Herkes kitap oku der, peki bu kitap ne tür bir kitaptır?

Herkes kitap oku diyor peki bu bahsedilen kitaplar ne tür kitaplar? Hertür kitap buna giriyor mu? Yoksa saçma fantastik kitapların bu alana girme hakkı yokmu?

*saçmadan kasıt, gerçekten/gerçekçilikten fazlasıyla uzak olması.

0|0
6|3

En İyi Kız Görüşü

• Balzac'ın çok sevdiğim bir sözü var: "İçinde bir şey bulunmayacak kadar kötü bir kitap yoktur." Esas kitapları okunacaklar ve okunmayacaklar ya da iyiler ve kötüler gibi çok basit ve yüzeysel bir şekilde kriterize etmek insanı okumaktan soğutur. 'Saçma fantastik kitaplar' sözünden anlıyorum ki, fantastik kitaplar ilgini çekmiyor. Ama bu onları sırf fantastik oldukları için saçma yapmaz. Hayal gücün yok mu? Ya da gerçeklere, bir iki saatliğine biraz sıradışı, ilginç bir dünyaya göz atamayacak kadar mı bağlısın? Hiçbir kitap saçma değildir, sadece size hitap etmiyordur. On iki on üç yaşında bir genç bir yerden başlayacaksa okumaya, illa ki Savaş ve Barış, Sefiller ya da ne bileyim Çalıkuşu okumak zorunda değil, aksine kendisine henüz kitap etmeyen, ilgisini çekmeyen hikayelerden başlarsa, kitap denilen şey onun için bir kağıt destesinden öteye geçemez. Bırakın kim hangi "tür" kitapları seviyorsa, hangisini okurken daha fazla zevk alıyorsa onu okusun. Bu kadarını kısıtlamaya kimsenin hakkı yok.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Evet bende anlaamadim bence biz kurani kerim okuyak mubarek kardesim

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• psikoloji kitapları geliştiriyor gerçekten insanı, romanlardan kelime hazineni ve bakış açını zenginleştirir.

1|0
    0|0
  • Fantastik edebiyattan anlayan turk halki cok az tabikide. Kitaplarin kategorileri yoktur. Cesit oladak kategorileri vardir benim icin bilim kurgu ve fantastigin bir adim onde olduğunu söyleyebilirim

0|0
    0|0
  • Gerçekten uzak diye bir şey yok

0|0
    0|0
  • herkesin sevdiği tür farklıdır. fantastik kitaplar hayal gücünü genişletir. her türlü kitap okunur. yorumlaması okuyuca kalmış bir şeydir.

0|0
    0|0
  • Polisiye <3

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• fantastik kitaplarda olsa okumak iyidir diksiyonu düzeltir kelime haznen gelişir daha kaliteli cümleler kurabilirsin ve ikna kabiliyetini geliştirir hayal dünyanı geliştirirki buda yaratıcılık demektir... Ne tür olursa olsun kitap okumak güzeldir..

0|1
    0|0
  • Her Tür kitap olur

0|0
    0|0
Yükleniyor...