Siyer kitabı tavsiye eder misiniz?

Çok sayıda hz. peygamberin hayatını anlatan kitap okudum. sizin klasik manada yazılan siyer kitaplarından farklı ve çok beğendiğiniz bir siyer kitabı var mı? varsa tavsiye edermisiniz? teşekküerler

0|0
7|9

En İyi Erkek Görüşü

• Ali Şeriati'nin Muhammed Kimdir diye bir eseri var. Bizim Müslümanlar bu eseri pek sevmez lakin aradığın özellikteki kitap bu olabilir.

0|1
    3|3
    • ali şeriati nin bir çok görüşüne katılmam. ama daha önce hac kitabını okumuş ve çok etkilenmiştim. bu kitabı da not alıyorum. teşekkürler

• Bizim Müslümanlar bu eseri pek sevmez demişsin :) sebebi ne bunun? yazarı mı sevmiyorlar düşüncelerini mi kitabı mı?

• Ali Şeriati oldukça farklı, çağdaş görüşlere sahip bir adamdır. Eleştirileri serttir. Şeriati'yi sevmeyenlerin çoğu bu adamı anlamadıkları için sevmezler. Dinler tarihi, sosyoloji, felsefe, tarih bilmeyen adam Şeriati'yi anlamaz, adamın yazdıklarını çarpıtır. Şeriati'ye olan eleştirileri oku, neredeyse tamamı bilgisizliktendir. Görüşlerine gerçekten katılırsın ya da katılmazsın, o ayrı mevzu tabii. Sevmeyen genelde bu yüzden sevmez.

Kızlar Ne Diyor 7

• Ödüllü bir kitaptır link

1|0
    0|0
  • Reşit Haylamaz,Gönül Tahtımızın Eşsiz Sultanı Efendimiz/s.a.v)

Yanlış hatırlamıyorsam ödül bile almıştı.

0|1
    0|1
  • 365 günde sevgili peygamberim daha çok çocuklar için bu

0|1
    0|0
  • Salih Suruç.2 cilt.Siyer dünya 1.lik ödülü almış

0|1
    0|1
  • siyer değil fakat mustafa ıslamoglunun tevsırını şiddetle tavsıye edıyorum:)

1|0
    0|0
    • tefsir yazabilmek için arap dili, belegat, fesahat, tefsir usulu, vb ilimleri derinlemesine bilmek gerekir. bu ilimleri çok derinlemesine bilmeden böyle bir işe kalkışmak büyük toplumların hataya sapmalarına vesile olur.kullanılan süslü kelimeler bir tefsirin kaliteli olduğunu göstermez.

• hangi alanda?

• insanın her alanda evrede bilgiye ihtıyacı vardır dogru ve ufkunu genışlentsın ve lutfen manevı yonden olursa cok mutlu olurum :)

• Kesinlikle Ali Seriati MUHAMMED KIMDIR

0|0
    0|0
  • Green eyes söylemiş zaten çomk güzeldir öneririm.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Annemin okuduğu ; GÖNÜL TAHTIMIZIN EŞSİZ SULTANI EFENDİMİZ 1-2 adlı romanı hemen romanlarımın arasında duruyor , her biri 630 sayfa :)

Annem 1 i bitirmek üzere iken , 2 yi almam için göndermişti :)

1|1
    0|1
  • ben direk kuranın türkçe mealini okuyorum çok enterasan bilgiler var bize anlatılanlarla aralarında ucurumlar var nerdeyse

0|1
    0|0
  • martin lings,ali şeriati muhamedi tanıyalım ve muhammed kimdir

0|1
    0|1
  • Hatem-ül embiya derim ama çok sürükleyici değil çok detaylı bide biraz ağır ama doğru bir kitaptır

0|1
    0|0
  • salih suruçun kitabı.

0|1
    0|0
    • onu okudum. beğendiğim kitaplardan bir tanesidir. teşekkürler

• bayburtlumusunuz

0|0
    0|0
  • hep merak etmişimdir hz Hamza ailesi varmıydı

0|0
    0|0