Arapça'ya kutsal dil diyebilirmiyiz?

Allah, yüce kitap Kuran-ı Kerim'in Arapça olmasını uygun görmüş. Tüm duaların Arapça okunması daha hayırlıdır. Bazı rivayetlere göre cennette Arapça konuşulacak.
Bunun gibi özelliklere baktığımız zaman Arapça'ya kutsal dil diyebilirmiyiz?

0|0
10|7

En İyi Erkek Görüşü

• Cennetin dili de Arapçadır bu arada.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Kuran evrensel bir kitaptır fakat Kur’an’ın kendisine vahiy olarak indiği peygamber (a. s. m)’in dili Arapça idi. Bir insan olarak Hz. Muhammed (a. s. m)’e Kur’an başka bir dilde inseydi elbette onu anlayamayacaktı. Tebliğ ve teybinle/açıklamakla görevli olan peygamberin (a. s. m) anlamadığı bir kitabı başkasına tebliğ ve açıklaması mümkün olabilir miydi?

1|0
    0|0
  • Araplar'ın yaşadığı yerde indiği için arapça.. Önemli olan dini anlamak.. Fatiha suresi hemen hemen hereks bilir ama anlamını sorsan ben dahil çoğu kişi bilmez.. Hatta erkeklerin camiye gitmesinin azalmasında bunun da etkisi var anlamadıktan sonra bir şey ifade etmiyo.. Kutsal bir dil olduğunu düşünmüyorum ben de..

1|0
    0|0
  • Cenette oyleyse oyle burada turkce..

0|0
    0|0
  • bilemicem şimdi

0|0
    0|0
  • İslamiyetin ana dil'i öyle. Kutsal din diyemem şahsen.

1|0
    0|1
  • Hayır tabiki de. Yüce zeusun dili klasik yunanca. Tabi ki de kutsal dil yüce ZEUS un dili. Kafirler sizi yanacaksınız hepiniz.

0|1
    0|0
    • lanet olas * ol git zeuz ne putmu , yunanca derlaaa

• sen git allah ne put mu arapça der laaaaa

Kızlar Ne Diyor 10

• kutsallık bağışlamaya hastayız. diyemeyiz hanımefendi. anlamadan yapılan arapça duadan hayır geleceğini sanmıyorum. önemli olan samimiyettir islam'da.

0|0
    0|0
  • Din evrensel diye boşuna denmiyor Arapça'dan çok anladığın dilde önemlidir arapça bilip ne anlam ifade ettiğini bilmiyorsanız sadece sevap için okunuyordur din anlamak ve yorumlamak önemlidir burdada arapça değil anladığın dil önemlidir

0|0
    0|0
  • Kuran da arapca hakkinda boyle bir sey dendigini duymadim kardesim o yuzden boyle bir nitelendirme dogru olmaz

1|0
    0|0
  • ama Kuranın Araplara gönderilmesinin nedeni hani cahiliye döneminde yaşananlardı?

1|0
    0|0
  • Aksam aksam sacmalamayin ya

0|0
    0|0
  • diyebiliriz bence

0|0
    0|0
  • Hayır diyemeyiz. Din hocamız "önemli olan hangi dilde yazdığı değil, ne yazdığı" derdi.

1|0
    0|0
  • Benim bildiğim kadarıyla Kuran arapça değil. Arapçada harekeler yoktu sanırım

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • öf tekrar arapçaya dönme çabaları bunlar

1|0
    0|0
Yükleniyor...