Hikaye yazıyorum, başlangıç nasıl sizce eleştirir misiniz?

Yazım uslubum nasıl, hatalarım var mı, okurken sizi rahatsız eden birşey oldu mu? İstediğiniz gibi eleştirebilirsiniz. Biraz uzun ama okuyan, okumayan herkese teşekkür ederim..

Beyaz yağmurun yeryüzünü kapladığı Buz Ülkesi'nde, tüm canlıların yüreklerine kadar işleyen soğuk bir geceydi. Belki yüzyıllar önce bile böyle tufanlı bir havayı misafir etmemişti, kışların kaderi olduğu bu ülke. Güneşin sıcaklığını daha önce hiç tatmamış bu insanlar için, yağışsız geçen günler sıcak bile sayılabilirdi. Ancak alışılmışın dışında bir soğuk sarmıştı dört bir yanı. Evlerin kapılarını zorluyor, alacaklı bir komşu gibi yumrukluyordu esen rüzgar. Pencerelerin pervazlarından içeri sızarken tiz bir ıslıkla alaycı şarkılar söylüyor gibiydi. Kar taneleri ülkenin üzerine çöken bulut yığınını kızdırmış olmalı ki, dur durak bilmeden yağmaya devam ediyordu.

Uratus şehrinin boş sokaklarında ki sıralı evlerin birinde, orta yaşlı bir kadının çığlıkları tüm sessizliği bozmuştu. Yıkılmaya yüz tutmuş bu evin bir sahibi yoktu. Nereden geldiği belli olmayan bu kadın bir süreliğine ev sahipliği yapmak için buradaydı. Elbisesi parçalanmış, saçları dağılmış bir şekilde ıslak zeminde oturuyordu. Ağzına elbisesinden kopardığı bir parçayı sıkıştırarak çığlıklarını hafifletmeye çalıştı. Bağırmamak için hıçkırıklarını içine doğru atarken, gözleri fal taşı gibi açılıyordu. Alnından akan terler yere düşmeden birer buz tanesine dönüşüyordu. Tüm bedeni soğuktan uyuşmaya başlasa da, daha önce hiç tatmadığı bu acıyı iliklerine kadar hissediyordu. Kısa bir an için şiddetli sancı vücudunu terk ederken, daha büyük bir sancı karnından ayak parmaklarına doğru yürüdü. Nefesi kesildi, ruhu bedeninin içinde çırpınıyordu. Daha fazla dayanamayarak büyük bir çığlık boğazını parçaladı. Ardından kendi sesine eşlik eden küçük bebeğin ağlama sesleri boş odanın her köşesinde yankılandı. Gördüğü manzara karşısında çektiği tüm acıyı unutarak, hayrete düştü kadın. Taş duvara yasladığı vücudunu doğrultarak, önünde duran küçük şeye baktı. Şaşkınkınlığı yok yere değildi. Kucağına aldığı bebeğin, ucube görünümlü bir yaratık olmasını beklerken, şiş gözleri, pembe yanakları, küçük elleri ve ayaklarıyla karşısında duruyordu. Buzlu yaşlar gözlerinden yanaklarına süzülürken içini bir ürperti sardı. Soğuk değildi onu böylesine ürperten. Onları bekleyen sonun adım adım yaklaştığının habercisiydi.

0|0
4|5

En İyi Erkek Görüşü

• Wooooooaaaaawwwww
    Eeee... Sonra? :O

1|0
    0|0
    • Sonrasını yazmadım daha :D

• Konuyu biraz ilerlettikten sonra watpadde paylaşağım. O zaman bu yorumun altına linkini atarım :)

• Tamam anlaştık ;) Kim olduğunu merak ettim ama Edebiyatı çok iyi kız :D

Erkekler Ne Diyor 4

• bahse girerim yazdığın sadece bu kadardır :)

1|0
    0|0
  • fazla basit geldi

1|0
    0|0
  • Güzel etkileyici bir giriş olmuş

1|0
    0|0
  • Paragrafı nerede atlayacaksın diye merak ediyordum ki çok güzel :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Güzel olmuş bence eline sağlık

1|0
    0|0
  • Ben beğendim gayet iyi

0|0
    0|0
  • Gayet güzel

1|0
    0|0