O bir idol, o bir tarz!

evet arkadaşlar aşağıda ismini vereceğim kişi hakkında ne düşündüğünüzü soracağım... ama önce bilgi vereceğim...

1000’e yakın bestesi bulunan ve 400’ünü kendi sesiyle seslendiren sanatçı, 35 tane Yeşilçam filminde rol aldı...

Besteleri Akdeniz ülkelerinde, Orta Doğu’da, Orta Asya'da, Avrupa'da Türklerin bulunduğu her yerde dinlenmiş ve adaptasyonları yapılmıştır. hakkında 20’ye yakın kitap yazılmış, ansiklopedilerde yer verilmiş ve bir çok üniversitede onun'la ilgili tezler hazırlanmış ve araştırmalar yapılmıştır. aynı zamanda dokuz üniversite tarafından verilen uluslararası Montu Doktorası var.

ve japon bilim adamlarının araştırması ile açığa çıkan sonuç: avrupada söylediği şarkıyı en çok hissetiren sanatçı...

evet Orhan Gencebay... Ne düşünüyorsunuz?

0|0
5|9

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 5

• Orhan Gencebayı bilindik arabesk bir sanatçı olarak düşünmüyorum.

Dogu ıle batıyı kendıne göre harmanlayan sanatsal bri arabesk açısı var..

Ben severim Sürekli dinlemem ama severim..

Rock barlarda Orhan gencebay modası vardı geçen seneye kadar. Gece nerdeyse onun şarkı ıle kapanırdı ..

Bir evde yoksan şarkısı dinlenmez mi...

Bir aklım takıldı şarkısı...

Kişilik olarak ta gerçekten çok iyi bir insandır kendisi çok mutevazidir.

0|1
    0|0
  • Daha başlığı okuyunca anladım orhan gencebay olduğunu :)) ben topraktan bir canım diyorum :))

0|1
    0|0
  • Bana göre arabeskin en dinlenir hali. Yaptığı müziğe ruhunu da kattığı için sevilesi kılıyor.

Fatih Akın'ın bir İstanbul belgeseli olan, "Köprüyü geçmek - İstanbul Hatırası / Crossing the bridge: The sound of İstanbul" mutlaka izlemeni öneririm. Siya siyabend ve Orhan Gencebay dinlemek, pek bir keyif orada.

0|1
    0|0
  • Şu ünlü ses sanatçısı..bestekar..yorumcu..saz ustası..bilim adamı..filozof..baş aktör..senarist..yönetmen..Orhan Gencebay mı?

Adam king ya..

0|1
    0|0
  • hatasız kul olmazzz hatamla sev beniiii, dırı dırı dıp dıpp.. (müzik efekti pek uymadı ama idare edin;) )

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• orhan gencebay gerçek bi müzik adamıdır.pek dinlemem,şarkıları beni sarmaz ama kalitesine saygı duyarım.piyasada müziği gerçekten bilen bikaç kişiden biri o.led zeppelin'in onun rifflerini kullandığı söylenir ama ne kadar doğrudur bilemem :D

0|1
    0|0
  • Yazını okurken akdeniz ülkeleri kısmında Fedon'u tanıtıyor Adamgibiadam ne alaka dedim, meğer ki Orhan Gencabaymış. Batsın bu dünya dışında şarkısını bilmem,ama gerçek "baba" olduğunu söyler peder, müslüm hikaye diyerekten...

0|1
    0|0
  • o bir müzik adamı...( babam sevdirdi, hep dinlerdi ben küçükken, halen de dinler.. sanırım 2 büyük koli içinde tüm kasetleri vardı.)

0|1
    0|0
  • dinlelemem, şarkılarını sevmem ama bence türkiyede müzikal anlamda en iyisi. (zevk meselesi tabii ama gerçekleri değiştiremeyiz, hakkını yememek lazım)

0|1
    0|0
  • Şöyle düşünün , adam sıfırdan bir tarz yarattı.

Var mı ötesi :D

Bunu dünyada yapan bir kaç kişiden biri

Bkz : Metallica :D

0|1
    0|0
  • :)) Adamı merak ettim valla ölee hızlı hızlı okudum pat die baksam aşa problem olmıcak :D Orhan Gencebay herşeyi ile örnek bir insan bence.. Tarzım değildir ama herzaman saygı duymusumdur

0|1
    0|0
  • ...Efendi ve tarzı olan bir adam.

0|1
    0|0
  • Ben dinlemiyorum ne yazıkki onun söylediği tarzda şarklıları o yüzden kararsızım.

0|0
    0|0
Yükleniyor...