Kitap yazıyorum giriş falan tam beğenemedim gibi ilk sayfam nasıl olmuş peki?

Karanlık huzur mekanıydı, korku değil. Uyku bir son verişti sıkıntıya, bir süreliğine de olsa. Ki hayatımda yer bulamıyordu istediğim. Gecenin bir vakti kuşku haliydi uyku denilen. Ve kulağımda anlamlandıramadığım bir ses. Ne olabilirdi ki anne ve babamdan başka. Başlamışlardı yine tartışmaya. Belliydi ki huzur çalmayacaktı bu kapıyı. Eksikliğinde değer bulurdu ya herşey ve can için bir damla mutluluk kafiydi. Ki kendi mutluluğumu unutalı çok olmuştu annemi gözyaşlarıyla sarmaş dolaş gördüğümden beri. Acıydı çok değerline senin gözünle bakılmaması. Ve hatta zarar verilmesi. O küçük eller biçareydi olanların karşısında, en acısıda bu değil miydi zaten? O müthiş tartışmaların tek sebebiydi babam, gözümde. Bir el kaldırışı yeterdi dünyanın en kötüsü ilan etmeye. Kapının köşesinden gizlice izlemekti yapabildiğim ve her seferinde kan donduran şeyler yaşamak. Bazen çaresizlik kadarı yoktur canı yakan ama gözyaşı mesken tutmuştu ömrü. Sevmezdim ağlamayı. Benim için acizlikten başka birşey değildi. Ne faydası vardı sanki. Düzeltebiliyor muydu olanları, hafifletebiliyor muydu acıları ve döndürebiliyor muydu gidenleri?

0|0
11|8

En İyi Erkek Görüşü

• Bence güzel 😊
    @Kırıkdüşüm bide sen bak 😉

0|0
    0|0
    • :) sağol neye bakam yalnız

• Teşekkürler 😊

• rica ederim :)

Erkekler Ne Diyor 7

• fena değil. ama bildiklerimi aktaraym. kitabın başında devrik cümler fazla kullanırsan bu okuyucuyu sıkar. başlarken okuyucunun dikkatini çekecek şeylerle başla derim. onlrau merak ettirecek şeylerden bahsediyorum. birde soyut kelimelere çok yer vermişin. korku huzur falan biraz okuyucunun betimleme yapnması için somut kelimeler kullan derim. kolay gelsin

0|0
    0|0
  • Hoş ama baştan sona hep devrik cümle kurmuşsun. olumsuz anlama bunu. :):

0|0
    0|0
  • Sert konuşacam kusara bakma, beğenmedim, kitabı almış olsam ilk sayfada bırakırdım.
    Bir kere bir kitabın başından olumsuzlukla başlanmaz, sen ilk sayfada okuyucuyu sıkmaya başlıyorsun, ve bu yazıyı okurken senin kendi hayatını yazdığın kanısına vardım. Sana tavsiyyem jose saramago'nun kitaplarını oku, hele ki (ölüm bir varmış bir yokmuş) kitabında anasını ağlatmış hikayenin.

0|0
    0|0
    • anladım da işte deneme aşamasındayım daha farkındayım çok sıkıcı başı ama ne yazacağımı da bilemedim.

• Atarsın merak etme, çabuk olan şeyler değil bunlar, zamanla, zamana bırak. insana güzel şeyler yazdıran hayatın zorluğu acısıdır, sen okumaktan alıkoyma kendini ;) inş bir gün bitirirsin kitabını

• inşallah sağol :)

• Imlaa hatalari ve anlatim bozuklugu cok var. Yarisina gelmeden dayanamadim. Bunu duzelt sonra akici bir sekilde okuyalim

0|0
    0|0
    • Bunu şevkini kirmaya yönelik soyledigimi sanma sakın. Sadece İmla cok onemlidir. Bende yaziyorum bir seyler; ordan biliyorum

• tabi :) biliyorum sadece konuyu sormak amacıyla attığım için pek dikkat etmedim

• Güzel olmuş Fena değil Ama Biraz daha dikkat etmelisin imla hatalarına..

#just.

0|0
    0|0
  • Cümle kurarken biraz daha sade bir dil kullanmalısın.

0|0
    0|0
  • Bir amatör için iyi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Güzel watpadda yazıyorsan link atarmısın

0|0
    0|0
  • Güzel bence ama şu muydu miydi acıydı kısımlarını çok uzatma. Okuyucuya duyguyu yasatmmak icin cumleleri suslemene gerek yok hislerini katsan en seffaf bicimde yeter daha surukleyici olur

0|0
    0|0
    • çok deniyorum ama olmuyo ya öylede çok kısa oluyo

• Uzun ve sıkıcı bir hikayemi yoksa kısa ama sürükleyici bir hikayemi? Dur bak bende sana benim basım aşamasında olan kitabimin bir kismini ozelden atiyim

• uzun ama heyecanlı bence tamam at bakalım

• Evet güzel olmuş.

0|0
    0|0
  • Güzel olmuş da çok şiirsel bizimkiler böyle şeylerden anlamaz pembe dizi tarzında şeyler okumayı severler :d

0|0
    0|0
  • Ilk imzan benimdir dostcan :D harikaaaa

0|0
    0|0
  • İyi bir başlangıç ama eksik bişey var sanki

0|0
    0|0
  • Sürekli devrik cümle kurman hoş değil

0|0
    0|0
  • Bence gayet iyi..

0|0
    0|0
  • Gayet güzel ama biraz kafiyeli olmuş sanki. Kendimi şiir okuyormuş gibi hissettim..

0|0
    0|0
  • Çok şiirsel olmuş

0|0
    0|0
  • İyiymis

0|0
    0|0
Yükleniyor...