
  • hayırlamıyorum çok sarhoştum

1|0
    0|0
  • en net hatırladığım olay dut ağacından dut yemektir

1|0
    0|0
  • Okul önlüklerim ve yakalarım

1|0
    0|0
  • Ablacım ben 85 doğumluyum 5 yaşında daha yeni yeni açılmaya başlamışım

nereden hatırlarım :)

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    2

Kızlar Ne Diyor 11

• Ben hatta 80 lerden perihan abla demek istiyorum. Hiç kaçırmazmışım. :) Adile teyze yi dee!

Ben 7 yaşındayken 1992 yılında aldığımız Walkmanimi asla unutamam. Walkmanimde dönüp duran Yonca evcimik ve seden gürel şarkıları ayrıca benim çocukkenki nilüfer hayranlığım:D 90 lardan hatırladıklarım herıld yani, susam sokağı, tasolar, süper baba, hergün yayınlanan zeyna, reha muhtarla ana haber bülteni, vay anasını sayın seyirciler:D süleyman demirel, tansu çiller, mesut yılmaz muhteşem üçlüsü, yılbaşı tv programlarında dansöz oynatmaları, mektup yazmak, hülya avşarın şarkı söylemeye başlamasına şaşırmak, bol gömlekleri dar pantolonların içine sokarak gezmek, permalı saçlar, radyofonik oyunlar, ferhan şensoy tiyatro oyunları, okan bayülgenin gece kuşu programı televizyon çocugunu da unutmayalım:) Bizimkiler, böyle mi olacaktı mahallenin muhtarları, capri capri sun :) Kitaplar.. Şeker portakalı, çocuk kalbi.. 90larda çocuk olan herkes bilir:) Ben 85liyim tabi maalesef o güzelim yılların sonlarını yakalayabilmişim.

2|0
    0|0
  • link

link

link

link

link

Özledim yaaaa :(

1|0
    0|0
  • Takoz cep telefonum vardı son 2 senesinde 90'ların...

Aslında annemindi..Hatta bir gün yanıma alsam mı diye çok düşündüm ve almadım sonunda..O gün de kapkaç mağduru olmuştum..:D

Ama en önemlisi 1990 da canım kardeşim doğdu...

:D

Geri kalanlar herkesin yaşadıkları..

1|0
    0|0
  • link

Böyle güzel olsaydım çok mu:[

1|2
    0|1
  • ninja kaplımbagalar, voltran, heman , susam sokagı , TRT1 yılbaşı geceleri... perihan abla , bizimkiler... şimdilik aklıma gelenler bunlar

1|0
    0|0
  • dışarda özgürce koşup bağıran çığıran çocuklar

1|0
    0|0
  • 1|0
    0|0
  • link arnavut kaldırımı, patlayan şeker, tasolar, şirinler...

1|0
    0|0
  • Bu soru çokça soruldu ama cevap vereyim yine :D

Cino

Saçma sapan şarkılar

Ozan Orhon - Ortada kuyu var yandan geç

Patlayan şeker

Mino sakız

1|0
    0|0
  • 90'lar değil de 40's 50's çok hoşuma gidiyor ya

1|0
    0|1
  • Leblebi tozu,altın paralar ,tetris,nutellanın olmayıp çokomelin dibini bulduğum yıllar ..

0|1
    0|0
Yükleniyor...