Kelime haznemi kitap okuma disinda nasil gelistirebilirim?

Gayet Net
1- Ezberim kuvvetli degil eskisine gore oncelikle hafizami nasil gelistirebilirim?
2- Kelime haznemi gelistirmek icin neler yapabilirim Akilda kalici olmasi lazim?

0|0
2|7

En İyi Erkek Görüşü

• 1. si için her zaman yaptıklarını tersten yapman gerekli. Dişini ters elle fırçala, başka yolları tercih et, alışılagelmişin dışına çık. 2. si kitap en önemlisi ama yapamıyorsan farklı türde diziler izle. Osmanlı dizileri, Avrupa dizileri, Amerikan dizileri, Kanada dizileri, Bilim kurgu dizileri vs vs

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• durmadan ezber yapmaya çalış bu arada benim ezberle yöntemim çok farklıdır herşeyi kafamda kodlarım yani kafamda büyük bir alan yaratıyorum ve içine lüzümlülar ve lüzümsuzlar olarak ayırıyorum sonra içine de bir klasör oluşturuyorum sonra önemli gördüğüm birşeyin fotoğrafını çekiyorum fotoğrafın ismine tarihi ve saati yazıyorum ve klasörün içine atıyorum o akşam o gün oluşturduğum klasörlere tekrar bakıyorum. bu sayede bir kaç gün arkadaşlarla saat kaçta olduğumuzu ve arkadaşlarımın giydiği elbise rengini falan hatırlıyabiliyorum, şöyle bir sıkıntı varki bu dosyaları beynimde en fazla bir hafta tutabiliyorum tabi çok çok önemli bilgi değilse. bu ilk başlarda zor oluyordu ama sonraları hafıza gücüm arttı ve ezber yapmadan çok şeyi aklımda tutar oldum

1|0
    0|0
  • aç tdk sözlügünü günde beş kelime ogren ertesi gün ogrediğin beş kelimeyi tekrar et artı bir beş kelime daha ogren üçüncü gün öğrendiğin 10 kelimeyi tekrar et 5 kelime daha ogren boyle boyle bişeyller olacaktır yazarak çalısmak daha faydalıdır

1|0
    0|0
  • Canfezanın şarkılarını dinle. Rap ağırlıklı şarkılar dinle.

1|0
    0|0
  • kaliteli bol betimlemeli roman oku.

1|0
    0|0
  • En temizi kitap aslında..

0|0
    0|0
  • sadece bir hafta bana takıl o zaman gör filmi neye uğradığını şaşırır kendini tanımasın bile..

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Kalıcı olması için tekrar şart

0|0
    0|0
  • Benim hafizam cok iyidir kitap okumam ama cok yazarim ben bol bol yazarm icimi sayfalara dokerim ole hafizam gelisti nasil. oldu bilmiyorum biseyi kolay kolay unutmam

0|0
    0|0
Yükleniyor...