Kominzm sosyalizm faşizm bunlar hakkında bilgim yok nasıl öğrenebilirim?

kominzm sosyalizm faşizm bunlar hakkında bilgim yok nasıl öğrenebilirim?

0|0
3|13

En İyi Erkek Görüşü

• Google kütüphane denen yerler var oraları bir dene

0|1
    0|0
    • herkes google diyor ama anlamıyorum bakmadım değil :D detaylı bir şekilde kitap mı alsam ? ama hangi kitabı alıcam vs onları soruyorum

• Bence yaşamak icin gerekli yoksa bitkiler gibi yaşamış olursun

• teşekkür ederim :)

Erkekler Ne Diyor 12

• Komünizm: Komünizm (Latince kökenli communis - ortak, evrensel); üretim araçlarının ortak mülkiyeti üzerine kurulu sınıfsız, parasız ve devletsiz bir toplumsal düzen

Sosyalizim: Sosyalizm, sosyal ve ekonomik alanda toplumsal refahı devlet kararlarının getireceğini ve üretim araçlarının hakimiyetinin toplumlara ait olduğunu savunan, işçilerin yönetime katılmalarına ağırlık veren, özgür girişimi devletin ve sendikaların baskısı altında tutmaya çalışan, telkin ve propagandalarını eğitim, tarım ve vergi reformları üzerinde yoğunlaştıran ekonomik ve siyasi teori.

faşizm: Faşizm, ilk olarak Benito Mussolini tarafından Ulusal Faşist Parti'nin kurulması ile ortaya çıkan, otoriter devlet üzerine kurulu bir radikal milliyetçi yönetim sistemidir. İlkeleri ve öğretileri "Faşizmin Doktrini" adı altında Giovanni Gentile tarafından yazılmıştır. 20. yüzyılın başlarında Benito Mussolini'nin sistemini örnek alarak doğan nasyonal sosyalizm (nazizm) ve falanjizm gibi akımlarla beraber faşizm iyice güçlenen bir ideoloji olmuştur

0|0
    0|0
    • işte google dada böyle yazdığı için anlamadığım terimler olduğu içinde azcık anlamıştım :)

• Ben ne bileyim yandex miyim

0|0
    0|0
  • fazla kafa yormana gerek yok bu terimlerle
    istiyorsanda vikipediada herşey yazıyor

0|0
    0|0
  • Wikiden ekşiden araştır

0|0
    0|0
    • herkes google diyor sanki ben düşünemiyorum :D detaylı bir şekilde bir kitapta açık ve yalın anlatılıyor mudur ki

• Sayısız kitap var küçüğüm

• eig seçimini yapmışsın ne diye bilirim google kelimeyi anlatır sadece karpostaldır.. içerik sokaklara inip gezince anlaşılır. Neyse sağlık olsun.

0|0
    0|0
  • bunların tarifin okumakla ögrenilecek seyler değil... bunları yaşayan insanların hikayelerini biyografilrini okuyacaksın ki mantıkların tam olrak ögrenebilesin herkez googdan tanımını ögrenip bilgiçlik yapıyor google kitapların yerin tutmaz asla

0|0
    0|0
  • Wikipedia

0|0
    0|0
  • Ya hayran kaldım gerçekten bilmiyorum öğrenmek istiyorum kitap vs. diyosun hayatında doğru dürüst kitap okumamış çok bilgili olanlar bu kavramları çok iyi biliyor (!)

0|0
    0|0
    • herşeyi bilicek değilim ne alaka ya 29 yaşında olupta daha kaderin ne olduğunu bilmeyenler var onlara ne demeli büyük olupta önyargılı davranan insanlar var hala düşünemeyen insanlar var. ne yani ben bunları bilemedim diye bişi mi var ? neymiş kitap okumayanlar bile bu kavramları biliyormuş çık sokağa çık sor bakalım kaç insan biliyor önemli olan öğrenmek istiyor olmam odaklanmak istediğin yerde durma..

• Sen beni tamamen yanlış anlamışsın

• Bolca okuyarak ya da istersen bana mesaj at Sorularını cevaplayayım

0|0
    0|0
  • Çokta önemli değil boşver 😊

0|0
    0|0
  • Yani bu saatte bunlar lazım oldu ya helal olsun

0|0
    0|0
  • Ben anlatayım...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• vikipediden

0|0
    0|0
  • emine şenlikoğlu çin işkencesi adlı kitbını oku sonra youtube bu kavramları yazonlarla ılgili kısa filmler var oradan anlayaabilirsin :)

0|0
    0|0
  • Googleye yaz ogrenirsin

0|0
    0|0
Yükleniyor...