Tarihte sizi en çok etkileyen olay nedir?

Merhaba arkadaşlar, tarihi çok severim bu aralar osmanlı devleti ile ilgili videolar, tarih kitapları ve internette çeşitli belgeler bilgiler okuyorum ve gerçekten müthiş görkemli bir imparatorluk imiş... Sizi tarihte en çok etkileyen olaylar nelerdir?

0|0
310

En İyi Erkek Görüşü

• bir yamacın tepesinden çin ordusunu izliyordu Metehan biraz düşünceli ve morali bozuk gibi duruyordu.daha sonra ordudaki asker sorar:'hakanım neden böyle umutsuzca duruyorsunuz yoksa savaşı kazanamayacağımızı mı düşünüyorsunuz ? diğer askerlere de bir huzursuzluk çökmüştür' der.Metahan ordusuna dönerek:'hayır asker savaşı kazanamayacağımızı düşünmüyorum,savaştan sonra bu kadar çinliyi biz nereye gömeceğiz' der.

Ben bazen hatta genelde Türk Milletine Allah tarafından büyük bir savaşma yeteneğinin verildiğini düşünürüm.ve maide suresi 54.ayette Türklerden bahsedildiği yorumunu yaparım.her bir devlette ayrı ayrı kahramanlıklar.anlatmaya kalksan bi 3000 yıl daha geçer.

1|1
    0|0
    • paylaşımın için çok sağol çok etkileyici gerçekten sağolasın

• rica ederim.asıl soru için teşekkürler :)

• Allah'ın Doğuda bir ordusu vardır.Onun adını TÜRK koymuştır kendisine baş kaldıranı işte onlar vasıtasıyla intikam alır. hadis-i şerif

buna benzer başka hadislerde var

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 3

• sümerler, lidyalılar,babil...vb. ilk türk tarihi asya hun, avarlar,iskitler,...vb. ve ortacag döneminı zevkle okurum filmlerini belegesllerini kaçırmayaya calışırım. benı en etkileyen olayylar fatihin karadan gemi yürütmesi ve kafkas cephesinde savaşmadan şehit olan binlerce asker

bu arada güzel bir soru sormuşsunuz.

0|0
    0|0
  • arap israil savaşları.

0|0
    0|0
  • kanuni sultan suleyman dönemının tamammı benı cook etkıledıı:)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• İstanbul'un fethi

Kanije Savunması (Kaledeki 10bin kişilik Osmanlı askerinin 100binlik Haçlı ordusuna karşı verdiği savunma ve onları altetmesi)

Kürşat'ın Çin Sarayı baskını

Çanakkale ve İstiklal Savaşımız

0|0
    0|0
  • Metehanın onluk sisteme göre düzenli orduyu kurması,papanın Attilaya yalvarması ve avrupanın Attilaya Tanrı'nın kırbacı demesi, çinlilerin Kültigine yenilmez savaşçı demesi, binlerce çin askerinin olduğu sarayı Kürşatın 40 askeriyle basması, İstanbulun fethi, Atatürkün çanakkaledeki kahramanlıkları, kurtuluş savaşını başlatması ve bağımsızlık mücadelesi

0|0
    0|0
  • 300 bin kişilik ordusuyla kendısıne yaklastıgını duyan ALPARSLANIN 10 bın kısılık ordusuyla bızde onlara yaklasıyoruz demesı ... cesarete kara gozluluge baq :d

0|0
    0|0
  • Tarihi bende çok severim osmanlısından tut Türklerin anadoluya ilk geldiği yıllara kadar

Tarihin en şiddetli ve Etkileyicisi

Çanakkale şavaşı

Kurtuluş savaşı

1|0
    0|0
  • 1453 İstabulun Fethi Çağ Kapatıp Çağ Açan Tarih

1058 Senelik İmparaotluğu Sonlandıran Tarih

Peygamber Övgüsü Almış Olan Padişahın Yaşadığı Tarih.

1|0
    0|0
  • En çok etkileyen olaylardan biri: Bizanslıların imparatora karşı ayaklanması ve bunun sonucunda imparatorun bizansın yarısını doğraması

0|0
    0|0
  • Olay aklıma bir şey gelmedim ama şu çok güzel bir yöntemmiş : Osmanlı'da evlenme çağı geldiği halde evlenmeyip de ailesiyle yaşayan erkeklerden vergi alınırdı.

0|0
    0|0
  • avusturya macaristan veliahtı 2. ferdinant'ın öldürülmesi :D asfasjgfkalsgf

0|0
    0|0
  • dün musakka yedim. etkisindeyim.

0|0
    1|0
Yükleniyor...