Karabasan nedir ve niye gelir, fikri olan var mı?

Karabasan nedir ve niye gelir? Takinca takiyomu bu ya? Gece uyutmuyo, Yakalsam kafasini ezecem.

Güncellemeler:
Dua falan demeyin ise yaramiyo Okumadigim dua kalmadi dun gece. Gordum meleti siyah golge gibi bisiydi, gozler acik ama ellerimi oynatamiyorum.

0|0
11|6

En İyi Kız Görüşü

• off eskiden çok fazla yaşardım şimdilerne nadiren oluyor.

uyandığını sandıkça uyanamamaış olduğunu farkettimek oofffff düşününce bile gerildim .

uyanabildiğin an çık yataktan bi süre ortan değiştir diğer odalara falan git iyice açıldığında tekrar uyumayı dene . yoksa kaldığı yerden devam ediyor basmaya .

bazende daha yatarken farkedebilirsin olaağını farkettiğin anda kalk yataktan bi dolaş kendine gel öyle uykuya geç . işe yarıyor.

0|1
    0|0
    • Ben bunu gordum ama, siyah golge gibi bisi duvarda geziyodu.

• o duyduğunun karabasan olduğuna eminmisin . ben başka bişey diye biliyorum

• evet eminim, sen ne duydun?

Kızlar Ne Diyor 10

• sırt üstü yatma 7 kere ayetel kürsiyi oku bişeycik olmaz :D

0|1
    0|0
    • 7 kere mi? 5 ciyi okurken uyuya kalırım ben:) daha kısa bişi olmuyomu :)

• Yatakta ekmek ne gezer, ne alaka simdi ya seninki

• link

ya herhangi bişey yemissen yattığın yerde dokulebilir ekmek kırıntısı demiyorum :D

• ayyyyyyyyyyyyyy bir ara bana her sabahh ezanından sonra geliyordu

uyanık gibisin fakat ağırlıktan kalkamıyorsun

hareket edemiyorsun gözünü açamıyorsun buğulu görüyormuşsun giib

sıkıyor seni. duada okuyorsun valla namazda niyazda olanada gidiyor olmayanada

çok araştırdım bilmem ne kadar doğru

kaslardan kaynaklanan bir durummuş falan filanmış diyorlar

0|0
    0|0
  • karabasan sadece halk arasında söylenen şey,normalde bu bir uyku felci.eğer gelmesini istemiyorsan yatmadan önce ayetel kürsi oku,hiçbir şey olmaz.

0|1
    2|0
  • daha tanışma fırsatımız olmadı :D

0|1
    0|0
    • Umarim olmaz bagimlilik yapiyo, heralde bana gelen kiz ve bana asik falan oldu

• Bildiğim kadarıyla çöp kovasının yanından ve su birikintisinin yanından geçerken destur geri dur demek gerekliymiş, düşünce gücüyle kendine çekme ve ayetel kürsiyi baştan sona yanlış okumazsan üstünden giderlermiş

0|0
    0|0
  • karabasan dedikleri uykuda felç hali

vücut kendini uyurken savunamaz hareket halini önlemek için felç geçirir işte o karabasan ondan duayla gecmiodur:D

0|0
    1|0
  • Burada yeteri kadar bilgi verilmiş ;

link

0|0
    0|0
  • elleri kolları tersse baska şeylerde olabilir

0|0
    0|0
  • dua istemyiorsun ama kurtulmak istiyorsun? e o zaman zor iste biraz cünki bu bir inanc meselesi! besmelesiz okumadan yatarsan gelir o zaten sen okumuyorsun ki önlem alasin

0|0
    0|0
  • Hiç görmedim.

0|1
    0|0
    • Adresini ver iletim arkadaslara bu gece

• Sağol ben misafir sevmem :)

• Kotu ruh o bicak islemez ona hemde bicaklik is yok bilegimiz var yani, kullandirirsa tabii, duyduguma gore yakalanabiliyomus

Erkekler Ne Diyor 6

• sen kafasını ezmeden onlar sana basmış olur sen git önce bir boy abdesti al sonrada nas suresini ile ayetel kürsi i ezberle yat geldiklerinde silahın olsun yani kaptınnn ? :)

1|0
    0|1
  • ayetel kürsi duasını oku kimse gelemez ecelden başka..

0|1
    0|0
  • başıma gelmedi hiç basılanlardan duyuyoruz birşeyler

0|0
    1|0
  • Ezseydin işte kafasını görmüşsün. Madem kafasını ezecek kadar güçlüsün. Dön yat neyaparsa yapsın :)

0|0
    0|0
    • Bekara kadin bosamak kolay misali, o duygu sanki topragin altindasin ama nefes alabiliyosun. gelde uyu

• Karabasan halk arasındaki tabiri.Uyku felci deniyor buna öyle adam falan da gelmiyor tabirindeki gibi

0|0
    1|0
  • Uyku felcidir..

0|0
    0|0
Yükleniyor...