Ahmet Kaya neden sevilmiyor?

Bu adam kürt olabilir ama ülkeyi sömürmemiştir. Vatan haini değildir. Bu ülkede iyi insanların değeri bilinmiyor. Nazım Hikmete bile vatan haini diyen var bu cahillik niye?

Güncellemeler:
link Alın. Recep Tayyip Erdoğanda Ahmet Kayayla aynı sahneyı paylaşmış ve onun söyledği şarkıyla ağlamış. Başbakanın okuduğu şiiride bılıyosunuz bu adam nıye sevılıyor pekı buda pkk yanlısı o zaman.

0|0
9|28

En İyi Erkek Görüşü

• ben hayatiyla ilgili bir kisa film izlemiştim malesef ulkemıze sertaç ortaç benzeri mahluk çok oludugu için adama linç kampayasi başlatildi ne var lan bir kürtçe şarki yapmasın ne var bugun banğir banğir çaliyor heryerde adam bı kürtçe klip çekicem bunu yanınlıcak bı televızyon arıyorum dedı sadece bu.. .size deseler terorist hayvan bılmem ne dıye dıslasalar sızde kayarsınız bı tarafa etkı tepkı dusuncelerınız bu kadar sıg ve bencılce olmasın unutmayın sızden farklı dusunenler olabılır bunun orneklerı cok goruldu sivas maras dersim koçgiri böle böle devam eder haylada devam eder...

yok yere ülkesini çok sevdiğini belirten bir devrimci adama yazık edildi bu insan ülkesini sizlerden daha çok seviyordu bunuda her yerde soyluyordu ama bunun farkına varamıyanlar hala dolu ne aydınları yaktılar bu gerıcı faşişt düşüncenin aşşalik tekikcileri..

AT GÖzlüklerini çikarin size tavsiyem Empati yeteneğinizi geliştirip ole yorumlar yapın

1|0
    0|2
    • Bu ülkeyi çok sevenlerin hepsi öldü ve onlara yakışmayacak şekilde yaşadılar işkence çektiler.,Deniz Gezmiş,Nazım Hikmet,Ahmet Kaya. Ama anlamıyorlar. Şuan ki devlet gerçekten vatanı sevıyor mu acaba. Başbakan kürt kanalı açtı ona laf yok ama.

• Kürtçe şarkının kime ne zararı var ? Biz orasında değiliz biz link burasındayız.Gözlüğü çıkartacak biri varsa o sensin.

• redshop bak arkadaş şimdi adam kürtüz demıs kendı ırkı dıyebılır bu 1 ikincisi sana hergün deseler pis türk deseler aşşalasalar barbar deseler hazo deseler sende türk faşişti olursun bu doğru dımı ?

şu anda adamlar bağira bağira diyor kendi başbakaniniz sayin diyor imraliya selam diyor imraliyla görüşürüz diyor bu nolcak... adam çikar ermeniz sonuna kadar kürtüzde der çerkezizde der oğlu der sen türküm diyorsan herkezde der arkadaş bu neyın yarasi kaldiramamasi herkez istediği düşüncesi savunur

Erkekler Ne Diyor 27

• konserinde şarkısının sözlerini değiştirip kürd'üz ölene kadar kürd'üz sonuna vallahi apo'yu özledik diyen bi insan vatan haini değilse nedir. kürt olmak suç mu hayır asla. kimse kökenini seçerek dogmuyor. kürt olan ölene kadar sonuna kadar kürttür. lafımız yok. bende lazım bana da kimsenin lafı yok olamaz da. öte ki çerkez diğeri abazadir eyvallah. hepimiz öyle yada böyle bu toprakların evlatlarıyiz. buna kimsenin lafı yok. peki apo'yu özlemek neyin nesi? apo kim. kansız soysuz bebekten vatan isteyip canına kıyan o. çocuğunun teki. onu isteyen onu özleyenin ondan geri kalır yani nedir peki? o da aynı amaca hizmet eden o. çocuğudur bu kadar basit. peki bu şerefsiz sağ iken pkk ya verdiği desteği bilen var mi? araştırın sürüsüne. peki geberdi gitti arkasından albumler çıktı kasetler yapıldı. kim yaptı kim sattı para nereye gitti. tek cevap pkk. o para şahsen bana doğu da askerken döndü şükür birşey olmadı ama benim kadar şanslı olmayan hiçbir suçu olmayan onca insanın canını aldı. o mermi ile onun kasedine cdsine para veren eller beyinler öldürdü o askeri. onlar ağlattı o anaları onlar kocasız bıraktı o kadınları babasız yetim o evlatları. basit geliyor bu döngü çoğuna ama basitler topluluğu büyük bi destek büyük bi maddiyat sağlıyor pkk ya. Allah hesabını sormayacak mi sanıyorsun. elbette soracak. suçsuz masum insanın ölmesine dolaylı yardım etmek kanunda suç iken adaletinden şüphe edilmeyen mevlanin kanununda suç değil mi sanıyorsunuz. akıl verdim mantık verdim neden düşünmedin neden o aklı kullandım demeyecek mi? o şehit dirilp karşısına geçmeyecek mi o parayı verenin müzik evrenseldir deyip kasetini alanın.

