Evrim sonrası kadınların saçı nasıl uzadı?

Evrim öncesi dişi maymunların saçı kısa iken. Evrim sonrası saçlarının birden uzayı vermesi nasıl olur ki?

0|0
2|1

En İyi Kız Görüşü

• abi trolleme olur da bu kadar olmaz. sadece kadınların mı saçı uzadı?

0|1
    0|0
    • Ben uzun saçlı erkek göremiyorum çevremde. Diyelim erkeklerinki de uzadı ne maymunlarda böyle uzun saç yok. Kesmezsen uzadıkça uzuyor.

• abi evrim biliyorum diye ortada gezinme. maymundan değil primattan geldik ve bunların basamakları incelenir. neandatelin saçı uzun muydu mesela? tek tek basamak bakılır. maymundan geldiğimiz işte okumayıp böyle atan tutan tiplerin varsayımları. maymunlar zeka ve genom bakımından insana yakın bulunur.

Kızlar Ne Diyor 1

• Doğal secilim

0|0
    0|0
    • Yani bayanlar uzun saçlı olmak mı istediler.

• O zaman her hayvanın uzun boylusu kısa boylusu. Uzun saçlısı kısa saçlısı vs... gibi çeşitleri vardı. Elene elene bu zamana geldik mi acaba.

Erkekler Ne Diyor 1

• evrime göre kadınların saçı hep uzundu bbebeklikten çıkınca uzadı ve kesmediler erkeklerinde uzundu ama sanayileşmeden sonra erkekler traş oldu centilmenlik die bişey çıktı

0|0
    0|0
    • Maymunken niye uzun değildi.

• Ha bide uzun saçlı erkekler centilmen değil mi. Sanki uzun saçlılar daha centilmen.

• yok öyle bişey yok haklısın o sanayileşmeden sonra hız kazanan kapitalizmin uydurdugu modern erkek modeli halkısın bu konuda

Yükleniyor...