Felsefeyle ilgili bir takım sorular

Neden birşeyi açıklığa kavuştururken herşeye felsefe yaparız yada öyle bir ihtiyaç duyarız ?

0|0
2|15

En İyi Erkek Görüşü

• cünkü felsefe soru sorma bilmidir soru sormadan cevap bulamayız soru sormaz sak hayatın anlamı kalmaz

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• çünkü felsefe bilgiye giden yoldur. filozof: bilgiyi seven, bilgiye ihtiyaç duyan insandır.

bu yüzden bilgiye ulaşmak için felsefe gereklidir

1|0
    0|0
  • Felsefe sorgulamanın temelidir. Hatta tüm bilimlerin temelidir. Herşeyi objektif sorgulama ve felsefeyle açıklığa kavuşturabilirsin. Felsefe candır:)

0|0
    0|0
  • konu hakkında bilgin yoksa olayı daha karmaşık bi hale getirip kimsenin hiç bişey anlamadan senin bişey sandını sansınlar diye:)

1|0
    0|0
  • Entersan bir soru gerçekten :)Valla o kişiden kişiye değişir ben o kadarda çok felsefe yapmam ,felsefeyede gerek olduğnu sanmıyorum sadece konuşma ve hitabet sanatın iyiyse her olayı çözersin dil her kapıyı açar :)

1|0
    0|0
  • neyi felsefe olarak açıkladığına bağlı. sen her düşünce fırtınasını felsefi olarak görüyorsan o başka :)

1|0
    1|0
  • benim hiç öyle ihtiyaçlarım yok

benim ihtiyaçlarım ayyy ya seni görünce ihtiyaçlarım daha bi gün yüzüne çıktı

ahh ahhh

0|0
    0|0
  • felsefe düşünmek demektir de o yüzden

1|0
    0|0
  • Sorduğun öznel sorularla felsefe yapmış olmuyorsun dikkatini çekerim.

1|0
    0|0
  • çünkü aynı ırmağa iki kez girilemez :D

1|0
    0|0
  • Sayılara felsefe yapamazsın. Felsefeye gelirsek hep aynı yere çıkar, baktıgın kişiye.

0|0
    0|0
  • Ekmek su gibi oda ihtiyaçtır en nihayetinde

0|0
    0|0
  • Felsefe hayatın anlamı yaşamın anahatarı

0|0
    0|0
  • hayatın özü felsefedir çünkü

0|0
    0|0
  • Çünkü felsefe gerçek olandır :

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• beynimiz evet ve hayırdan oluşmadığından 1 ve 0 dan ibaret değiliz yorum yapabiliyoruz buda bizi insan yapıyor. Ahanda dakkasında felsefe yaptım :D

1|1
    0|0
  • Felsefe; varlık, bilgi, gerçek, adalet, güzellik, doğruluk, akıl ve dil gibi konularla ilgili genel ve temel sorunlarla ilgili yapılan çalışmalardır ve Felsefe "düşünce sanatı" olarak da bilinir çünkü..

Wikipedi sağolsun.

1|0
    0|0
    • Kelime anlamı bilgelik sevgisidir.

" Felsefe Nedir? "Sorusu da aynı zamanda felsefenin bir sorusudur evet.

Yükleniyor...