Bayramda el öpmenin size göre manası nedir?

Ben, sırf bayram diye ve de sırf karşımdaki benden yaşça büyük akraba/tanıdık diye o insanın elinin öpülmesine karşıyım biraz. Içten içe saygı duymadığımız, yaşam tarzını ve kişiliğini kalben onaylamadığımız insanların her bayram ellerini öpüp alnımıza koymak... siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

Güncellemeler:
Mistogan'ı sitenin ergeni ilan ediyorum bilmeyenlere duyurulur

0|0
12|3

En İyi Kız Görüşü

• Saygi duymadigim sevmedigim kimsenin elini opmem

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• dedem ve anneannemden başka kimsenin elini öpmem bu yüzden her bayram böyle itici gözle bakılır gibi oluyorum cokta umurum da

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Güzel bir yaklaşım. Bu açıdan bakmamıştım hiç. Ama yaşlı tonton dedelerin, ninelerin elini öpmek güzel oluyor yahu :D

0|1
    0|0
  • Gitmem ki öyle insanlarin evine ben zaten

0|1
    0|0
  • İğrenç bir şey sadece el değil normal sarılıp öpmekte iğrenç

0|2
    0|1
    • Sarılıp öpmek bayrama özel birşey olmadığı için o detaya değinmedim, ama evet insan manen onaylamadığı bir insanı sarılıp öpmek de istemez. Sevgi ve saygıyı belirtmek için aşırı fiziki temas... gereksiz hele hele hazetmediğin insanlar söz konusu ise:/

• Bazılarını mecburen işte. hiçte sevmem el öpmeyi

0|1
    0|0
  • Valla ben öpmek istemiyorum. o eller nerelere deyiyor

0|0
    0|0
  • Ego tatmini başka bir şey değil

0|0
    0|0
  • Saygi kesinlikle^^

0|0
    0|0
  • Saygı duymadığımız insanlara zorla saygı duyduruyorlar. Saçmalık.

0|0
    0|0
    • artık biz bizden küçüklere elimizi öptürmeyiz, sistem gereği idare edecez mecbur şimdilik

• elinin öpülmesini isteyen insan, saygı görmek isteyen insan yaşam tarzını önce bir düzeltsin. senin de dediğin gibi kimse beklentiye girmemeli. kimse maho ağa gibi elini öpülmesi içim uzatmamalı. öpmek isteyen her türlü o eli öper zaten. asıl görgüsüzlük yıl boyunca her boku yiyip sonra da elini öptürenler. ha bu arada 'beklentiye girmemek' ile ''öpmesini istememek'' arasında Everest kadar fark var. Sen kabul etmezdin diye başkaları da kabul etmeyecek diye birşey yok. kapito?

• Öpmesini istemeyen insan zaten içten içe beklentiye girmiyordur. Beklentiye girmeyen her insan öpmesini kabul etmeyen insan değildir ama her kabul etmeyen insan beklentiye girmeyen insandır. Kapiş? benimle niye tartışıyorsun ve atarlanıyorsun onu anlayamadım? sana hakaret mi ettim, tersledim mi? Hadi güle güle, senin soruna yorum yazanda kabahat.

• İçinden gelmiyorsa karsindakinin elini öpmek illa da öpceksin diye bir şey yok kültürümüzde var bu diyelim ama zorla da öpülmez ya canım

0|0
    0|0
  • Para almak

0|0
    0|0
  • ben el opmekten hoşlanmıyorum saçma geliyor

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Saygıdır hürmettir..

0|0
    0|0
  • Saygıdan işte

0|0
    0|0
    • günahkar birinin elini sırf akraban diye öpmek... saygı bu değşl ve de hiç olmadı

Yükleniyor...