1|1
    0|1
    • Ahmet Kaya askerliğini de yapmıştır.Vatan haini olsa bunu yaparmıydı ?

• Sen bılırsın herkes istediğini düşünebılır. Ama bu ülkeyi yöneten insanında okuduğu şiiri,apoya sayın demesını,şehitlere kelle demesını,fethullah gülenle yanyana çekilmiş resımlerinin olduğunu unutma.

• istediğimi düşünmüyorum olanı görüyor düşünüyor söylüyorum? bunların açık gerçekler olduğunu sende görüyor biliyor bu yüzden birşey diyemiyorsun. bu devletin başında kini ben getirmedim. benim istediğim gelmiş olsaydı pkk ve yandaşları tek nefes alamazdı bu topraklarda. bu kısım siyasete girer. siyaset yapmıyoruz. tayyip'in okuduğu şiiri iyi dinle vatani mi karşı rejime mi? farklı iyi gör. fetullah gülen vatan haini değildir iyi araştırıp öğren gel tartışalım her şekil.

• Her kesime hitap etmek istediği, her kesimi iyi anladığı ve Türkiyedeki bütün insanların birlik olmasını istediği için.Ahmet Kaya'nın her kesimden hayranları vardı ve hepsine hitap edebilmeye çalışıyordu.Ama kimse onu anlamadı.Yusuf Hayaloğlu Ahmet Kaya için yazdığı şiirde, çok güzel anlatmış..''Hiçbiriniz hiçbir dilde beni anlamadınız.Ben başımı verdim, sizin ise insafsız bir linç oldu karşılığınız..''

1|3
    1|3
  • Benim için kürt olması önemli değil, ama o kadar şehit kardeşimiz varken ne kadar faşist olmasamda onun apo yu özledik sözlerine katlanamam.

4|4
    0|3
  • Sadece şarkılarını seviyorum, yoksa aksi türlü bir tutarsam şarkılarını da sevmem. Ülkü birliğimiz yok, hatta onun ülküleriile benim ülkülerim çatışıyor, sebep bu. Nazım Hikmet ile Ahmet Kaya'yı bir tutan zihniyettir asıl cahil olan.

2|0
    0|2
    • Bir tutmuyorum. Oda dışlandı. Onada vatan haini denıldı.

• Nazım Hikmetin vatan haini denilmesinin sebebi farklı idi, Nazım hikmey halk tarafından değil, ülkeyi natoya peşkeş çeken ve korede boş yere askerimizi ziyan eden adnan menderese saldırgan tavrı için harcandı sadece hükümet tarafından, fakat ahmet kaya halihazırda söylemleri ile milletin değer verdiği toprak/bayrak gibi kavramlara saldırdı. halkında nefretine hazi oldu. Önce araştır biraz derinine in olayların. Yüzeysel bakma

• Nazım halk tarafındanda vatan haini damgasını yedi.Yüzeysel baktığım yok olaylara. Siz çok önyargılısınız.

• link bu yüzden işte. bölücü terör örgütünün en büyük propagandacısı

3|2
    0|2
    • Her kürt olan pkk lımı?

• Ahmet kaya vatan haini değil.

• Ahmet kaya verdiğim linkte apoyu özledim diyerek kendi safını belli etmiştir.

dikkatini çekiyorum. kürdüm diyerek değil.

apoyu özledim diyerek .

bölücü terör örgütünün propagandacısı destekçisidir.

• AHMET KAYA. CANDIR. gerisi ırkçı köpeklerin söylentisidir...

2|3
    2|4
  • Kim ne derse desin Ahmet Kaya Candır.Bu ülkeyide çoğu insandan daha çok sevdiğine eminim.O barış ve sevginin sembolüydü en başta.

2|3
    3|4
    • can görmesek can diye yuturacaksın bize ahmet kaya pkklıdır pkk da ırkçı bir kominist örgüttür

• kulaktan dolma şeylerle doldurulmuş birisin sende maksat muhalefet olsun

• pkk sempatızanı oldugundan olabılırmı sence?

4|3
    1|3
    • Adam kürt. Her kürt olan pkk sempatizanı mı?

• her kürt diye bir şey söylemedım. ahmet kaya pkk sempatızanı dedım.

• pkk nın borazanlığını yapan bölücü karaktersizin tekiydi böyle vatan hainlerinin benim gözümde köpek kadar değeri yok

2|4
    0|1
  • ''arabamı şerefsizlerin ülkesinde bıraktım'' diyerek, PKK bayrağının önünde şarkı söylediği için..

Bu herife, sadece Şenay Düdek tepki göstermişti bizzat..

3|2
    1|2
  • Hem siyasetine, hem şarkılarına hem tarzına hastayım onun ve Yusuf Hayaloğlunun, adamın başına gelenler anormal şeyler kürtçe şarkı yapmak istedi diye gereksiz yere bir ton şey geldi başına. Oda tepkisini gösterdi eylem yaparak..

