Sadece Hristiyana mı Gavur denir?

gavur kime denir? mesela yahudi veya budist yabancılara denebilir mi yoksa sadece hristiyanlara mı denilir? Mesela Japon veya Namibyalı gavur olabilir mi?

0|0
14|14

En İyi Kız Görüşü

• başka bir dine mensup olan şahsın gavur olduğunu nereden bilebilirsin ki? gavur diye Allah'ı yok sayan insana denir bence. hristiyanlar da inanır yaradana museviler de. her dinin kendine göre kuralları vardır.hepsinin yolları farklıdır ama gidecekleri yer aynıdır. analitik olarak düşünürsek bunu insanların giyim tarzına benzetebilirsin.herkesin tarzı farklıdır ama mini etek giyenin de tesettürlü olanın da giyinmekteki amacı örtünmektir.yani bütün dinler evreni yaratan bi güce inanırlar ve ona değişik yollarla ibadet ederler. yani müslümanlara göre hristiyan gavursa eğer hristiyanlara göre de müslüman gavurdur diyebiliriz.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• İnanan bir insan için söylüyorum...Bu söz günahtır...Aşağılama ifadesi içerir ve islam bu durumu reddeder(gerçek islam) Ayrıca kimsenin kalbini bilemezsin..Günaha girersin..

Kimseyi de ilgilendirmez...

Kısaca kimseye gavur denmez..Geömişten gelen cahilce laflara tamah etmemek gerek...Anneannem 80 yaşındaydı o bile demezdi..

1|1
    0|0
  • Tanzimat fermanında '' gavura gavur demek yasaktır der ''... :)

Kafir anlamında kullanılır. Müslüman olmayanlar için..

Sinirlenince de mendebur anlamında da kullanılır. Gavurluk yapma gibi :)

0|0
    0|0
  • Allah inancı olmayana gavur denir. dilden dile değişir. kefere denir, kafir denir. vs. gayrımüslimler için ortak kelimeler.

1|0
    0|0
  • Hristiyanlar gavur degildir! Kuran Hrstiyanlara kitap ehli der... Gavur Allaha inanmayanlara denir gunumuzun diliyle Ateist... Hrstiyanlar ise Allaha inanir... Cok yanlis buluyorum insanlari boyle asaliyanlari hem iftira hem asagilanma...Musluman Yahudi Hrstiyan ve Allaha inanan bir insan gavur olamaz...

1|0
    0|0
    • oyle bir gavur olurki senin dedigin o hiristiyanlar hz isa ya allah in oglu olarak inaniyor yahudiler hz muhammed i kabul etmiyorlar...

bunlar nasil allaha inanir? ...

• Sonuc olarak Allaha inaniorlar ama? Allaha bazi muslumanlardan daha cok bagli olan hrstiyanlar var unutma...Gavur Allahi inkar edene denir Allaha inanan insanlara gavur demek.iftira degilde nedir?...

• valla bazen benim küçük oğlum bile gavur oluyo okdar üstüne titrerim bazen bana tekme atıyo tokat atıyo.diyorum yani nekadar gavur bi çocuk bu böle:)

0|0
    0|0
  • Gavur ne ya.. Çok kaba.

0|0
    0|1
  • müslüman olmayan, dinsiz kişiler için kullanılır yani gayrimüslim eşittir gavur ama cennete girecekler ALLAH'tan başka kimse bilemez...

0|0
    0|0
    • Ilıman islamcımısın sende saçmalama ne cenneti

• Canisi ALLAH'a inanmayan hic kimse Cennet'e girmicek, sadece islami gerektigi gibi yasamiyan dini vecibelerini yerine getirmeyen insan ALLAH'in varligina inaniyorsa ben müslümanim diyorsa muhakkak Cennet'e girecek fakat cezasini cekmeden giremez yani gunahlarinin bedelini ateste yanarak cekicek ama eninde sonunda müslüman olan herkes Cennet'e girecektir bazilari tez vakit bazilari seneler sonra yani herkesin gunahinin agirligina gore

• cennetin olmadığınımı söylüyorsun amorin

• gavurun diger adi yabanci uyruklumu? oluyor demi arkadas larrrr

0|0
    0|1
  • İzmir lilere denir bende bir izmirliyim =)

0|0
    0|0
  • gayrimüslimlere denilir.

0|1
    0|0
  • Gayrimüslim olan herkes için kullanılan kaba bir tabir olduğunu biliyorum sadece

0|0
    0|0
  • Çok kaba bir tabir. Müslüman olmayan kişilere denir ve hiç doğru değildir.

0|0
    0|0
  • müslümanlar dışında herkese gavur derler fakat benim pek hoşlandığım bir tabir değildir.

birde şimdi yeni çıktı hristiyanlar cennete gidecekmiş müslümanlar dışında hiçkimse cennete giremez ayetleriyle kur'an'da da vardır burada da belirtiyim.tabi ateistlerle bir tutulmaz hristiyanlar, yahudiler onlara göre cehennemde daha iyi biçimde olacaklardır fakat cennete giremezler.islamiyet gelmeden önceki hristiyanlar, yahudiler daha islamdan haberdar olmadıkları için o zamanın hak dinine mensuplarsa cennete giderler.

bu ara bu konuda pek tartışılıyor da, not olsun.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Sanirim kendi dininden olmayan herkese gavur kelimesi kullaniliyor

ben de bana ogretenlerin yalancisiyim :)))

0|0
    0|0
  • Gayrimüslime denir ki ecdadımız gavura bile gavur dememiştir hatta yasaklamıştır.Onun yerine gayri müslim deriz. Ne olduğunu bilemeyiz çünkü.

0|0
    0|0
  • müslüman olmayan herkese denir diye biliyorum

0|0
    0|0
  • sanırım dalga geçiyorsun bu soruyu sorabilecek bir seviyede değilsindir... yok yok kesin dalga geçiyorsun bizimle.

0|0
    0|0
  • Özellikle hristiyanlar için kullanılıyoda aslen müslüman olmayan kişilere denir :)

0|0
    0|0
  • kaba bir tabir olduğunu düşünmüyorum kimsenin inancı,inançsızlığı kimseyi ilgilendirmesede birine gavur demekle dinsiz demek aynı şey.

0|0
    0|0
  • müslümanlar kendi dinı dışındaki herkese gavur diyor...bir de kötü niyetli insanlara da gavur derle..halk ağzında...

0|0
    0|0
  • biz gavur diye dinimizden olmayan herkese diyoruz...

doğrumu değilmi bilemem...sahi onlar bizim için ne derler acaba?

0|0
    0|0
  • hepsi abi hepsi hindu felan var müslüman dışı hepsi gavur

0|0
    0|0
  • Müslüman olmayan tüm yabancılara kullanıyoruz sanırım

0|0
    0|0
  • Tek tanrı inancı olmayanlara deniyo galiba.

0|0
    0|0
  • Müslüman olmayanlara denir. Dİnsiz kimseler için de kullanılır.

0|0
    0|0
  • Kimseye denmemeli benim lugatımda bir argo ifadedir.

0|0
    0|0
  • müslüman olamayanlara denir

0|0
    0|0
Yükleniyor...