Bu cümle neyi anlatıyor sizce? Bana ilginç geldi...

Cümle "kabirde ilk gece" kitabından

...

dedi ki ey abdullah dile benden istediğini vereyim.

baban şunu söyledi: Ey rabbim bana yeniden hayat ver senin yolunda 2. kere öleyim.

Allah ona: "Benden daha evvel kesin karar çıkmış bulunuyor" ölenler dünyaya artık dönemeyecek...

benden daha evvel karar çıkmış derken ne demek isteniyor.

201. sayfada okuyanlar varsa..

0|0
4|5

En İyi Kız Görüşü

• Benden daha evveli diye birşey olamaz bence orada yazılım hatası veya anlatım hatası vardır.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Tekrar hayat verilemeyeceğini anlatmış.Büyük ihtimal ölen insan her şeyi daha iyi anladıı için tekrar hayata dönüp günahlarını temizlemek istemiş daha başka bi hayat yaşamak istemiş ama Allah herkesin dünyada 1 kere hakkının olduğunu söylemiş.Birdaha ki diriliş kıyamet gününde olacağı için kimse 2. kez dünyaya gidemez

0|1
    0|0
  • arapçanın türkçeye çevrilirken değişmesinden kaynaklanıyor olabilir.

0|0
    0|0
  • Bende merak ettim simdi

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Kuran-ı Kerimde, incil de tevratta, hepsinde allah cc. bir cümleye başlar iken "bizler" ile başlar. ben de onu idrak etmekte zorluk çekiyorum."Bizler sizi dünyaya ibadet edesiniz diye gönderdik."

İdrâk-i me’âli bu küçük akla gerekmez,

Zîrâ bu terâzû o kadar sikleti çekmez.

vakaası sanırım bendeki :)

0|0
    0|0
  • Anlatım bozukluğu var sanıyorum. Daha önceden verdiğim karar anlamında söylüyor olması gerekir. Yoksa, benden başkası daha önceden karar verdi anlamında olamaz. Öyle olursa şirk olur.

1|0
    0|0
  • noktalama işareti sorunu :)

Benden daha evvel kesin karar çıkmış bulunuyor

Daha evvel benden kesin karar çıkmış bulunuyor

Benden daha evvel kesin karar çıkmış bulunuyor

0|0
    0|0
  • bu sunetullahtır her canlı imtahan için sadece birkez yeryüzüne gönderilecek diye.

0|1
    0|0
  • tanrının bir buyrugudur bu olenler sadece kıyamet gununde dirilecektir buyuk ıhtımalle bunu anlatmak istemiş

0|0
    0|0
Yükleniyor...