1|1
    2|2
  • adam pkk mitinglerinde konserler verdi bu yüzden sevmiyorum. orhan pamuk nasıl soykırım var dedi yuhlandı bende ahmet kayayı ve pkk yandaşlarını yuhluyorum. ne mutlu türküm diyene. akplilerde demedi bir türlü türklüğü kaldıracaklar hayırlı olsun. durmak yok oylara devam.

1|3
    0|3
  • su apoyu övdügü şarkı yokmu işte ondan

2|3
    0|3
  • pkklı pezecengın neyını sevecegız arkadas

2|4
    0|1
  • link Aponun resmi ifadesini oku niye sevmediğimi anlarsın.

1|3
    0|1
  • herkesin sevenide olacaktır sevmeyenide.

Genellememek lazım.

Aziz yıldırımın bile sevenlerin bulunduğu bir ülkede yaşıyoruz:))

0|2
    0|2
  • basın hurafesi fotomontaj olduğu da söyleniyor hürriyet tarafından. pkk lı köpeklerin gecesinde şarkı söylemiş

0|3
    0|1
  • yapmış olduğu sanata saygı duyuyorum şarkılarını dinlerim kişiliği hakkında yorum yapamam

0|1
    0|1
  • siyasi yönden sanırım

1|3
    1|1
  • nazım hikmet e laf yok.nazım hikmet doğruları söylediği için padişahın zoruna gidiyordu.sürdüler buralardan.adam cumhuriyet bağımsızlık diye bağırıyor.padişah tabi rahatsız olur.nazım hikmet doğrucu olduğu için seviliyor.vatan hainliği ona iftiradır.tam aksi vatan aşığı bir şairdir.

0|0
    0|1
  • şarkılarını severim.kendisini tanımadıgım için ne severim ne sevmem.

0|0
    0|1
  • rte denen sahsıyet ıyı bı sey mı sanıyorsunuz bu ulkenın en buyuk dusmanları şu anda meclsıte ve durmadan calısyorlar parcalamak ıcın

0|1
    0|0
  • Sanat toplum içindir ve sanatçı topluma örnek olmalıdır. Ahmet Kaya gibi birinin de sevilmemesi normal.

Sanat sadece sanat için olsaydı sevilebilirdi ama sevilmemeli de zaten.

0|1
    0|0
  • Ben seviyorum .

1|2
    3|3
  • hayır seviliyor

0|0
    1|1
  • Ahmet kaya candır :)

0|1
    2|1
  • Videosunu izlemistim o lavugun:)) ucakla biyere gidiyodu sanirim arabami o serefsiz ülkede

biraktim alsin bilmemm ne yapsinlar demisti sefersiz pezo:)) kürtlerle bi derdimiz olmadi ama yinede en iyi kürt ölü kürtdür...

2|3
    0|3

Kızlar Ne Diyor 9

• Sana şimdi sözde pkk bayrağı altındaki konserlerini ve Kürdistanı özledim şarkı linklerini atardım da uğraşmaya değmez.

1|4
    1|3
  • Hakkaten soran senin bu cahilliğin nereden geliyor? Adam bas bas bağırdı " apo'yu özledik. " diye, pkk bayrağı salladığını..Hala nesini savunuyorsun pkk lı adamın...Sesine ve bazı şarkılarına bir şey diyemem ama adam pkk sempatizanı bunu göremiyorsan cahilin önde gideni olan sensindir.İlk önce sen kendi cahilliğine bak.

3|3
    1|0
  • isterse babam olsun , pkk yandaşıysa biter benim için.

2|4
    0|2
  • herkes herkesi sevmek zorunda değil herkes bu ülkeyi de sevmek zorunda değil Türkiyede yaşamak Türklük değil Türkiyeli olmak olduğunda tüm bu problemlerin aşılacağına inanıyorum Türk doğmuş olduğum için mutluyum Kürt doğsam da mutlu olurdum

0|2
    1|0
    • kimseyi savunmuyorum yaşananları askerde sevdiği ve kardeşi olan bir insan olarak yürekten kınıyorum ama herşeyin bir de öteki yüzü var yazdığımı tekrar okuyup bir kez daha düşünmenizi tavsiye ederim

• evet haklısın türklük bir ırktır. lazlık ta öyle arnavutluk ta romanlıkta ee ozaman bölelim ülkeyi. evet bölünmez o zaman genel bir tanım olmalı türkiyeli olmalıdır. bazıları şiddetle karşı ama bir kürt asla türküm demez bir türkte asla kürdüm lazım demez.

• ben çok seviyorumm

0|3
    3|3
  • senin bu sorudan bu cahillikten isyan edip gizli olman niye ?

1|0
    0|0
  • ben şarkılarını seviyorum

0|3
    2|1
  • Onu kürtçe şarkı söyledi diye Türkiyeden kaçmasına neden olan devlet.Şuan kürtçe yayın yapan bir tv kanalına sahip.İyiki onuda sebebsiz yere asmamışlar.

0|1
    2|1
  • Pkk yandaşı olan hiçbir insanı sevmiyorum, yaşamasın bu toprak üzerinde.

2|2
    0|0
Yükleniyor...