Ne zaman Türkçe hak ettiği değeri görecek?

Ne zaman Türkçe hak ettiği değeri görecek?

Az önce bu konu hakkında bir tartışma yasadım. Bu yüzden merak ettim.

Güncellemeler:
Sadece biraz değer ya biraz. Bırak kullanma noktalama işarrtlerini. Ama az değer verin Türkçeye.

0|0
6|6

En İyi Kız Görüşü

• Göremeyecek herkes aynı kelimeleri kullanıyor ingilizceden dil yapımıza uydurmadan alıp kullanıyoruz eski kelimeler unutuluyor cümleler düşük anlatım bozukluğu fazla offf ne hale geldik

0|1
    0|0
    • Belki bende o kadar bilmiyorum ama demek istediğim sey suydu benim. Bu arada sende haklısın.

Türkceye destek olacakları yerine köstek oluyorlar. Ya bırak yanlış yazsınlar, noktalama isaretide kullanmasınlar, hadi geçtim ergen kısaltmalarıda olsun. Ama bunlar yine iyi, öyle insanlar var ki, utanmasalar, toplumda dışlanmayacağını bilseler Türkceye küfredecekler.

• O zaman dilin öneminin farkında olmayan bir cahil cahile laf anlatılmaz dil ve anlatımdan kalmış bir ergende olabilir

• Yok yok sanırım laf anlatmayı başardım. Son cevabımdan sonra cevap vermedi. Aynı senin dediğin gibi başka bir cevabı yok bunu.

Kızlar Ne Diyor 5

• İnsanlar doğru düzgün yazmaya başladığında ama şükür "phen xd" dönemi kapandı. Umudumuz var.

0|1
    0|0
    • Aynen, ergence kısaltmalarda yok denecek kadar azaldı.

• Tartışma icinde bulunduğumdan, o anki hararetle bu kadar oluyor. Birde üstine telefondan yazma eklenince...

• Üstüne. :)

• Ne anlamda?

0|1
    0|0
  • Dil olarak mı?

0|1
    0|0
    • Her anlamda.

• İmlâ hatalarından bahsediyorsan yalnız yerine yanlız yazmak gibi onları at çöpe zaten 😄

• Dur kopyalıyorum.

"Belki bende o kadar bilmiyorum ama demek istediğim sey suydu benim. Bu arada sende haklısın.

Türkceye destek olacakları yerine köstek oluyorlar. Ya bırak yanlış yazsınlar, noktalama isaretide kullanmasınlar, hadi geçtim ergen kısaltmalarıda olsun. Ama bunlar yine iyi, öyle insanlar var ki, utanmasalar, toplumda dışlanmayacağını bilseler Türkceye küfredecekler."

• Hiç bir zaman böyle giderse.

0|1
    0|0
  • Hak ettiği değer nedir? Ve nerede görmüyor?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Hiçbir zaman görmez.

0|1
    0|0
  • Bu insanlarin yapabilicegi bir sey.. sonuc olarak kimse kendi diline sahip cikmadan bunu beklemek zor ^^

0|1
    0|0
  • ne olcaktı daha anlamadım

0|1
    0|0
  • Herkes kelimesine '' Herkez '' denmedikçe..

0|1
    0|0
  • Aynen ya eriniyorlar kısaltıyorlar ben hiç kısaltmam.

0|0
    0|0
  • Diğer dillere saygı duyduğumuz zaman

0|0
    0|0
Yükleniyor...