Yürümeyi beceremeyen kadınlar neden topuklu giyinmekte ısrar ederler?

Topuklular...cidden anlamıyorum,.. tamam bir düğün, parti vs olsa anlıyorum, ama bir de gündelikte giymeye çalışmazlar mı?..

Topuklu giyip sözde "seksi" oluyorlar halbuki paytak paytak irenç bir görünüm ortaya çıkıyor... Yürüyemiyorsan şansını fazla zorlama beh kızım... converselere noldu? :)

0|0
7|4

En İyi Erkek Görüşü

• Diziler, filmler, reklamlar, müzik, dergi gibi kaynaklar yani kısacası popüler kültürün kullandığı her iletişim aracı "her şey satılabilir" mantığını gözümüze gözümüze sokmakta.

15-16 yaşından itibaren kızlar aşırı makyaj yapmaya, yaşlarını büyük gösterecek şeyler giyip gezmeye başladı. Diziden filmden ne görüyorsa onu yapıyor. Frikikten geri kalmıyor, her göz onun üzerinde olsun istiyor.

Bu dediğiniz de bunun bir parçası.

Görselliğini satmaya çalışan genç bir nesil. Erkek - kız ayrımı yok burada. Erkekler de böyle.

Ellerinde bulunan cep telefonları ile kendilerine değer biçiyorlar. Giydikleri markalara göre kendilerini/arkadaşlarını sınıflandırıyorlar.

Popüler kültürün rüzgarı nereden eserse oradan nemalanmaya çalışıyorlar.

Zamanında popüler kültür "converse" diyordu. Şimdi o rüzgar biraz duruldu. Sıra penguen gibi yürüyor olsan da topuklu giymekte.

1|0
    0|0
    • icimi kararttin... ama doru soze ne nedir... hadi bakalim daha neler gorcez...daha basimiza ne gelecek :)

• Ne bekliyorduk ki? Sanatçı bir toplum değiliz biz. Bir tüketim toplumuyuz. Bu da içinde bulundugumuz sürecin bir parçası. 15-16 yaşında kızların süslenmesinde ve yaşından büyük davranmasında hiç bir sakınca yok bence. Giderek daha da artacak bu durum.. Daha süslü daha dekolteli olucaklar.. Frikikler dizilerden önce de vardı.. Karamsar olmaya gerek yoık bence:)

• var... bu frikikler, dekolteler senin hosuna gider elbet ama..ben asla kadinlarin acik giyinmesine karsi degilim fakat, senin bu soyledinklerin hep ozenti,neye ozeniyorlar? avrupayami? amerikayami..ama adamlar dogal onlarin kulturu olmus herkes ayni.. tr'de oyle degil ama biri mini giyer, biri sarkintilik eder biri tobetobe ceker ama gozlerini dikmis bakar biri taciz eder..simdi butun herkez ABD'ye ozenirse..ne olur? kulturumuzu kaybederiz bu tek kiyafet makyaj icin dil her alanda gecerli..

Erkekler Ne Diyor 3

• Ya siz converse, spor ayakkabı, tımberleand, harley falanda giyin ben öyle de çok beğeniyorum sizi:) topuklu şart değil yani:)

0|0
    0|0
  • sana katılıyorum süpürgesiz cadı ekleyecek bir şeyim yok:)

0|0
    0|0
  • alışmaya çalışıyor belki...:)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Kesinlikle size katılıyorum. Topuklu ayakkabılar, bazı kadınlarda o kadar eğreti duruyor ki... Rahat edemedikleri her hallerinden belli, sakat gibi adım atıyorlar, ama topuklu ayakkabıda ısrar ediyorlar, ve o ısrarın sebepleri konusunda kesinlikle yanılıyorlar, çünkü çekici olmaktan çok uzak, ve hatta gülünç oluyorlar.

1|0
    0|0
  • Çok haklısın.İnsanın kendini bilmesi gibisi yok.Mesela ben yürüyemem üstünde kamburum çıkar giymem.Komşu kızıyla bana ayakkabı almaya çıktık çarşıya.Topukluları gösterdi yok ben üstünde yürüyemem dedim.Ben sana yürümeyi öğretirim dedi.Topukluları giydi komik komik yürüyo benim gibi.Ve o yürüyebildiğini iddia ediyo.Tüm ayakkabıları topuklu çok komik:))

1|0
    0|0
  • kendilerinin güzel olduğunu zanneden kadın tipleri onlar...

1|0
    0|0
  • özeniyorlar ablası

1|0
    0|0
  • çok haklısın daha yürümeyi bile beceremiyolar ama 10 cm lik topuklu ayakkabı giyiyolar çok komik oluyolar bence

0|0
    0|0
  • belki de boyları kısadır :D

0|0
    0|0
  • giymeseler nasıl öğrencekler

0|0
    0|0
    • bizde anamizin karnindan topukluyla yuruyerek cikmadik herhalde.. olmuyorsa olmuyor.. zorlamamak lazim guzelesem derken rezilesmenin anlami yok..

Yükleniyor...