Bir seferde izleyip anlayamadığınız film var mı?

Bazı filmleri yönetmenler çok pis saklıyor ya da bazen anlatamıyorlar. Bunlara örnek "The Fountain" , "The Lake House"...

Sizin ilk izlemede tam olarak çözemediğiniz filmler hangileri?

0|0
14|15

En İyi Kız Görüşü

• Lost Highway, Donnie Darco, Twelve Monkeys... David Lynch, Terry Gilliam, Richard Kelly, George Lucas, Steven Spielberg gibi zeki yönetmenler zekamı zorluyor bazen...

0|1
    0|0
    • Ayrıca Martin Scorsese, Christopher Nolan da iyi kafa karıştırıyor... Inseption'ı ve Shutter Island'ı (ki birbirlerini anıştırdılar sinir olmuştum) tek seferde anlasam da zeki ve zor adamlar bunlar... Bir de Memento denmiş, herhalde höd diye kalırım onu izlerken... The Prestige de zor değildi "Meğerse bu adammış kötü" deyip sonunda dumura uğratan filmlerdendi keyfili idi...

• Dediğiniz her şeye aynen katılıyorum! Munich de sıktıkça sıkmıştı içimi... Shutter Island devamım gelecek dese de kasardı hani... İyi ki de gelmemiş...

• Teşekkürler takdiriniz için...

Kızlar Ne Diyor 13

• prestij

0|1
    0|0
  • lynch filmleri.

Göl evi filminin orjinali, Kore yapımıdır. Koredeki o farklı tat yoktur bu arada. orjinali olan "il mare" öneririm.

2|1
    0|0
    • kore versiyonu kat kat iyidir... zaten uzak doğu sinemasından hollywood a aktarılan filmler pek iyi olmuyor... iyi gibi gözükseler de (misal The Departed) orjinalleri çok daha iyi

• izledm ama önce Keanu'nun oynadığını izleme gafletinde bulunmuştum sonradan haberim oldu orjinalinden

• izleyipte anlamadığım olmadı ama saçma bulduğum filmler çok olduu hele de bir son yapıolar ki yuhh diyorrum yanii !

0|1
    1|0
  • memento

1|2
    0|0
  • Donnie Darco, Memento.

0|2
    0|0
  • Lanetli Ev :)

0|1
    0|0
  • Prestij.

0|1
    0|0
  • inception -_- ...

0|1
    0|0
  • jacob's ladder

0|1
    0|0
  • İnception''. Anlayamadım ilk yarıda aman dedim çıktım. Neden gizliye kapattın ki :))

0|1
    0|0
  • matrix . aynı gün içinde 2 kere izlemiştim. 2. nin sonunda "heeee" demiştim.

0|1
    0|0
  • Göl evi

Kayıp nişanlı

daha aklıma gelmiyor

Tek yorumla soru üreten sevgili arkdşm :)

0|1
    0|0
    • hahaha Aynen direk aklıma düştü :D

• anlamaktan kasit ne burda?

herkes kendine gore bir cikarim yapiyor iyi veya kotu.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• şampiyonlar kahvaltısı..berbattı!

diğerlerinin hepsini bi kere de anladım:DD hatta seyretmeden anladıklarım var.

1|1
    0|0
  • Zindan adası.

1 kez izledim filmin sonunu anlayamadım ve herhalde gözden kaçırdığım detaylar olduğunu düşünerek erinmedim tekrar izledim,sonra baktım, filmin sonunu herhangi bir yere bağlıyamıyorum,kafayı yicem. beyin fonsikyonlarım durdu malağamı bağladım diye kendi kendimden şüphe duymaya başladım. tam ''dört'' kez izledim, sonunu yine bi' yere bağlıyamadım. psikolojik ve teknik çekim açısından muhteşem bir film, ama gel gelelim o yönetmen koltuğunda oturan totoş filmin sonunu bağlıyamamış. ya da demiş ki ulan ben bu güzel filmin sonunu alakasız bir şey yapayım da izleyenler g*tolsun şizofrene bağlasınlar demiş olablir.

1|1
    0|0
    • hahaha.

Üstadım adam ucunu seyirciye bırakmış. 3tane de olasılık koymuş oturun tartışın ulen demiş :D

• töbe bi daha izlemem o filmi. şizofrene bağladı bizi =)

• :D

• David Lynch filmlerini bir çok kez izlememe rağmen anlayamamıştım.Kafa gerekiyor

Lost Highway,Mulholland Drive filan

Not:The Fountain ne güzel filmdir öyle

2|1
    0|0
    • darren o filmde anlatmak istediklerimi tam anlatamadım zaten benim oluşturduğum bir çizgi romandı üstüne başka projeler yapıcam demişti :)

• izledim the fall u. Hayal gücünün ötesi o film :)

• semazenlerin sahnesi güzeldir..

• Donnie Darko

1|1
    0|1
  • The Big Lebowski, film bitti iyi hoş ama ee?

Lebowski de lebowski aman izle muazzam film dediler jesus dediler.. ama film neyi anlatıyor konu nedir anlamamıştım.

0|1
    0|0
    • aynen birader bildiğin geyik muhabbeti :D

• millet bu muhabette bir de tapıyor:) Tamam güzel film eyvallah.. ama aşırı abartılmış.

• David Lynch ve muadilleri.

Şimdi bizim millet seyredip seyredip, evde kırmızı şarap eşliğinde derin entellektüel kafa ütülemeleri yapıyo ya, bu adam bence kıs kıs gülüyo bunlara.

7978 dk. uzaklara bakmalı/tavşanlı sanat filmi hedesi işte. Yok bir numarası.

0|1
    0|0
  • Matrix. Tüm seriyi izlememe rağmen anlamamıştım... Geçen sene tekrardan seriyi izledim internetten.. Hala da tam anlamış değilim :)

0|2
    0|0
  • the godfather ı 2 kere izlememe rağmen bişey anlamamıstım.. :)

0|1
    0|0
  • revolver =)

0|1
    0|0
  • Lars Von Trier in Antichrist'ı... film bitti bakakaldım noldu lan şimdi diye.

0|2
    0|0
    • Çok iğrenç bir filmdi, resmen midem kalktı o makas sahnesinde

• bu filmi izlediğim gün boş bir günümdü (zaten kar vardı çıkamamıştım dışarıya) 3 film izledim. sırasıyla

1-let the right one in (orjinal olan)

2-antichrist

3-martyrs

psikolojimi hayal et :D

• id sorgulanıyor.. mükemmel bir filmdir.. hele sountrack yıkılıyor :) Lascia ch' io pianga..

• 0|0
    0|0
  • Zindan adası

0|1
    0|0
    • Zindan Adası izlenip üzerine 2saat muhabbet yapılası film. Sonunu p.ç gibi bırakmış yönetmen :)

• Mulholland Dr. yine izlesem yine anlayamam gibi geliyor bana.

0|1
    0|0
  • ... Av Mevsimi,hiç birşey anlamadım.Sanırım filmin sıkıcılığı benim bir noktadan sonra ilgimi kesti.

0|1
    0|0
  • ev

matrix

buyu

1|0
    0|0
Yükleniyor...