Kedilerin bıyıkları tam olarak ne işe yarar?

0|0
15|14

En İyi Kız Görüşü

• dengesini sağlarlar .. karanlıkta sağa sola çarpmaz filan

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• ocakta pişen ete salça olmayı denerken kızgın tavaya değdirip yakmak da işlevleri arasındadır.

ya da benim kedim salaktı, bilemedim şimdi.

0|0
    0|0
  • ben kedimin bıyıklarını kesmiştim bilmiyodum :( Dengesini sağlıyamadı 7. kattan düştü. Sakın öyle bişey yapma sakın kesme.. :( :(

0|0
    0|0
  • anten gorevı goruyor o bıyıklar kedılerın bıyıklarının ucundan kırkıp baska bolgeye bıraksan evı bulamazlar ama bıyıklarını kırkmadan atarsan gıttıgı yerı bulur

0|0
    0|0
    • kırkmadan atarsam kökünden sökersem mi yani?

• sen sakalını kokunden mı sokuyorsun jıletlemı alıyorsun kedınınkınıde makasla kesersın ne yyakacaksın hayvanın canını agda yap ıstersen

• yok da hepsini biraraya toplayıp yapıştırsak daha rahat eder belki.

• bıyıkları sayesınde algıyolar kesme sakın:)

0|0
    0|0
  • oynayinca goz kirpmaya.

1|0
    0|0
  • Ben tam bilmiyorum ama çok tatlı görünüyorlar :) :) :)

1|0
    0|0
  • Denge kurmalarını sağlıyor beyincik gibi benim bildiğim

0|0
    0|1
  • Benimkiler karanlikta hicbir esyaya carpmadan yuruyebilme ozelligini kullaniyorlar sanirsam.

0|0
    0|0
  • karanlıkta da olsa kendilerine yaklaşan cismi hissedebilirler

bir nevi anten

0|0
    0|0
  • cidden ne işe yarıyor -,

0|0
    0|0
  • Denge bilekliği takanlarda var tabi.

0|0
    0|0
  • kesilince dengeyi sağlayamaz ben kesmişdim küçükken

0|0
    0|0
  • Karanlıkta yönlerini bıyıkları sayesinde bulurlar.

0|0
    0|0
  • Kedilerin yön tayininde yardımcılarıdır

· Bir cisimle arasında olan uzaklığı ölçmelerine yarar

· İçinde bulunduğu ruh halinin bir göstergesidir(Kızgın, gergin, meraklı, mutlu)

Bıyıklar kedinin yolunu, aradığını bulmasında yardımcıdır

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Vardır bir hikmeti...asdasdasd tarz olsun diye bıyık bırakan kedi olamaz heralde, sanmıyorum...asdasd

0|0
    0|0
  • Kedilerin bıyıkları, tüylerinden 2-3 kat daha kalındır, kökleri kedinin yüzünün çok derinlerindedir ve bu bölge sinirler ve kan damarlarınca oldukça zengindir. Bu sayede bıyıklar kedilerin, çevreleri ile ilgili bir çok konuda detaylı bilgi edinmelerini sağlar. Eşyaların şekil, boyut ve yerlerine göre şekillenen hava akımı ve basıncını, bıyıkları sayesinde algılayan kedi, bunu, eşyaların yerlerini saptamak için kullanır. Tamamen karanlık olduğunda, eşyaları görmediğinde bile bir kedi, bıyıkları vasıtasıyla ortamı algılayarak hiçbir yere çarpmadan yürüyebilir. Belki de kedilerin bu yeteneği, onların karanlıkta bile gördükleri inancına sebep olmuştur. Ayrıca kediler yakını iyi göremezler, bıyıkları da yakınlarındaki nesneleri temas yoluyla algılamalarını sağlar.

Yani ne yapmayacağız; kedilerin bıyıklarını asla kesmeyeceğiz hatta yıkamayacağız bile.

0|0
    0|0
  • yakışmıyor kendisine verdiğimiz yavrunun bıyıklarını kesen gerizekasız arkadaşım geldi aklıma

denge kısmı doğru, hayvan bir ay saçmaladı resmen

0|0
    0|0
  • Dişi kedilere iş atar bıyık burarak :D bilmiyorum valla :D

1|0
    0|0
  • Ben kesmiştim 3 yıl önce kedimin bıyıklarını hiçte bir şey olmadı , demekki pek kullanmıyo denge için felan :) ama dengede etkili olduğu biliniyo ; yön , yaklaşan cisimleri sezme ... vs .

0|1
    0|0
  • Kedinin bıyıklarını kesersen eğer nereye gideceğini bilemez.

0|0
    0|0
  • kedinin diger tuylerine gore cok daha derinden başlayip sinir sistemine direkt bagli donanimi.. bu yuzden hayvana dehşet işkence yapmak isteyenlerin ilk başvuracagi şeyler olabilirler.

0|0
    0|0
  • denge :)

Cevabın çok uzun ya da çok kısa!

0|0
    0|0
  • denge sağlıyor

0|0
    0|0
  • kesilirse kedinin dengesini kaybedeceği sanılır.

0|0
    0|0
  • duyarga gibi düşün hocam cisimlere carpmamak için kullanırlar

0|0
    0|0
  • koku almalarına yardımcı oluyor bıyıkları.

0|0
    0|0
  • kedi oldugunu tanıma yarar

0|0
    0|0
  • denge diyorlar ama

0|0
    0|0
Yükleniyor...